Reklama

Reklama

Son

Trailer 1

Obsahy(1)

Když matka jako dítě utekla z kultu, musí čelit své minulosti, když její zlověstní členové vniknou do jejího domu a pokusí se ukrást jejího osmiletého syna Davida. Nyní jsou dva na útěku, pronásledováni detektivem, který je odhodlán oba zachránit. Od jeho přerušeného únosu se u Davida něco změnilo a chlapec podlehl záhadné nemoci. V návaznosti na své mateřské instinkty, aby ho zachránila, se jeho matka dopouští nevýslovných činů, které ho udrží naživu, ale bitvu prohrává. Brzy se musí rozhodnout, jak daleko je ochotna zajít, aby svého syna zachránila. (Flekoun58)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (43)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Výborný námet o matke, ktorá robí všetko preto, aby ochránila svojho syna, ktorý si vyžaduje špecifickú starostlivosť, pričom ju prenasleduje minulosť a s tým spojený duševný stav. “Son” má vydarený, temný nádych, obsahuje zopár solídnych gore scén, no pre niekoho, kto obľubuje rýchlejšie tempo, zrejme nebude ideálnou voľbou. Plusom je najmä príbeh, ktorý spočiatku klame telom, pričom do poslednej chvíle človek netuší, aké vlastne bude rozuzlenie. Ja osobne som spokojný, “Kavanagh” nesklamal ani v prípade “Canalu”, a tak som vlastne dostal len to, čo som viac menej aj očakával. Medzi tri-4. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Film, který víceméně nevybočuje a celý jeho obsah, jsme již viděli jinde a jinak. Nicméně i přes jistou podobnost kterou jsem indentifokaval minimálně se třemi různými filmy. Oceňuji míru strašidelnosti a také tajuplnost, která nechává diváka na vážkách. Kdy až samotná závěrečná scéna rozkryje kde se nachází pravda. I když uznávám, že takový závěr byl stále na mém seznamu očekávaných konců. Potenciál značný, ale filmu tak nejvíce škodí jeho herecká nezajímavocst. 55-60%. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Příjemné atmosférické drama o mladé matce, která neutekla jako dítě z kultu, jak tvrdí zdejší překlad textu z IMDb, ale až v dospělosti, kdy byla těhotná. Rád bych zde napsal, které snímky film připomíná, ale čím méně toho budoucí divák ví, tím lépe. Každopádně i tak je třeba říci, že přes doslovný závěrečný obraz není zcela jasné, jak se věci mají. Zda se vše odehrávalo jen v rovině představ a fantazií, nebo zda šlo o skutečnost. Tahle nejednoznačnost mě bavila nejvíce. Napětí umocňuje výborná hudba, která sice občas zbytečně práskne, ale jako celek funguje. Film zaujme především menšinového diváka, což je vidět na hodnocení. A dojde i na gore, kdy takový pohled na sousedku s vybranými vnitřnostmi jistě potěší každého žánrového příznivce. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Strašidelní staří nazí lidé, vítejte, dlouho jsme se neviděli! Ivan Kavanagh si ve své novince, příběhu matky a syna, které dohání sektářská minulost prarodičů, dost očividně hraje na nové Hereditary. Bohužel není vizionář a inovátor jako Ari Aster, ale naštěstí ani úplný břídil, takže to jde bez problémů sledovat. A dostaví se (zejména v první půlhodince) i pár docela creepy momentů. Problém je pro mě v tom, že se celou dobu hraje jakože na nejistotu, zda se opravdu jedná o něco démonického a kultářského, anebo zda jsou ty divné věci výplodem zničené psychiky matky, která byla v mládí obětí odporného zločinu, ale nic nadpřirozeného v tom nehrálo roli. A Kavanagh to bohužel nedokázal prodat tak, aby mě to zajímalo. Radši bych hrál s jasně vyloženými kartami a sledoval buďto nevyhnutelný pád do šílenství, anebo pomalu se utahující smyčku nadpřirozeného zla. Tenhle film ale zvoleným přístupem lavíruje na hraně obého. Pojí se s tím i různé scenáristické problémy koncentrující se zejména kolem postavy policisty Emila Hirsche nebo chování matky, občas to při sledování až bolí. Třeba v momentě, kdy po "únosu" syna z nemocnice hlavní hrdinku "všichni všude hledají" ... a ona je v tom momentě doma a syna schovala u sousedky, tedy zhruba na prvním a druhém místě, kdy by ji "všichni měli hledat". Úplný závěr pak sice leccos do té doby viděného ospravedlňuje, ta cesta k němu je holt ale docela kodrcavá. 6/10 ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Šikovný režisér Ivan Kavanagh, který bydlí 20 kilometrů ode mě natočil atmosférický, nepříjemný, skvěle zahraný a řemeslně schopný horor o tom, jak daleko je matka schopná zajít k záchraně svého nemocného syna! Předchozí režisérův počin Canal byl sice lepší, ale jsem spokojen i s tímhle. Film se nese pomalejším tempem, ale ve srovnání se Saint Maud a the Night je to rozhodně větší zábava. Líbila se mi mysteriózní atmosféra, kde doktoři, hlavní hrdinové ani samotný divák netuší, co se synovi děje a že se mu dějí celkem nepříjemné věci a pochválit musím gore, jsou zde 4 brutální scény, které jsou fakt skvěle natočené a dostatečně znepokojivé. Zafungovaly i 2 lekačky a líbilo se mi samotné rozuzlení, s poměrně nečekaným zvratem. Dostal jsem, co jsem od filmu čekal. Tedy dobře zahraný, skvěle natočený, temný, brutální, atmosférický, znepokojivý s prvky nadpřirozena a temné detektivky. Někoho to možná bavit nebude, je to spíš pro pozornější diváky, ale tentokrát jsem nudou rozhodně neusínal. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama