Meng gui ru qin hei she hui

• Hongkong 猛鬼入侵黑社會 (více)
všechny plakáty

Lacike

Dalsi fantasy pribeh o duchoch bez bitiek okoreneny romantikou. V centre pribehu je dvojica duchov. Matky Siu-Hung (Yu Li), ktora sa pre svojho syna snazi na zemi najst cloveka do ktoreho by sa po jeho smrti reinkarnoval. Lenze vyhliadnutu obeť (Fennie Yuen), ktora sa snazi spachat samovrazdu zachrani Chung Tin Chiu (Shui-Wah Fok). Vdaka tomu sa Siu-Hung rozhodne, ze jej syna reinkarnuje do Chung Tin Chia bez ohladu na to, ci sa mu to paci alebo nie. Nastastie sa do toho vlozi Chung Tin Chiuov sef (Sammo Hung) s pomocou experta na magiu (klasicku Lam Ching Yingovu ulohu hra tentoraz Tommy Wong), ktory sa budu snazit duchom zabranit v ovladnuti Chung Tin Chiuovho tela. Veci sa skomplikuju este tym, ze Sammova postava ma spolocnu minulost so Siu-Hung. A Chung Tin Chiu sa zamiluje do zeny, ktoru zachranil. Klasicka kung-fu bitka tu je len jedna. Bije sa v nej Sammo Hung s Roy Cheungom a za vela nestoji. Väcsinou sledujeme kuzelnicke suboje o Chung Tin Chiuove telo. Nie su take vynaliezave ako v prvom diely Encounter of the Spooky Kind, ale nenudia. Najlepsie funguju romanticke linie. Vela pokusov o humor tu nie je. Film evidetne prilis drahy nebol, takze ani vela trikovych scen tu nie je. Vysledkom je taky prijemny romanticky fantasy film na jedno pozretie. 5/10 ()