The Victim

San bat yau gei

Lightning Kung Fu

Akční / Drama

Hong Kong, 1980, 100 min

Na akční film komplikovaný děj se skvělou choreografií, v němž exceluje hlavně skvělý Leung Kar Yan -Beardy - který se tímto filmem dostal mezi mé akční oblíbence. Kdo si v tomto filmu všimne Karla Maky, ať mi napíše zprávu, má u mě malé plus ^_^. 80 % ps. já pochopitelně vím, koho tam Karl Maka hraje, to je jen taková kvizová otázka ;)(31.5.2007)

Dalsi ze skvelych kung fu od Samma. Klasicky slabsi pribeh, zvlast nektere sceny z druhe pulky jsou jak z jineho filmu. Vse vynahradi ultrarychle narezove bitky. Leung Kar Yan a jeho rucni styl je uzasnej a jeho fighty s pouzitim tyce proti skupince protivniku je pro me tim nejlepsim. Idaho - Karl Maka je tady docela k nepoznani, hraje tu stareho shaolinskeho mistra dvou zaku, ktery se utka se Sammem v hodne legracnim souboji - jeden da ranu a druhy to musi vydrzet. :)) Malem bych zapomnel, Yuen biao dubluje ty nejtezsi sceny jak byva zvykem.(27.10.2009)

Ultimátní akční jízda v čele s Leung Kar-Yanem, kterému zdatně sekunduje Sammo Hung (a dabléři Billy Chan a Baio Yuen). Každou chvíli nějaká akce, která od půle filmu nabere takových rozměrů, že jsem nestačil zírat na to, co všechno tam borci předvádí. A to vše s minimem střihu a různých efektů. Zde musím uznale smeknout zejména před Leungem, který s pořádně "naštvaným" obličejem a neskutečným "ručním stylem" (s minimem akrobacií a kopů) to tam kosí hlava nehlava, neméně skvěle mu to jde s bojovou holí. Ačkoliv se ve filmu setkalo hodně veličin na poli martial arts (včetně Samma), tak prostě tento film je one-man show v podání Leunga. Příběh nemá smysl příliš řešit. ač tedy na poměry asijských filmů patří scénář mezi to lepší, a i ten humor tam lze zkousnout (např. Kodyžak do by mnich anebo městské lázně). Film podle mě patří mezi to nejlepší na poli klasických filmů o kungfu a fandové tohoto žánru by to měli povinně vidět.(12.9.2017)

"TOTAL - kung-fu - INFERNO"!!!!! ... Strašlivej masakr, navíc s docela zajímavým dějem a pár nečekanými zvraty. Ale hlavně 90% děje je jen akce a to tak masakrózní, že jsem si u konce už říkal, že ti borci nejsou snad ani lidi, ale stroje ... :-)) Leung Kar Yan si to zde dává fakt ve velkým stylu!!!! Jeden z nejlepších kung-fu flicků, jaký jsem kdy viděl. Vidět tohle v dětství, tak asi druhej den vymlátím celo školní třídu!! :-D(30.6.2011)

Výborná klasika HK snímku s prezentací bojového umění. Už začátek uchvátí jak precizně se pracovalo se stíny a světlem. Na režijní stoličce se usadil Sammo Hung Kam-Bo a je vidět, že moc dobře věděl co dělá. Ujal se i jedné z rolí, která však měla především komický charakter. U něj to ani nepřekvapí, neboť v podstatě vždy dělal to samé co Chackie Chan. Vážnějším roli si vzal Ka Yan Leung a nutno podotknout, že tu vypadá vcelku sympaticky. Děj je dobře propracován ve všech odvětvích. Vážnost a komičnost se nijak vzájemně neruší a scény soubojů jsou už jen vynikající přehlídkou bojového umění, kdy jako obvykle dojde k vrcholu na samém konci. Snímek v Česku méně známý a je to škoda. Mezi horou takovýchto podobných skutečně vyniká.(19.4.2018)