Ba liang jin

Hongkong, 1989, 100 min (Alternativní 106 min)

Lacike

Romanticka drama v ktorej sa Slim (Sammo Hung) vracia domov do Ciny po 16.tich rokoch, ktore stravil v Amerike ako taxikar. Stretava sa konecne s rodicmi a so sestrou a zistuje ako velmi sa Cina za tie roky zmenila. Sprievodcu mu robi sesternica Odds and Ends (Sylvia Chang) voci ktorej stale prechovava city a on jej tiez nie je lahostajny. Lenze na jar sa ma vratit z Ameriky aj jej snubenec, ktory si ju ma do statov odviest. Pre koho sa nakoniec rozhodne? Sammo v neakcnej ulohe potesi. Vzdycky som vedel, ze na to ma, ale uz som ho videl predviest lepsi vykon. Tu pôsobi dost utlmene. Ovela lepsie sa predvedie Sylvia Chang, ktora je cely cas neskutocne roztomila. Chemia medzi nimi tiez funguje celkom solidne, ale dufal som, ze to bude este emotivnejsie. Zaver ma prilis nedojal. Lepsie ako romanticka linia funguju niektore komicke vsuvky. Vela ich nie je, ale dost ma rozosmiali. Napriklad, ked behom letu, ktory ma technicke problemy cestujucim rozdaju prazdne papiere, aby rychlo napisali zavet. Vysledkom je mierne nadpriemerna romantika, ktora mohla byt ovela intenzivnejsia, ale pre fanusikov Samma Hunga, ktory ho chcu vidiet v netradicnej polohe sa to oplati vidiet. 7/10. ()

rivah

PĚT (STARÝCH ČÍNSKÝCH) ZLATÝCH MINCÍ...Usměvný pohled na Čínu, tedy jak vypadala před více než třiceti lety. Nic víc. ()