The Victim

San bat yau gei

Lightning Kung Fu

Akční / Drama

Hong Kong, 1980, 100 min

Na akční film komplikovaný děj se skvělou choreografií, v němž exceluje hlavně skvělý Leung Kar Yan -Beardy - který se tímto filmem dostal mezi mé akční oblíbence. Kdo si v tomto filmu všimne Karla Maky, ať mi napíše zprávu, má u mě malé plus ^_^. 80 % ps. já pochopitelně vím, koho tam Karl Maka hraje, to je jen taková kvizová otázka ;)(31.5.2007)

"TOTAL - kung-fu - INFERNO"!!!!! ... Strašlivej masakr, navíc s docela zajímavým dějem a pár nečekanými zvraty. Ale hlavně 90% děje je jen akce a to tak masakrózní, že jsem si u konce už říkal, že ti borci nejsou snad ani lidi, ale stroje ... :-)) Leung Kar Yan si to zde dává fakt ve velkým stylu!!!! Jeden z nejlepších kung-fu flicků, jaký jsem kdy viděl. Vidět tohle v dětství, tak asi druhej den vymlátím celo školní třídu!! :-D(30.6.2011)

Hardcore kungfu. Sammo Hung opět nezklamal. Netradičně tvrdé souboje, při nichž se bijci skutečně potí a cedí krev. Victim navíc místy překvapí záblesky něčeho odvážnějšího než je jen milá a dětsky naivní představa o charakterním herectví a v závěru nabere až nebývale krutých rozměrů. Bohužel záhy hloupě a zbytečně zahozených. Přesto je to jen nevyužitá přidaná hodnota, na kráse to této žánrové perličce nijak neubírá. Plná palba.(23.1.2017)

V úvodu si to fakt nebezpečně rozdají Sammo Hung s trojdílnou tyčí a Yuen Miu s šavlí na dlouhé násadě! V Hungově choreu vypomohl i kaskadér Billy Chan, choreograf Ching-Ying Lam a akrobat Biao Yuen, ten dabloval i legendárního Wilsona Tonga, kterému patří finále. Yan Kar Leung má hodně prostoru a hraje mástra s šarmem jemu typickým a v druhé půli, kdy třímá v klepetech hůl, rozjíždí proti nekonečným tlupám nemilosrdné komba. Čiperně mu tam sekunduje i stunt Lung Chan (bratr Billy Chana). Za zmínku stojí i rychlost a um akčního režiséra Benz Kong To-Hoi, který je svou tváří a rychlostí rovněž nepřehlednutelný! Bez debaty, jedno z nejlepších kung fu, co jsem kdy viděl!(12.5.2014)

Kung-fu taneční kreace, jaký jsem ještě neviděl. Doplněné o poměrně zajímavý, i když dost předvídatelný, příběh a typický trošku přiblblý hong kongský humor. Jako komediálně-akční řežba je to paráda. Akorát ty bitky už mi přišly až trochu moc stylizovaný oproti tomu, co znám třeba od Sonnyho Chiby. Nelze se tak ubránit pocitu, že se bojuje hlavně pro efekt a ne primárně kvůli likvidaci protivníka. Ale na bojový umění nejsem odborník a kouká se na to moc hezky.(6.7.2011)