Qi xiao fu

Alex Law

Alex Law, Mabel Cheung

David Chung

Chi-Leung Kwong

Anglický název: Painted Faces Film vypráví o výchově mladých herců v čínské opeře. Jde o vzpomínky těch borců, které dnes všichni obdivujeme - Jackie Chan, Sammo Hung, a Yuen Biao. Rozhodně doporučuji shlédnout, protože nejenže je to zajímavé, ale navíc je to i výborné.(27.8.2008)

Příběh zachycuje Pekingskou operní školu v době, kdy tam jako studenti byli "Big Nose" (VELKÝ NOS) / Cheng Lung / Jackie Chan, Sammo Hung Kam-Bo a Biao Yuen. Sammo Hung hraje mistra Yu (Yu Jim Yuen) a bezesporu tato dramatická role patří k jeho nejlepším hereckým výkonům. Film obsahuje mnoho biografických prvků, ale v určitých detailech se liší od skutečnosti. Dobrým zdrojem informací pro porovnání je autobiografie I Am Jackie Chan: My Life in Action, kterou napsali Jackie Chan a Jeff Yang.(12.6.2013)

Chceli ste vždy zistiť kde sa Jackie naučil všetky tie akrobatické kúsky a nechce sa vám čítať jeho životopis v ktorom to pekne podrobne opísal? Tak si pozrite tento film, ktorý sa venuje jednej zo škôl tradičnej Pekingskej opery. Vedie ju prísny učiteľ v podaní Sammo Hunga a v prvej polovici sledujeme ako prebiehal život a výcvik v tejto škole. Medzi deťmi počuť mená ako Sammo, Biao alebo Big Nose (Jackie), ale deťom sa príbeh príliš nevenuje, čo je škoda. Nie pretože by to bolo divácky atraktívnejšie ak by sa venoval týmto budúcim hviezdam, ale film by bol zábavnejší.V mnohých iných filmoch sú detské postavy vykreslené oveľa pútavejšie a zábavnejšie. Našťastie v druhej polovici dostane väčší priestor postava majstra Samma Hunga v romantickej línii alebo v dramatickej v ktorej sa musí vyrovnávať s koncom svojej školy alebo s problémami svojho kamaráta Lam Ching-Yinga. V tejto časti Sammo predvedie solídny herecký výkon. Ale nič prekvapivé čo by nepredviedol aj v mnohých ďalších svojich nebojových filmoch. Záver je taký smutný, ale nádejný. Jedna éra končí ale vzrušujúca nová éra začína. Takže film minimálne za jedno pozretie stojí. Najmä teraz, keď sa na youtube objavil v skvelej HD remasterovanej kvalite. 7/10. P.S. Pobavila ma scéna v ktorej herec Sammo Hung v postave majstra fyzicky trestá postavu mladého Samma, ktorá predstavuje jeho vlastné detstvo. Jak sa pri tom asi cítil?(2.11.2019)