České rybí legendy

Česko, (2021–2023), 7 h 48 min (Minutáž: 52 min)

Série(2) / Epizody(9)

Sportovní rybářský šampion Jakub Vágner tentokrát na stopě vodních velikánů našich řek... I když Jakub Vágner procestoval za rybami skoro celý svět, vždy ho zajímalo, jak velké ryby žijí u nás doma. Rybí obři přežívají desítky let v hlubinách, kde skryti pod vodní hladinou rostou a sílí. Jednou se ale prozradí a tehdy vznikají rybí legendy. Diváci se mohou těšit na štiku obecnou, která Jakuba vždy fascinovala. V dalších dílech se Jakub vydává po stopách úhořů vysoko proti proudu Berounky, do míst, která popisoval Ota Pavel, nebo představí dravce, který nemá přirozeného nepřítele – sumce velkého. (Česká televize)

Vajonek

Třídílný dokument není jen o samotných vybraných rybách českých vod, ale hodně také o souvisejících věcech okolo (nádržích, přehradách, kde se tyhle ryby nacházejí, lidech, co poblíž těchto vod žijí i některých známých osobnostech, které ty ryby třeba chytaly nebo o tom psaly). Ne že by to vadilo, jen jsem možná čekala trochu něco jiného. Jakub Vágner je každopádně výborným průvodcem, jeho nadšení, čirá radost z každé chycené rybky (nebo i jen prostého bytí u vody a čekání, jestli se nějaká ryba objeví) se podle mě musí chtíc nechtíc přenést na diváka, dokonce i na naprostého rybářského laika (jako jsem já). Ani mi pak vlastně nevadilo, že když třeba začal mluvit o nějakém způsobu chytání či navazování háčků, že jsem to třeba vůbec nepobrala a obsahovalo to na mě až moc odborných výrazů. V dokumentu uvidíme krásné záběry přírody i těch samotných ryb pěkně zblízka, radost pohledět. Určitě zajímavý počin, který lidem dokáže rybí svět a rybaření zase trochu přiblížit. ()

HorrFi

Jakub mě nikdy nezklamal co se týče jeho dokumentů, takže jsem očekával jen to nejlepší.. bylo by to spíš za 4 hvězdy, ale protože se mi vybavily krásný vzpomínky na mojí první štiku, mojeho prvního úhoře a prvního sumce tak prostě nemůžu jinak než plnej počet, ale dílů mohlo bejt opravdu víc.. ()

Tadas

České rybí legendy patří k nejlepším dokumentům od Jakuba Vágnera. Tři epizody, tři skvělé díla. Ukázka toho, jak nemusíme cestovat ani nikam daleko, ale že máme nádhernou, mnohdy i nedoceněnou krásu přírody i tady u nás v Česku. Těším se na další díly. ()

Slack

Miestami veľmi pekné zábery na krásnu prírodu. Posledná hviezdička chýba len kvôli slabšiemu scenáru. A za to, že častí je zúfalo málo. ()