Amerika: Film

• USA America: The Motion Picture

George Washington s motorovkou a masivní pivař Sam Adams v téhle parodické verzi americké války za nezávislost Britům ten jejich čajíček pořádně osladí. (Netflix)

Slasher

Tým velkých amerických postaviček kope červenokabátnický prdele a bojuje za deklaraci nezávislosti, pivo místo čaje, ideál svobody & zk*rvený demokracie - podobný sranda animák (krev kozy fuckování) tu snad nebyl od El Superbeasto. Byl jsem zvědav, jak to bude vyladěný pro stránce humoru, politiky a historie v právě vyhrocený době, kdy se v USA řádně kaje a zpytuje... Výsledek: úplně nenasere ani rýpavý woke blbečky, ani maga vlastenecký tupce :) Místy ztrácí dech a optimálně bych o něco posekal, v celku ale sympatická pohodička na oddech, potěšil "BLACKsmith" Killer Mike a pár songů v playlistu. Nezlobím se pokud přijde pokračování. ()

Kryton

Tak prvně jsem čekal buranskou i krapet woke zábavu. Dokonce jsem si dal trochu toho alkoholu, ALE.....ALE fakt je 80% humoru spíše psaná lidmi z twitteru? Buď je to přehnaná agenda anebo jak si myslí twitter, že typický redneck jsou. Ten problém je, že i průměrná epizoda South Parku je více vtipná než tohle. To, že tu někdo onanuje nad producenti chápu, ale ten scénář psal typický uživatel twitteru. Jen rada na konec, těch Star Wars referncí bylo i na mě moc. Takže radím pusťte si akorát trailer a zbytek nechte být. Hodnocení OST: Jo hodnotím i OST a tady to vynechám. Převzaté věci jsou OK, ale až moc okatě dát Lynyrd Skyrd - Alabama jako hymnu? RL? ()

filmfanouch

Phil Lord a Chris Miller jsou velmi šikovná dvojice. Tvůrci Zataženo, občas trakaře, filmových 21-22 Jump Street nebo Lego Příběhu též jako producenti stojí za Spider-Man: Paralelní světy nebo Rodina na baterky. Jako producenti poté stojí i za novým animákem Amerika: Film. Faktem, že jde o animák se ovšem nenechte zmást. Pro děti totiž Amerika opravdu není.   Dle scénáře Davea Callahama (první Expendables, nový Mortal Kombat) se v režijním debutu Matta Thompsona v alternativní realitě odehrává Americká válka za nezávislost tak trochu jinak. Thomas Edison je čínská žena a navíc čarodějka, Abraham Lincoln na prezidentskou židli nedosáhne a celkově je tam toho prostě tolik, co nejspíše nikdo nikoho na hodinách dějepisu nenaučil. A je to v podstatě jedno, protože přesně na tuhle absurdní alternativní časovou linii Amerika: Film sází. Jen je škoda toho, že to ve finále zas tak moc vtipné není.   Za Amerikou mimo jiné jako producent stojí i Adam Reed, tvůrce seriálu Archer, přičemž právě animací je Archer Americe velmi blízký. Ta animace není světoborná, přesto ovšem k celému filmu zvláštním způsobem sedí. Ten film už na samotném počátku naznačí, že může divák učebnici dějepisu zahodit a řídit se touhle divokou představou alternativní Ameriky, kde se proti Britům rozhodne bojovat tým složený z George Washingtona s motorovkou nebo Geronima. Vtipy a gagy se přitom snaží být sebevíce absurdní, úplně ovšem nefungují.   Amerika: Film vlastně celkově není kdovíjakou řachandou. Občas se dá velmi snadno pousmát pár nápadům (Robocop), jinak je to ovšem celé v podstatě mělké. Celé to ve finále nepůsobí ani způsobem, že se jde přes nějakou brutální čáru. Působí to jen jako slepenec různých nápadů bez pořádného lepidla, kde se má především utahovat z historie, ve finiši ovšem skutečně o dvakrát zábavný film nejde. Amerika: Film nepůjde označit za provokativní ani drzý, je vlastně v takové neutrální zóně. Teprve až závěrečná bitva působí plná velmi zajímavých nápadů, bohužel jich je pořád v celkovém součtu málo. A jen díky tomu, že to celé trvá hodinu a půl to v podstatě alespoň slušně uteče.   Obsazení kdovíjak nezaujme (Channing Tatum jako George Washington, Olivia Munn jako Thomas Edison....), nápadů tam pár je, animace neurazí a teprve ve finále to začne mít konečně trošku větší koule. A pak to skončí. Amerika: Film celkem rychle uteče, představí tak trochu divokou alternativní verzi Ameriky a velmi rychle uteče z hlavy jako další spotřební Netflix záležitost. Od Lorda a Millera (i kdyby jen na producentské židli) člověk tak nějak automaticky čeká víc, Amerika: Film se ovšem do historie nezapíše. I přes svou víceméně snahou o drzost ten film kdovíjak vtipný jednoduše není. Přesto pár nápadů přeci jen má a na 4. července se může jednat o ideální výplach, který se jen velmi snadno vykouří z hlavy...... ()

luka4615

Animovaná šílenost, která se v některých momentech muže pochlubit opravdu skvěle vypointovanými gagy, které zaručeně potrápí Vaši bránici (BlackSmith nekompromisně vládne). Jen škoda, že snímek ve stěžejních momentech poměrně zásadně ztrácí dech a příběh, potažmo i gagy samotné se díky tomu nikterak neposouvají. Jako nenáročná jednohubka na volný večer ovšem snímek America - The Motion Picture v rámci svých možnosti funguje adekvátně. (Netflix) „George Washington, inventor of penaut butter.” ()

bart_

"Pomož nám porazit Brity. Maj milion pravidel, nenechaj nikoho mít alespoň jeden nezávislej názor, a chtěj zdanit každou sračku!" "Jo, to je vopruz. Mně jen vzali veškerou půdu, povraždili můj indiánský lid na pokraj vyhynutí, a pověsili všechny které jsem kdy miloval. Takže jo, je to fakt pruda." ______ Washington s motorovkou, Lincoln zabit vlkodlakem, čínský Thomas Edison s elektrickými rukavicemi, holky s obříma kozama, hektolitry piva, koňský RoboCop, ancap kovář, britský autobusy jak z 'Hvězdných válek', exploze jak od Michaela Baye, a óda na zkurvenou demokracii a liberalismus - jop, přesně takhle si představuju jakým způsobem by amíci interpretovali svou historii a boj za deklaraci o nezávislost.... 'America: The Motion Picture' od dua Phil Lord & Chris Miller excelentně paroduje ty nejkýčovitější americký stereotypy, a svými bizarními anachronismy nasere jak demokraty/libtardy, tak republikány/konzervy. Animák je to dospělácký, disponuje nespočtem satirických gagů a záchodovým humorem, ale teprve až závěrečná scénka ("Budeme mít dobrou zdravotní péči, že?") definuje Ameriku do poslední hvězdičky a proužku. Jako večerní oddechovka na Den nezávislosti ujde.... ______ "Same, tvůj talent k zabíjení je vskutku neobyčejný." "Díky, učil jsem se od Johna Wicka." "Od toho výrobce svíček?" "Jasně že jo! Ten týpek je totální magor." ()