Robert Plant v Londýně

(koncert)
  • Velká Británie Robert Plant: iTunes Festival London
Hudební
Velká Británie, 2014, 81 min

Koncert bývalého frontmana kapely Led Zeppellin z Londýna v roce 2014 s formací Sensational Space Shifters... Koncert charismatického zpěváka Roberta Planta potěší nejen příznivce jeho sólové tvorby, tak i ty, kteří upřednostňují jeho kariéru s legendární rockovou kapelou Led Zeppelin. Novější tvorbu britského umělce během vystoupení představují písně „Turn It Up“ nebo „Rainbow“, naopak rockovou klasiku zastupují písně „Babe, I’m Gonna Leave You“ nebo „Whole Lotta Love“. Planta během koncertu doprovodila kapela The Sensational Space Shifters, která s ním spolupracovala na desce „Lullaby And … The Ceaseless Roar“. Skvělou podporu tak zpěvákovi nabídli multiinstrumentalisté Juldeh Camara a Justin Adams, kytarista Liam Tyson, basista Billy Fuller, bubeník Dave Smith a klávesista John Baggott. (Česká televize)

Marze

Na Plantovi jsem byl na výborném koncertě v Praze, ale v šíleném městě Londýně to opravdu ne. Britští fasišti u vchodu by mě možná ani nevspustili a zabavili vstupenku. V závěru tento koncert vysílaném na České televizi Art pěkně vygradoval. ()