Cop Shop se odehrává v malém městě na policejní stanici, která se promění v bojiště. Na jedné straně stojí nelítostný zabiják Bob (Gerard Butler), proti němu pak mladá, ale chytrá policajtka. A mezi nimi podvodník Teddy (Frank Grillo), který si musí vybrat, na čí stranu se přidá. (Infi90)

tron

„Nedal si si pozor. Peklo ťa pohltilo.“ Absolútne sa mi do toho nechcelo. Zbytočne. Je to pecka. Miestami som síce ľutoval, že to nie je viac akčnejšie. Ono to naozaj klame telom a ak si myslíte, že už-už sa konečne rozpútajú krvavé 45-minúvoé orgie á la Prepadnutie 13. okrsku, tak veľmi rýchlo pochopíte, že to bola len krátka, symbolická a síce výborne natočená akčná vsuvka, po ktorej sa dej opäť ponorí  do oceánu dialógov. Copshop stojí na postavách a práve dialógoch. To by bol problém, keby dialógy boli príšerné a postavy škoda reči. Lenže nie sú. Dialógy sú občas také šupové, až som sa na dve sekundy zamyslel nad tým, či scenár nepísal Tarantino. Postavy? Báječné. Fantastický kasting. Geralda „pána Meryl Streepovú“ Butlera extra nemusím, je fajn, ale srdcovka žiadna. Tu je skvelý. Ale to všetci, vrátane Franka „najväčšieho omylu kaderníkov“ Grilla. U geniálnej Alexis Louder (Čierny panter, The Tomorrow War) dokonca úplne v pohode budem hovoriť ako o jednej z najlepších amerických filmových postáv roka. Copshop sa tvári ako pofidérne béčko a zrazu si uvedomíte, že je to veľmi zaujímavé a plné mrazivých momentov. Niekto radšej umrie, než by mal porušiť zásady a iní sú už od detstva predurčení k tomu, aby boli jednou nohou v pekle a bolo len otázkou času, kedy doňho prepadnú definitívne. Mierne sa to preháňa so životnosťou postáv (no ale zas na druhej strane adrenalín je sviňa) a raz za čas mi pripadalo divné, že policajná stanica nikomu nechýba, keď sa tam môžu diať celé hodiny také veci. Ale to sú len symbolické vady na kráse. Inak super vec. Joe Carnahan (Narkotiká, A-Team) si zase raz rozhodne hanbu neurobil. A koniec? Tak brácho, ten je totálne boží. Ale na famózne koncovky je Joe expert (spomínate na Medzi vlkmi?). ()

EvilPhoEniX

Joe Carnahan je fajnový režisér, má na svědomí A-Team, Mezi vlky, Boss Level, Sejmi eso i Šoféra, dokonce plánuje remake Raidu, ale Copshop mi příjde z jeho tvorby nejméně zajímavý. Celý film se odehrává na policejní stanici s minimem postav a byť je zde Butler i Grillo, tak se to chvílemi táhne, dialogy mě moc nebavily, scénař není moc nápaditý a akce je zde až v poslední půl hodince o to víc zamrzí, že ani ta nebere moc dech. Takový standardní průměr, který asi nikoho vyloženě neurazí, ale zároveň jeho vynecháním divák o moc nepříjde. Carnahan rozhodně umí lépe a snad jeho remake Raidu nebude až moc velký propadák. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 5/10. ()

Gilmour93

Tahle nevadská policejní stanice je přesně ta, že když se její členové dozví, že mají jet na měsíční školení, tak se dívají na noční oblohu, jak je to asi daleko. Teda až s výjimkou jedné policistky, co si nakoukala filmy s Dirty Harrym.. Nepříliš záživné rétorické cvičení se snahou přepadnout si zase okrsek a stvořit někoho s aurou pana Chigurha. Explozí násilí už jen zůstalo klišovité béčko, ve kterém Carnahanův atraktivní styl bojuje se scénářem a v patetických zpomalených záběrech s rychlostí digitálních plamenů. Co se týká castingu, prohodil bych Grilla s Hussem a pustil k nebi balónky.. ()

Eliott

Jelikož jméno režiséra stále nemám v živé paměti, původně tento film představoval jediné lákadlo ve formě charismatického dua Butlera s Grillem v hlavních rolích. První polovina byla vynikající a velice jsem si užíval  atmosféru, přičemž se v příběhu odehrával jeden zvrat za druhým. Nicméně celé úsilí pohřbila finální třetina, jež na mě absolutně nepůsobila. Atmosféra byla náhle pryč, souboje nudné a černá představitelka policistky nezastavitelná i nesmrtelná. Následné rozpletení zápletky vyznělo malinko lacině a ve scéně, kdy už hlavní hrdina leží poražený na zemi a v poslední sekundě dvakrát úplně stejně zachráněn jsem náhle netušil, jestli se tomu mám vysmát a nebo zuřit. I když to vypadalo tak skvěle, nezadařilo se ani na průměr, který od Carnahana  očekávám (raději to jméno napíšu, ať si to konečně zapamatuju). 55% PS: Co měl sakra znamenat ten závěr se sanitkou?... ()

3DD!3

Zvláštní konverzační thriller s až absurdním několikanasobným koncem. Vnučka nacisty proti několika nejednoznačným sviním... Carnahan jako by skládal zvrácenou poctu Carpenterovu Přepadení 13tého okrsku. Buttler vynikající, Grillo malinko mimo svou komfortní polohu a boží Toby Huss jako zvrácený psychopat s balónky Antony Lamb. Má to své momenty, ale celkově to na víc než lepší průměr nemá. ()

Spiker01

Já věděl, že to ten Carnahan v sobě furt má. Od začátku mě svou stylovou režií lapil do hrsti a takřka do konce filmu nepustil. Jednoduchý, dalo by se říci skoro komorní, námět pomocí dokonale zvolených herců (Frank Grillo už by měl hrát jen s dlouhýma vlasama a Butler jít do něj!) přetavil v přesně padnoucí akčňák, který mě po delší době zase pořádně strhnul a to jsem vůbec nic nečekal. To průměrné hodnocení je vyloženě výsměch. Pokud máte rádi takové ty žánrovky z let minulých typu Přepadení 13 okrsku, rozhodně to zkuste. PS : Ještě jednu třešničku jsem si nechal na konec a tou je Alexis Louder, jíž jsem tu policajtku bez ostychu děsně žral. ()

castor

Pro někoho má Joe Carnahan skvělý režijní tah, fanoušky si získal svými akčními výplachy A-Team nebo Sejmi eso postavenými na vizuálních kejklích. Mě rozhodně ne. Mnozí řvali, že je nutné ho nepodceňovat. Myslím ale, že už měl dost času dokázat, že si na place a pak i ve střižně (ne)umí zjednat pořádek. Tady nicméně ubral na nespoutané akci s překračováním zdravé míry a vsadil víc na atmosféru a postavy. Hodně se mluví, ale své momenty to má. A co se týče postav, tak kromě úderného dua z policejní cely (Gerard Butler a Frank Grillo) je tu zvrácený vraždící hubeňour s balónky Toby Huss. A vlastně i policajtka Alexis Louder mi docela sedla (rozuměj nevadila). Užvaněný scénář je nicméně (s)jetý jak zimní pneumatiky, což strhává ve výsledku dost bodů. Finálové jedna proti jednomu mě bavilo. ()

Chrustyn

Carnaham umí natočit hezky vypadají obrázky, ale má velký problém natočit celovečerní film. Tentokrát se odkazuje na zapomenutou klasiku Johna Carpentera o útoku na policejní stanici a opět si libuje v podivných a silně nesympatických postavách. Jednotlivé scény (zvláště ty akční) dokáží zaujmout a vytáhnout diváka z letargie při sledování předchozího dění, ale je jich moc málo na to, aby si z nich dokázal poskládat nadprůměrný film. 50% ()

korbitch22

Ještě sem neviděl Boss Level, ale prozatím jednoznačně nejslabší Carnahan. Je to ukecané jako Tarantino, ale postrádá to nápady na nějaké zvraty, obsazení je mizerné, dokonce ani Butler toho moc nepředvede a v hlavní roli samozřejmě nesmí chybět transgender banánek v čokoládě. Policajti jsou všichni do jednoho neuvěřitelně retardovaní a když udělá na konci Butler tu zoufalou chybu, už jsem nevěřil svým očím. A s tou sanitkou to mělo znamenat co? 3* jsou zcela milosrdné, že to mělo své momenty i hlášky a více méně jsem se nenudil, ale skoro se mi nechce věřit, že tohle fakt napsal sám velký Joe. Meh.50%. ()

JASON_X

Komorní konverzační střílečka jedna báseň, jakoby ve stylu mladého Tarantina z časů, kdy ještě nevážně vážné žvanění v jeho filmech bylo osvěžující a zábavné, a ne samoúčelné a otravné. Mezi několika málo postavami, uzavřenými na venkovské policejní stanici, se rozehraje partie na život a na smrt, plná nervů, intrik, lží, zásadovosti i podrazů. Butler dobrý, Grillo i černá policejní holka skvělí, ale nejhustější postavou je psychopatický hubeňour Tony Lamb, který hláškuje o sto šest a bere svou práci s humorem a nadhledem, ačkoliv jeho prací je zabíjení lidí. Rozhodování mezi čtyřmi a maximem mi ulehčil zbytečně natahovaný závěr s jedním podivným zmrtvýchvstáním a ve stylu "padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina", završený trapným otočením sanitky a posledním záběrem a la Jackie Brown. ()

PauloZ

Naprosto pohodová oldschoolárna. Bohužel herecké duo absolutbě bez využitého potenciálu a to je obrovská škoda. Asi všichni si dovedeme představit ultimátní melu Grillo/Butler kterou jsme tu ale nedostali. ()

Lacike

Oldschool béčková pecka typu Made Men aké sa dnes už netočia. Banda prehnilých a rôzne skorumpovaných zloduchov sa stretne v jednom báráku (tentoraz na policajnej stanici) a jeden druhého sa snaží odrbať. Veriť nemôžete absolútne nikomu. S výnimkou správňáckej čiernej policajtky kombinovanej s MacGyverom a westernovým Clintom Eastwoodom. Škoda, že ju neobsadili nejakou podstatne charizmatickejšou herečkou, keďže má vo filme najväčší priestor. Film má pomalší rozbeh. Prvú polovicu sa iba kecá a Carnahan nikdy nebude tak dobrý ako Tarantino alebo Ritchie, aby film utiahol dialógmi. Ale akonáhle sa na scéne objaví psychopatický zabiják s uzinou, tak sa rozpúta jak akčné tak zábavné inferno. Škoda, že tam nebolo viac takýchto infantilných postáv. Hviezdna dvojka Grillo a hlavne Butler sa pridlho držia v pozadí a zapoja sa do akcie až v závere. Čo je tiež škoda. Je to dosť nevyvážený film, ale je tam kopa scén, ktoré ma bavili. Finále je meganaťahované a ponúka asi tak 10 twistov, čo by mi bežne vadilo, ale k tomuto filmu to sedí. Naviac už pri štvrtom twiste som vedel jaký bude ten desiaty. Takže film len naplnil žánrové klišé. Je to film, ktorý má pomalší rozbeh, ale neustále graduje a finále je parádne. Zase raz po dlhej dobe USA béčko s akciou, ktorá mi dokonale sedí. Za mňa spokojnosť a Carnahan ma začína baviť. 7/10. ()

Tony.cs

Právě jsem viděl policejní stanici s tím nejtupějším policejním osazenstvem. Opravdu tady blbost políbila každého. Tři zajímavé hlavní postavy, Butler bych řekl i skvělý... Ale zbytek hrozná pitomost. Carnahan to tentokrát se scénářem těžce podělal. Nechápu. ()

Arsenal83

Film so solídnou akciou, ale aj mnohými zdĺhavými dialógmi, a to podľa mňa šlo na úkor príbehu. Scéna za scénou nedávajú vždy zmysel, niektoré sú dokonca zbytočné. Na Gerarda Butlera slabý kúsok, hoci ten podal ako vždy obstojný výkon. Mnoho scén je prehnane tmavých a tempo pokulháva. ()

bourec

Frank Grillo v roli Janouška, párek zabijáků a policejní stanice. Nuda to tedy nebyla, ale nějak tomu chyběla výrazná kladná postava. Ta černá policajtka ( asi lebbička) to nemohla vyvážit, A tak tupě sledujete, jak se všichni zabijou. Konec přehnanej, a navíc tyhle konce úplně nesnáším. 60%. ()

st.jim

Copak to tu máne? Reality show o největšího idiota. Místo? Policejní stanice v městečku Blbákov. Na recepci sedí první policejní blb, který vás přivítá větou: ,,Dobrý den, pane, naše databáze mi vás ukazuje jako zločince, koukněte. Jelikož jste zločinec, tak mu tu kulku mezi oči prostě uštědříte. Další adept je policista, říkejme mu Oldřich Kaiser. Tento borec si hraje u stolu na největšího pistolníka západu… na ruskou ruletu. Když má potom poskytnout první pomoc zraněnému, tak řve: ,,bože, co mám dělat, já jsem tak nervózní”. A to bych mohl pokračovat až do aleluja. Teda kromě postavy Butlera a jeho samotného. Ten tam moc nezapadá, ten je z nich takový nejnormálnější. ()

agentmiky

Tak našlapaný herecký ansámbl skončil bohužel docela průměrným filmem, po kterém za nějakou dobu neštěkne ani pes! Carnahan točit kvalitní filmy umí, už to mnohokrát dokázal, ale Cop Shop do kolonky vydařenějších akčních komedií patřit prostě a jednoduše nebude. Což o to, Grillo i Butler zde odvedli pořádný kus práce, jejich dialogy jsem si užíval, v tomhle ohledu bych nějaké nedostatky nehledal. Ale to tempo mě zabíjelo. První polovinu se v zásadě nestalo nic. Jakože absolutně nula věcí dokopy. Tak pomalý rozjezd jsem nepředpokládal. S nástupem "balonkáře" to začalo celkem obstojně šlapat (i humor fungoval!), ale než divák mohl zaregistrovat tuhle fajn změnu, tak film už skončil. A to zakončení jsem reálně úplně nepobral, dost otazníků zůstalo nezodpovězených. Boss Level z minulého roku vydařenější. Za mě 4,5/10 ()

M.i.k.e

Carnahana mám rád a doposud mě nezklamal a vždycky přišel se slušným akčním kouskem,ke kterým sem se opakovaně rád vracel.Leč všechno je někdy poprvé a i když Copshop není vyloženě průser,nemyslím si,že bych to chtěl někdy vidět znova.Přitom tu byl potenciál na další nadpůrměrné akční béčko.Minimálně dvojice Butler Grillo se do podobných kusů víc než hodí.Jenže co naplat,Butler je tu docela málo a nic extra nepředvádí a to samé vlastně platí i o Grillovi.Jen s tím rozdílem,že ten je na plátně o chvilku déle.Na jejich úkor pak dostává prostor správňácká policistka,která je ovšem od samého začátku extrémně otravná a nebavila mě ani trochu...50% ()