V karavanu po Česku - Série 2 (2022) (série)

Praha (S02E08)

(epizoda)
Česko, 2022, 27 min

Scénář:

Jakub Wehrenberg

Kamera:

Jakub Kolář

Aleš Háma

Aleš Háma brázdil v karavanu Českou republiku. Na závěr přijel i do Prahy. Ano, i v hlavním městě se dají objevit málo známá místa, která stojí za vidění. A i když v metropoli smí karavany parkovat jen na místech k tomu určených, neznamená to, že by zde karavanisté nenašli zázemí... Oboru Hvězda nebo Břevnovský klášter zná v Praze skoro každý. Vilovou čtvrť Ořechovku však zdaleka každý Pražan nenavštívil. A ještě méně lidí tuší, kde se vzal její název. Také hradů a zámků viděl Aleš během svého karavanového putování řadu. Architektonicky zajímavou vilu ale zatím neprozkoumal žádnou. A tak prohlídka Béžové princezny, jak je také Winternitzově vile přezdíváno, byla svého druhu premiérou. Že se dá i ve velkoměstě nalézt zajímavý kus přírody, o tom se přesvědčil v botanické zahradě v pražských Malešicích. A nebyl by to Aleš, aby si nevyzkoušel i nějaký ten netradiční způsoby dopravy. To už bychom ale z definitivně posledního dílu karavanového putování po Česku prozrazovali příliš mnoho. (Česká televize)

Marze

V oboře Hvězda se často konají běžecké závody. Jako Pražák jsem nevěděl, Ořechovka, kde jsme měli párty na střeše, se jmenovala Vořechovka, že botanická zahrada učiliště v Malešicích od nás nedaleko je přístupná veřejnosti a že na Točné je muzeum letadel s takovými výstavními kousky. Běžel jsem tam běžecké závody a v době zákazu cestování mezi kraji tudy jel lesem  partyzánsky na kole kvůli zavřené NTK knihovně, kde jsem chtěl psát diplomku (šestipatrová knihovna s kapacitou 1600 lidí byla paradoxně nejbezpečnější místo pro úkryt před covidem) na chatu v Dobřichovicích, kde jsem byl sám , což ukazuje nesmyslnost některých pandemických opatření. V Loosově vile jsme s vysokou školou byli na exkurzi., což vřele doporučuji. Wabi Daněk zpíval o Hudsonských šífech. Letecké záběry trampských Slap na závěr jsou moc pěkné. ()