San de huo shang yu chong mi liu

• Hong Kong

三德和尚與舂米六

• Hong Kong

Sam Dak woh seung yi Chung Mai Luk

The Iron Fisted Monk

The Iron-Fisted Monk

Akční

Hong Kong, 1977

Hodně dobrý Sammo, snad dokonce jeho první režie, tuším, ale ruku do ohně za to nedám. Kdo mě ale ve filmu naprosto dostal, to byla osvědčená hvězda klasických swordplay Chan Sing jako neustále se modlící mnich. Dokonce snad někdo spočítal, kolikrát za film řekne "Buddha je milosrdný", ale bohužel netuším, kdeže jsem to četla. Choreografie mi udělaly radost, ale největší radost sběrateli kuriozit a vychytávači detailů udělala dokonce dvojitá přítomnost Ho Hsiao v roli bodyguarda a zároveň mnicha. Občas už prostě jen vyšinutě zírám místo na film po těch podružných postavách a hledám své oblíbence. Omlouvám se za tuto úchylku :-) Jinak film parádní 7/10(27.9.2008)

Rozhodně to lepší co "HK-kung-fu" společnost vytvořila. Celkově se sice film docela táhnul a osobně si nemyslím, že by zde Sammo Hung podával nějaký dechberoucí výkon, ale byl jsem překvapen úrovní a otevřeností k násilí, dvě brutální znásilnění, nahota, krev, vraždy ... Na to nejsem u "upjatých Číňanů" v těchto filmech příliš zvyklý. Střídání s humorem mi ale docela vadilo, na druhou stranu tohle je prostě klasická vlastnost HK filmů již desítky let napříč mnoha žánry, takže jsem to už docela skousl ... Osobně mi to přišlo na klasický průměr, ale závěrečná pomsta je fakt špičková řežba plná krve a "fatalit", tam choreografie z ničeho nic jako by stoupla aspoň o "dva levely" ... Fakt slušný masakr. Obecně se jistě jedná ve svém subžánru rozhodně o velice kvalitní film.(2.12.2009)

Moje hodnocení se vztahuje zejména k závěrečné choreograficky výborně řešené bitce, jinak jde dle mého názoru o průměrný snímek, neuměle střídající humor a přepjaté citové výlevy. Zatím tu není vyváženost typu Eastern Condors (akce a heroismus) či Pedicab Driver, Millionaire's Expres (akce a ztřeštěný humor).(16.6.2009)

Asi jeden z nejlepších počinů Sammo Hung Kam-Bo jako režiséra . Skvělé boje a obsazení . Navíc příběh není idealizovaný a je dost drsný . Perfektní bitka nakonec , kde bych vyzvedl boje s Fung Hak Onem a jeho kudlankou , která sice není , tak dobrá jako ve Warriors II , ale přesto patří mezi ty lepší provedení tohoto stylu . Yuen Biao je klasický - pro mě vždycky splňuje nějaký standard ikdyž z něj nikdy nejsem úplně nadšený . Pefekntní chereografický počin , který patří do diamantové galerie HKC(16.5.2011)

Sammo je tu dokonalý a mnich,který pokaždé,když někoho uhodí a pak se v tom všem Budha je milosrdný sám ztácí má také kouzlo,obvzlášť,když za svými žáky vleze i do bordelu:)) A skutečně Ho Hsiao tu je. Kratičce,ale je. To stím počítáním by mě docela zajímalo. Každopádně padouši tu říkají jen nějaké to "nanejvíš příjemné," nebo "vaše žena je tlustý hroch"(1.10.2008)