poster

The Victim

 • Hong Kong

  Shen bu you ji

 • Hong Kong

  身不由己

 • Hong Kong

  San bat yau gei

 • USA

  Lightning Kung Fu

Akční / Drama

Hong Kong, 1980, 100 min

 • Vaklaf
  ****

  Kung-fu taneční kreace, jaký jsem ještě neviděl. Doplněné o poměrně zajímavý, i když dost předvídatelný, příběh a typický trošku přiblblý hong kongský humor. Jako komediálně-akční řežba je to paráda. Akorát ty bitky už mi přišly až trochu moc stylizovaný oproti tomu, co znám třeba od Sonnyho Chiby. Nelze se tak ubránit pocitu, že se bojuje hlavně pro efekt a ne primárně kvůli likvidaci protivníka. Ale na bojový umění nejsem odborník a kouká se na to moc hezky.(6.7.2011)

 • Epistemolog
  *****

  V úvodu si to fakt nebezpečně rozdají Sammo Hung s trojdílnou tyčí a Yuen Miu s šavlí na dlouhé násadě! V Hungově choreu vypomohl i kaskadér Billy Chan, choreograf Ching-Ying Lam a akrobat Biao Yuen, ten dabloval i legendárního Wilsona Tonga, kterému patří finále. Yan Kar Leung má hodně prostoru a hraje mástra s šarmem jemu typickým a v druhé půli, kdy třímá v klepetech hůl, rozjíždí proti nekonečným tlupám nemilosrdné komba. Čiperně mu tam sekunduje i stunt Lung Chan (bratr Billy Chana). Za zmínku stojí i rychlost a um akčního režiséra Benz Kong To-Hoi, který je svou tváří a rychlostí rovněž nepřehlednutelný! Bez debaty, jedno z nejlepších kung fu, co jsem kdy viděl!(12.5.2014)

 • Flipnic
  *****

  "TOTAL - kung-fu - INFERNO"!!!!! ... Strašlivej masakr, navíc s docela zajímavým dějem a pár nečekanými zvraty. Ale hlavně 90% děje je jen akce a to tak masakrózní, že jsem si u konce už říkal, že ti borci nejsou snad ani lidi, ale stroje ... :-)) Leung Kar Yan si to zde dává fakt ve velkým stylu!!!! Jeden z nejlepších kung-fu flicků, jaký jsem kdy viděl. Vidět tohle v dětství, tak asi druhej den vymlátím celo školní třídu!! :-D(30.6.2011)

 • PetrPan
  *****

  Hardcore kungfu. Sammo Hung opět nezklamal. Netradičně tvrdé souboje, při nichž se bijci skutečně potí a cedí krev. Victim navíc místy překvapí záblesky něčeho odvážnějšího než je jen milá a dětsky naivní představa o charakterním herectví a v závěru nabere až nebývale krutých rozměrů. Bohužel záhy hloupě a zbytečně zahozených. Přesto je to jen nevyužitá přidaná hodnota, na kráse to této žánrové perličce nijak neubírá. Plná palba.(23.1.2017)

 • DanRichter
  *****

  Ultimátní akční jízda v čele s Leung Kar-Yanem, kterému zdatně sekunduje Sammo Hung (a dabléři Billy Chan a Baio Yuen). Každou chvíli nějaká akce, která od půle filmu nabere takových rozměrů, že jsem nestačil zírat na to, co všechno tam borci předvádí. A to vše s minimem střihu a různých efektů. Zde musím uznale smeknout zejména před Leungem, který s pořádně "naštvaným" obličejem a neskutečným "ručním stylem" (s minimem akrobacií a kopů) to tam kosí hlava nehlava, neméně skvěle mu to jde s bojovou holí. Ačkoliv se ve filmu setkalo hodně veličin na poli martial arts (včetně Samma), tak prostě tento film je one-man show v podání Leunga. Příběh nemá smysl příliš řešit. ač tedy na poměry asijských filmů patří scénář mezi to lepší, a i ten humor tam lze zkousnout (např. Kodyžak do by mnich anebo městské lázně). Film podle mě patří mezi to nejlepší na poli klasických filmů o kungfu a fandové tohoto žánru by to měli povinně vidět.(12.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace