Boba Fett (Temuera Morrison) uděluje audienci. (Disney+)

ArsenalEagle

Při ohlášení vlastního seriálu pro Boba Fettu jsem měl dost obavy, protože jsem si nemyslel, že by jeho postava (sic zajímavá) dokázala utáhnout celý seriál. Po první epizodě sice nejsem přesvědčený o opaku, ale pilot překonal má malá očekávání a byl docela slušnej. Seriál sází na nostalgii a retrospektiva do "co se stalo po sarlaccovi" funguje, byť je zde na můj vkus šedesátiletý Temuera na roli (tuším) o skoro polovinu mladšího Boby prostě starej. Bitka a hlavně parkour je bohužel trochu k pousmání - nebo zamračení...?  Není to špatné, ale odvařený (nutno podotknout, že dle očekávání) oproti Mandovi nejsem, třeba se s přibývajícími kapitolami Kniha rozjede a nabídne nějaké echt postavy, kdo ví. ()

KarelR

Starej pán, digitální poušť... a 40 minut nudy, co lehce potěší maximálně hardcore fandy Expanded Universe. Nedivím se, že to před premiérou radši nikomu nepustili, Bobův díl v Mandovi byl úplně jinde. Snad to od příště půjde rapidně nahoru! ()

dO_od

// Uf, půl hodiny a já měl chuť přetáčet. Co jiného ale čekat od pětistránkového scénáře a přesně zero zajímavých postav. A když už nevíš co (v první epizodě), přihoď tam monstrum. Leaky a teorie mě namlsaly, že by to nemusel být stejný průšvih co Mandalorian, a já na to zase skočil. Poslední roky jsou pro mě coby fanouška Star Wars fakt tvrdý. ()

filmfanouch

Boba Fett se stal slavný již dávno před svým debutem ve Star Wars: Epizoda V- Impérium vrací úder, kdy se objevil na triku s Darthem Vaderem, které bylo součástí merchendasingu. Boba Fett se přitom následně v Impériu vrací úder a pokračování Návrat Jediho objevil dohromady na 5 minut, řekl přitom pět vět a v úvodu Návratu Jediho byl rychle odklizen z cesty. I díky svému výraznému vzhledu ovšem Boba Fett utkvěl v paměti a stal se hrdinou mnoha knih, které navazovali na události Návratu Jediho a které po odkoupení studiem Disney přestali být canon. Boba Fett si přesto i po letech dokázal udržet popularitu a minulý rok se ve velkém vrátil v 2. sérii Mandaloriana. Právě ta ukázala, že legendární status tohoto údajně nejlepšího námezdního lovce v předaleké galaxii nezačal skomírat a dávalo tedy smysl, aby se Boba Fett ještě vrátil. Již pár let nazpátek se přitom špitalo, že by se měl Boba Fett dočkat vlastního filmu, realita je ovšem ve finále zcela jiná. A dostává se místo filmu sedmidílného seriálu na Disney+!   Za seriálem The Book of Boba Fett stojí stejný tvůrčí tým jako za Mandalorianem a i production values zůstávají na stejné úrovni. Režie první epizody s názvem Stranger in a Strange Land se poté ujmul Robert Rodriguez, který právě 14. epizodou seriálu Mandalorian s názvem The Tragedy vrátil Bobu Fetta do akce. A nyní Rodriguez natočil parádní rozjezd, který na zbylých 6 epizod nemohl nalákat víc.   Nad oblíbeností Boby Fetta za ta léta spousty lidí kroutili hlavou, především i proto, že ve filmech toho vlastně zase tolik nepředvedl a z ve Star Wars: Epizoda II- Klony útočí byl vlastně degradován na pouhého klona. Pilot The Book of Boba Fett ovšem dokazuje, že je Fett zajímavou postavou, která vlastní seriál bez problémů utáhne. A kdo se bojí, že The Book of Boba Fett je v podstatě přejmenovaný Mandalorian může být bez obav. Již po-titulková scéna 2. série naznačovala, že se Fett pokusí vystavět své vlastní kriminální impérium a na to pomalu seriál začíná připravovat. Nejdřív se ovšem musí vyřešit jiné věci.   Tvůrci dopředu slibovali, že The Book of Boba Fett vyplní jisté díry v rámci Fettova života. A to skutečně plní. Už úvod připomene moment, který Fetta v jeho životě zformoval dost možná nejvíce, především ovšem dojde na ukázku toho, co Fett dělal mezi Návratem Jediho a právě 2. sérii Mandaloriana. A Boba Fett přitom dokáže předvést, že pověst jednoho z nejobávanějších lidí v předaleké galaxii nemá pro srandu králíkům.   Temuera Morrison možná nepředvádí žádný oscarový výkon, roli Boby Fetta si ovšem očividně nadále užívá. Největší události a trumfy si pochopitelně The Book of Boba Fett šetří pro další epizody, právě start jeho nového dobrodružství ovšem funguje v tom, že dokáže solidně nastínit Fettův charakter a víc prostoru pro syna Janga Fetta možná konečně dokáže rozřešit otázku, zda si Fett svůj kultovní status skutečně zaslouží.   Ming-Na Wen se vrací jako Fennec Shand a i ona pochopitelně dostává více prostoru než v Mandalorianovi. Ze Shand se vykresluje zajímavější postava a Wen tahle role též neskutečně sedí.   Po Mandalorianovi i k The Book of Boba Fett hudbu složil Ludwig Göransson a opět dokáže předvést, že je jedním z nejzajímavějších tvůrců filmové hudby současnosti. Nespokojí se totiž s variacemi na Mandaloriana a třeba ústřední hudební motiv k The Book of Boba Fett je naprostá paráda.   Robert Rodriguez za kamerou poté dokazuje, že když ho někdo hlídá, je to jen k prospěchu věci. Specifický přístup Rodrigueze k akčním sekvencím je zde poznat stejně jako u 14. epizody Mandaloriana a to především ve finální konfrontaci, která dokáže, že Fett není respektovaný pro nic za nic. Zároveň se ovšem přitom všem nemůže utrhnout ze řetězů, což je po vidění toho, co Rodriguez za poslední dekádu předvedl jen k prospěchu věci. Rodriguez je přitom pořád šikula, je ovšem skutečně dobře, že má u The Book of Boba Fett pořád tak trochu ´´ ruce v poutech ´´.   Dá se velmi snadno argumentovat, že se toho v pilotu The Book of Boba Fett moc nestane. Už jen kvůli délce, která nepřesáhne 40 minut. Přesto jde ovšem o ukázku toho, že se o seriály ze světa Star Wars pečuje, což je poznat i na výpravě či kostýmech. Především jde o parádní start, který na zbytek série naláká solidně. A začne dokazovat, že Boba Fett svou pověst nemá pro nic za nic...... () (méně) (více)

sheen

Přesně to po čem fandové volali a toužili řadu let. Bobba je velmi oblíbená postava a první díl je hodně příjemný rozjezd. Uvidíme zdali bude  lepší než Mando :) ()

liskam

Celý první díl Bobíka mi přišel nezáživný, takový nějaký rozplizlý, bez jediné zapamatovatelné scény. A asi největší zklamání jsem zažil při finálním souboji .. to vypadalo, jako by to vytvořil člověk, co dělal souboje pro děti 5-9let v NinjaGo. Prozatím zklamání - 44% ()

dr.horrible

Prakticky všetká kritika, ktorú tu momentálne vidno (a ktorú by som čakal skôr na Refresheri, ako z Moviezone), vychádza z faktu, že sa nejedná o Star Trek. Dobre. Ale chápem, že istá generácia mohla vyrastať v domnení, že zasadania galaktického parlamentu a Jar Jar Binks sú “tie pravé Star Wars.” ()

AllShallFall

Ani na vteřinu jsem nepochyboval, že by se mi to nelíbilo. Velmi unikátní je návaznost na moment, kde vlastně Boba Fett v Episodě VI skončil. První díl, je prostě seznamovací a zároveň už víme, v jakých kolejí to povede. Mandalorian byl startovací článek a ukázal, kdo za tvorbou tohoto seriálu bude stát a jak akční bude. A tak se stalo. Jsem zase na vlně fantazie a rozplývám se. ()

PKD

Nuže, pod vlivem 2.s. pana Ovocňáka aka Mandarinky jsem se rozhodl, že hodím SW čučku na knihu Boba Fetta a nezklamal jsem se, páč jsem dostal to, co jsem čekal a ještě o trochu víc. Možná, že je to jen fanservis pro HC fandy, jak tady někdo píše, ale 100x raději tento styl, než Abramsovy SW výblitky a DSC. Morrison vypadá správně načuřeně jako někdo, koho by jste fakt nechtěli nas...a ve své Bactové lázni s tím náústkem je jako hezčí Vader.;-) Ming-Na je v pohodě (a s Morrisonem tvoří dokonalý pár, což mi ostatně předvedli v jisté 2.s. jistého tv s.) jako vždy, ale nemá moc prostoru. Tak snad příště. Ale aspoň předvedla efektní tělocvik po střechách.;-) Absolutně gulerwoucí a dodatečná/nepřiznaná potitulková scéna z SW VI, která mě dlouhé roky zajímala (i díky Atlasu Ras a Bytostí) leč nepředpokládal jsem, že bych ji někdy uviděl. Byl jsem z ní (proč to zapírati) PAF. Což mi připomíná, délka dílu jest na minisérii o pouhých 7 dílech, když pol. zabírají flashbacky, nedostatečná. Což je má jediná výrazná výtka. Mě to u 1.dílu zase tak neva (taky bych nedostal doplněk toho, co se mu dělo po skončení koncových creditů SW VI) ale nechtěl bych, aby to přepískli. Chci jako jiní zde, aby se soustředili na přítomnost, která jak to chápu, se odehrává během (dosud neviděné) 3.s. Mandarinky. A už teď vím, že pokud bude Obík a hl. má vysoce očekávaná Ahsoka o sedmi 35min. dílech, budu velmi......nespokojen. Ale to je tak asi vše, co s tím můžu dělati. Special quest star, místnost v Jabbově paláci (dříve klášter) kterou jsme ještě neviděli. Pokud tedy nebyla v nějakém comicsu, co neznám, hehe.  Kill them All, Fett!  P. s. název dílu je docela provokace, páč ewokuje jeden z nejpřeceňovanějších SF románů všech dob. ()

Vyhy

Možná zbytečný seriál, jelikož Boba Fetta nepočítám za tak úžasnou postavu, aby si zasloužila svůj seroš, ale co už ... Pilot mě zaujal a to hlavně díky příběhu. Je celkem zajímavé sledovat, jak se jeho život dál vyvíjel (a to bych dříve neřekl). Trochu mi ale přijde, že CGI je horší než u Mandaloriana, což je na škodu. Uvidíme, s čím přijdou další díly. ()

William_

Poctivý úvod se špetkou akce, vyjednávání i honiček. K Mandovi mají blízko i závěrečné titulky, kde i v tomto seriálu máme možnost vidět pár ARTových obrázků z událostí již proběhlé epizody. ()

Chen

Velmi slušný start, který bere typické prvky pro Star Wars a modernizuje je tak, aby neurazil fandy původní trilogie, ale současně byl dodatečně "cool", aby nadchnul nováčky. Tempo je pozvolné, ale první díl nenudí a rozhodně mu nechybí atmosféra. ()

Lenka.Vilka

Opatrných 4,5 z pěti protože by mi vůbec nevadilo, kdyby tam nebyla linka z přítomnosti. Klidně až v druhém díle. Ale chápu, jinak bychom se nedočkali skvělé akční sekvence, díl by byl možná trochu chudší. Což způsobila kratší stopáž, jinak by tam seděli dobře obě linky... ()

Martrix

Zlatej Mandarínkoman. Tyhle dietní nastaveniny SW jsou sice lepší než nic, ale pořád tomu něco chybí. Oproti třeba poslední animované řadě CW, je to bez chuti a bez zápachu. ()

Remivsremi

První epizoda nám jasně dává vědět, co můžeme očekávat od druhého hraného SW seriálu. A asi bez překvapení se tady jede ve stejném duchu jako v případě Manda. Epizodní questy, zajímavá vizuální stránka a občas pocit, že se na obrazovce téměř nic neděje. Fanoušci Mandaloriana budou spokojení, pokud jste ale u něj brblali, tak budete vědět, do čeho případně půjdete již podruhé. ()