Ďábelská loutka

The Devil Doll

Sci-Fi / Horor

USA, 1936, 79 min

Horror o vraždící panence, na tehdejší dobu pozoruhodné triky.(10.1.2007)

Ďábelská loutka pro mě bylo hodně příjemný překvapení - jednoduchý, ale zajímavý příběh, vynikající Lionel Barrymore v hlavní roli a především úžasné triky.(26.1.2010)

Pozor, tohle není žádný horor o vraždící panence, nýbrž příběh o pomstě a o vykoupení. Z Browningovy filmografie zatím nejslabší věc. Triky jsou sice roztomilé, ale zajímavé to není vůbec. A horor to není ani náhodou.(14.3.2010)

Velmi zvláštní film. Z hororového žánru to mnoho nepobralo, ale hrozně pěkně se na to dívá. A to nejen na roztomilou hezoučkou panenku, co žije, a tak občas někoho na příkaz svého pána zabije, případně na Maureen O´Sullivanovou, která je nepřekvapivě krásná, ale především na Lionela Barrymora. Jak jsem ho dosud jako herce neměl rád, v Devil Doll mě vysloveně okouzlil - od mstícího se parchanta přes úžasné převleky za senilní starou dámu po citlivého otce, jemuž se dostalo odpuštění. Tod Browning byl velký režisér. A opět to dokázal.(10.10.2013)

• - Zmenšená zvířata ve filmu nevrhají stín. Patrné je to zejména ve chvíli, kdy se jak psi, tak kůň pohybují na laboratorním stole. (Oktavianus)