Jiří Sovák

Ivo Paukert

Kamera:

Jiří Lebeda

Účinkují:

Jiří Sovák, Saskia Burešová (moderátor)

Setkání Saskie Burešové s populárním hercem. Pamětnickým pořadem z počátku 90. let připomeneme hereckou cestu Jiřího Sováka (*27. 12. 1920 – †6. 9. 2020). Zavzpomíná na své dobrodružné začátky v Horáckém divadle, na obohacující spolupráci s E. F. Burianem a další působení na předních pražských činoherních scénách. Zkrátka nepřijdou ani Sovákovy nezapomenutelné filmové a televizní role, které se nesly především v komediálním duchu, a dojde také na jeho autorský humor. (Česká televize)

Bart

V devadesátých letech vznikal pořad Album, kde moderátor, často televizní hlasatelka, zpovídal známou osobnost kultury, a kde celý rozhovor byl bohužel velmi stylizovaný a protkaný filmovými ukázkami. Jedním z takových byl Jiří Sovák, který to dotáhnul až na prkna Národního divadla. Právě u Sováka jsem měl vždy pocit, že to bylo kvůli titulu Zasloužilého umělce. Tyto tituly se lehčeji získávali právě v Národním divadle. Sám herec neprokázal žádnou nostalgii, naopak na téma Národního divadlo začal vyprávět historky z natáčení a vzpomínky na Jaroslava Marvana. V pořadu bylo zároveň uvedeno jedno z nejtrapnějších vystoupení v rámci Menšíkových Silvestrů (scénka napodobování ptáků). Pokud chtěla tenkrát televize představit kariéru Jiřího Sováka a zároveň přesvědčit diváky, že herec má pořád co říci, možná měla uvést něco z jeho umění, ne jen trapné historky Jiřího Štěpničky a Vlasty Brodského. ()