Epizody(7)

Boba Fett (Temuera Morrison), který už není nájemným lovcem, objevuje na Tatooinu své nové já po boku Fennec Shand (Ming-Na Wen). (Disney+)

D.Moore

Vydržte tři a půl dílu, poradil bych každému, koho začátek Boby Fetta (oprávněně) nenadchne. Srovnání s Mandalorianem se zkrátka nelze ubránit, a jakkoliv si myslíte, že máte Bobu rádi, jeho samotný příběh toho věru příliš nenabízí. Není asi náhoda, že nejlepší díl je ten pátý, ve kterém se Fett vůbec neukáže. Pedro Pascal v přilbě zkrátka hraje lépe než Temuera Morrison bez přilby a dost často i bez oblečení, kterého co chvíli trumfne nějaká vedlejší postava. Třeba božský Cad Bane. Úplný propadák to rozhodně není a na druhou polovinu seriálu si opravdu nemůžu stěžovat (Robertu Rodriguezovi se dokonce závěrečný díl povedl tak, že jsem ani nehádal, že ho točil on), nicméně Bobu Fetta příště raději uvidím jako vedlejší postavu v dalším Mandalorianovi. ()

Lexonka97

Postava Fetta v tomto seriálu je velký opak oproti předchozím filmům a seriálům. Má sice více osobnosti, ale z toho nejvíce drsného záporáka se stala kladná postava co na svoji bývalou pověst až příliš mluví a až moc často má sundanou helmu. Na to že Bobovy má být kolem čtyřiceti jsou jeho pohyby mnohem pomalejší a z jednoho z nejlepších lovců své doby se stal osobou nad kterou by v jakékoliv sportovní disciplíně vyhrálo i desetileté dítě. Bohužel to je vidět především v soubojích a tím nezaostává pouze Boba. Na seriálu je vidět, že stál spoustu peněz a CGI je skvělé, jak už to u SW bývá zvykem. Hudba je fantastická a Ludwig Göransson znovu předvedl, že si s Star Wars tématikou umí poradit. ZBYTEK RECENZE OBSAHUJE SPOILERY...  Co se týče samostatného hodnocení seriálu, to je trochu složitější, protože hodnocení epizod se alespoň u mě často mění. Po prvním dílu jsem spíš zklamaný. Těšil jsem se na Bobu typu poslední epizody druhé série Manda, ale ono nic. Na rozjezd to ale stále ušlo. Jen mám furt Bobu daného jako zápornou postavu, než kladnou, takže trochu nezvyk. Ve druhé epizodě je vidět značné zlepšení a flashbacky jsou toho součástí. Vše do sebe zapadá a přál jsem si více takových epizod. Ale ono nic! Pak přijde třetí epizoda, která mě úplně vykolejí ze seriálu a já si stále opakuji ''proč?'' Nehorázně otravné a špatně napsané postavy u kterých si raději ani nepamatuji jména. Ještě lepší/horší jsou ty jejich barevný vozítka, která absolutně nezapadají do světa SW. Nemluvně o té hrozné honičce. Úplně zničená příběhová linie s tuskeny a nechápu proč něco takového vzniklo. Dokonce i Krrsantan byl nic moc a souboj který proběhl v paláci byl meh. Čvrtou epizodu bych řekl v jedné větě asi takto ''Sice bezvýznamná, ale za to zábavná epizoda.'' Ne takové hodnoty jako ta druhá, ale po té první a třetí jsem si už začínal zvykat. Pátou epizodu nemá cenu zmiňovat. Parádní začátek něčeho mnohem lepšího než je tento seriál a tím je samozřejmě třetí série Manda. Perfektní nastínění a připravení na mnohme prokreslenější příběh. Šestá epizoda je sice obrovským fan servisem ale stojí to za to! Luke a Ahsoka spolu je něco co chci vidět už od dokoukání páté série Clone Wars. Scéna s Banem na konci je jednoou z nejlepších z celého seriálu a napětí funguje na jedničku. Jen je škoda, že dvě nejlepší epizody seriálu praktiky nejsou o Bobovy. Finále se znovu vrací k Boboušovy a i když to není tak dobré jako předchozí dvě epky, musím říct že až na pár chyb a nesmyslů ve stylu super droidů kteří netrefí skupinu asi třiceti lidí kteří běží asi dvacet metrů před nimi a že všichni do těch samých droidů asi patnáct minut střílí i když od začátku vědí, že se přes štíty neprostřelí to bylo krásné zakončení seriálu. Souboj Rancora s droidy byl hodně fajn a nepůsobil přehnaně a naopak scéna Rancora s Groguem byla hezuu. Post credits scéna byla očekávatelná a čekám na návrat v Mandovy. PS: hláška ''Look out for yourself. Everything else is a weakness.'' je boží a stále si tu scénu vybavuji. Dávám 6,5/10 () (méně) (více)

3DD!3

Čistokrevný Star Wars western, kde si tvůrci tak trochu dělají co chtějí a jsou pro fan servis ochotní obětovat konzistenci základního příběhu. Boba je plný flashbacků, na dva díly klidně odskočí odvyprávět co je s nejnovějším Skywalkerovým žákem a demoluje Tatoine ve stylu Godzilla vs Kong Kong. Dobře se na to kouká, ale Star Wars mají navíc. ()

William_

Bob a Fet: Záchod v Podsvětí se rozděluje na 2 poloviny. Ta 1. polovina je natahovaná pasáž plná nudných postav (především vůdci frakcí) s výjimkou příjemného táboráku s písečnými lidmi za velkého množství flashbacků. V té druhé polovině, která se dá označit jako Mandalorian série 2,5 se vrací spousta postav z jiných SW projektů a zahřeje Vás to u srdíčka, ať už budete z té první poloviny seriálu jakkoliv nadšení/zklamaní. Tak buď udělám pořádně a s péčí seriál čistě o Bobovi, nebo se na to vyseru a udělám rovnou další sérku Mandyho. Protože takto je tenhle seriál naprostá povinnost pro všechny fanoušky SW, co se zajímají o další seriály ze světa SW a MUSÍ se podívat (nebo přetrpět) právě na tohle. Proto tomu nemůžu dát víc hvězd, je to prostě skvěle/příšerně provedený od Disney+. I když Vás Boba nezajímá, prostě se na to podívat musíte. Je to svinský? - Ano je. Má cenu se na to koukat? - Ano, pro většinu fanoušků má. Budete si to užívat? - 2. polovinu seriálu určitě. ()

DaViD´82

Vše co jste nechtěli vědět o kdysi tajemstvím obestřené nejvíce cool postavě původní trilogie aneb ekvivalent otravného stokrát slyšeného žvatlání senilního strýce o jeho echt nezajímavém životě, trápeních a bolestech zad. Umocněno je to nezvládnutou dramaturgií, kdy "současná" linka by jakž takž mohla něco tuctově zajímavého nabídnout, ale nemá dostatečný prostor. A Temuera Morrison je bez helmy zoufalý. "Jak to tenkrát bylo" linka je zase z ranku, to proboha nikoho soudného přece nezajímá, stačilo by to shrnout v deseti minutách, ne v desítkách minut na poli několika epizod. To že to je jak první pokus náctiletého o fan-fiction, je pak už vlastně věc nepodstatná, stejně jako že to zpětně bere veškerou zajímavost té postavě v původní trilogii. Jenže do toho se to v druhé polovině na dvě epizody překlopí v regulérní třetí řadu Mandaloriana. Sice to nemá s děním seriálu spojitost, je to násilím naroubované, ale také jde o jediné díly, kdy je to zábavné a nikoli otravně unylé. Boba v nich má sotva cameo. A zároveň to vidět, s ohledem na kontinuitu, musíte před třetí řadou Manda. Absolutně zbytečné mlácení dávno důkladně vymlácené slámy, kdy každá postava musí mít svůj "příběh". I když o ní není vůbec co říci. ()

• Čtyři psí roboti jsou ve skutečnosti roboti známé průkopnické americké firmy Boston Dynamics. (UncleMorty)
  • V epizóde sa pravdepodobne po prvýkrát v Star Wars objavuje tzv. Ringworld, ktorý je v sci-fi dosť populárny. Jedná sa v podstate o obrovský prstenec, ktorý je obývaný z vnútornej strany a umelá gravitácia je generovaná odstredivou silou, ktorú zapríčiní rotácia. (ČSFD)
  • Zkratka BD-1 znamená „Buddy droid 1“ neboli „Kamarádský droid“. (Veskoslav)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023