Reklama

Reklama

Recenze (9)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Zejména v druhé půli velmi příjemný dobrodružný příběh s mumií v hodně vedlejší roli. Že se v první půlce dost vysvětlovalo, to by mi principiálně nevadilo; jenže se u toho strašně žvanilo a i snaha archeologů sehnat peníze byla spíš jen otravná a nudná. Jakmile ale na scénu přišla mumie, začala zábava se všemi atributy, co k ní patří: napětí, akce, trocha strachu (jasně, v rámci možností), hrdina vs. padouch s mumií při ruce... Jen ale kdyby té mumie bylo víc. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Mummy´s hand mě poměrně bavil, ještě mě čekají další 3 díly a jestli se budou pohybovat ve stejném duchu budu spokojen. Film je to krátký, a dost dobře natočený že divák se nemůže ani nudit. Ford je charizmatickej a hraje výborně ale ani jeho kolegové se nemusí za nic stydět. Ve filmu se mi líbily komické pasáže nebyly nijak křečové a byly dobře dany do dané scény. 75%. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Prvé dve tretiny filmu sú o rekapitulácii kliatby z predošlého filmu do nového hávu a o tom, ako výskumníci zháňajú peniaze na výpravu u vtipkárskeho kúzelníka. Kameňom úrazu filmu je to, že je viac dobrodružným filmom v egyptských kulisách ako hororom. Samotná múmia sa objaví až v poslednej tretine filmu a veľa priestoru nedostane. Poteší, že už nerozpráva, pribudli obväzy na tele (bohužiaľ okrem tváre, ktorá má sfušovanú masku) a gestikulácia sa blíži mátohe á la Frankensteinovo monštrum. Bohužiaľ od filmu o múmii čakám, že múmia z plátna nezlezie a nie že sa tam ledva dodriape pred koncom filmu. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

V úvode som sa trochu zľakol. Mytológia je bez hanby ukradnutá z jednotky (s ktoru to inak nemá nič spoločné), no potom to ide vlastnou cestou. Namiesto romantického hororu sa pohybujeme na poli čistokrvného dobrodružného filmu s nadprirodzeným záporákom. Toho je však výrazne málo a film stojí na hlavnej štvorici klaďasov, ktorí majú prekvapivo šmrnc. Hlavný hrdina je dostatočne cool, baba krásna a dvojica komických fugúrok zábavná. To celé sa stíhne sfúknuť za necelých 70 minút, takže nie je ani priestor na nudu. Akurát tomu chýba nejaký nezabudnuteľný faktor a väčší rozpočet. Ale inak dosť fajn zábava. Čakal som to horšie a vidieť, že Universal si na svojom zlate dával v rámci možností celkom záležať. Slabších 7/10 ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Standartní old school horor, který nijak nepřekvapí. Příběh je obdobou původní mumie s Borisem Karloffem. Princ Kharis je za pokus o oživení princezny Ananky pohřben zaživa a o několik tisíc let později ožívá. Tentokrát se z něj narozdíl od Karloffova Imhotepa nestává samostatný padouch, ale pouhý nástroj v rukou velekněze Karnaku. Stopáž je vzhledem k příběhu filmu zvolena tak akorát. Herci jsou vesměs neznámí, až na George Zucca, který si o dva roky dříve zahrál profesora Moriartyho v Adventures of Sherlock Holmes. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení započalo koncem května 1940 s rozpočtem 80 000 amerických dolarů – skončilo v červnu téhož roku a rozpočet byl překročen o 4 000 dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama