Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paul Lavond býval váženým pařížským bankéřem, než byl křivě obviněn z loupeže a vraždy a poslán do vězení na Ďábelské ostrovy. Odtud se mu po několika letech podaří spolu se spoluvězněm - vědcem, který se zabýval výzkumem, jak zmenšit živé organismy a především lidi do velikosti maximálně několika decimetrů - uniknout. Lavonda však spaluje myšlenka na pomstu lidem, kteří jej zničili, a s pomocí vědcových vynálezů ji začne pomalu realizovat... (Oktavianus)

(více)

Videa (1)

Recenze (6)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Velmi zvláštní film. Z hororového žánru to mnoho nepobralo, ale hrozně pěkně se na to dívá. A to nejen na roztomilou hezoučkou panenku, co žije, a tak občas někoho na příkaz svého pána zabije, případně na Maureen O´Sullivanovou, která je nepřekvapivě krásná, ale především na Lionela Barrymora. Jak jsem ho dosud jako herce neměl rád, v Devil Doll mě vysloveně okouzlil - od mstícího se parchanta přes úžasné převleky za senilní starou dámu po citlivého otce, jemuž se dostalo odpuštění. Tod Browning byl velký režisér. A opět to dokázal. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Zaujali ma špeciálne efekty, milujem špeciálne efekty...ich históriu, ich prejav, ich progres. Starú školu viac, ako CGI. Dobré zlaté ručičky, ktoré neklepú po klávesnici ( ale všetka česť aj týmto prštekom ), ale stavajú, tvoria z hmoty, kreslia na plátno a dávajú ručne do pohybu...ach pardón, zamyslel som sa. A čo film? Nuda a šeď. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Ďábelská loutka pro mě bylo hodně příjemný překvapení - jednoduchý, ale zajímavý příběh, vynikající Lionel Barrymore v hlavní roli a především úžasné triky. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

A ja som vzdy vedel, ze Chucky nebol uplne najstarsi, pozeram ze Devil Doll je z roku 1936 - natocil to ten isty reziser ktory natocilFreaks /Zrudy/ . 80 % ()

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Pozor, tohle není žádný horor o vraždící panence, nýbrž příběh o pomstě a o vykoupení. Z Browningovy filmografie zatím nejslabší věc. Triky jsou sice roztomilé, ale zajímavé to není vůbec. A horor to není ani náhodou. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Zmenšená zvířata ve filmu nevrhají stín. Patrné je to zejména ve chvíli, kdy se jak psi, tak kůň pohybují na laboratorním stole. (Oktavianus)

Reklama

Reklama