Auta, která snědla Paříž

Peter Weir

Peter Weir

John R. McLean
  • Bloody13

A ten horor byl kde?(4.3.2013)

• dobytek

Hodně divnej až bizarní film, kterej se snaží vypadat chvílema jako horor a chvílema jako nějaká parodie na westerny. Potěšilo mě tak akorát pár kaskadérskejch kousků s autama a pak dvě celkem morbidní scény na konci filmu. Jinak to bylo opravdu dost slabý. Za povšimnutí stojí ještě Bruce Spence alias Gyro kapitán ze Šílenýho Maxe.(3.6.2007)

Carmageddon není to pravé slovo, ale napadne vás jako první. To se ale týká až finále, jinak je tenhle film velmi „podivným“. Weir si vypůjčuje motivy kde se dá – od reklam, hororu až po western. Nejprve série podivných autonehod, při kterých svědci spatřili podivná světla, pak gang řidičů proti nimž stojí cizinec - komisař pro parkování. Takhle bych mohl pokračovat. Film ale není jen slepencem motivů a nápadů. To vše mu slouží jen jako rámec pro jednoduché poselství – že jsme ovládáni auty. Na dobu svého vzniku je možná lehce vizionářské upozorňování na vzrůstající počet autonehod a nebezpečí spojená s dopravou. Film ale místy působí dost nevyrovnaně – začátek slibuje tolik možností, které pak nebyly vůbec využity (třeba naznačení kritiky měšťácké pohodlnosti a povrchnosti). Každopádně se můžete na jakákoliv poselství vykašlat a jen se bavit, film funguje i bez toho.(17.12.2005)

Film, pro který ze všeho nejlépe sedí přívlastek - zvláštní. Balancuje na hraně několika žánrů a vzbuzuje mnohá očekávání, která se mu ale nedaří naplňovat. Problém je jednak ve scénáři, jednak v režijní nezkušenosti jinak výborného Weira. Celkový dojem: 55 %.(26.8.2008)

• xxmartinxx

Peter Weir natočil jako svůj debut typický ejtýs film s nejroztomilejším product placementem už v roce 1974 - docela předstih...(5.1.2012)

• - John Meillon byl do role starosty vybrán až v pozdní fázi předprodukce. (Cheeker)

• - V městečku Paris žilo 148 lidí. (Cheeker)

• - První australský film natočený v širokoúhlém anamorfním rozlišení. (Cheeker)