Policajti Fatty a Baldy sú dvaja nerozlučný parťáci, ktorí každý den potierajú zločin v Hong Kongu. Ich metódy sa však nedajú nazvať ako stopercentne legálne a svojmu šéfovi tak často krát spôsobujú nemalé problemy, z ktorých ich potom musí zakaždým vysekať. Miestny najväčší gangster, samozvaný Kokaínový Kráľ, je zákonom absolútne nedotknuteľný. A preto Fatty a Baldy, ktorí si veľa krát so zákonom taktiež hlavu nelámu, sú tí jediný správni chlapi, ktorý ho môžu dostať za mreže.

Herec Kuang Ni, ktorý stvárnil Fattyho otca, je taktiež scénaristom Sammovho staršieho snímku Enter the fat dragon. (kitano)

predators

Je to nezkonalá ptákovina, ale zato jedna z klasických Hong Kongských mlátiček. Ničím nepřekvapující děj a potrhlé situace, jsou jasným symbolem toho, že tady o příběh nejde. Kdo by však do Sammoa Hunga řekl, že se umí tak ohánět. Ve stylu Bruce Leeho nemá šanci žádný z padouchů... 60% ()

Lacike

Prvy a na dlhe roky jediny film so Sammom, ktory som videl, ale vdaka tomu aka to je pecka to stacilo na to, aby som sa stal Sammovym fanusikom. Je to klasicka akcna buddy komedia o dvoch policajtoch, ktory vysetruju nejaky pripad a popritom neustale blbnu. Nenapada ma kvalitnejsi zastupca tohto zanru z HK produkcie. Tentokrat sa trojka Sammo Hung, Karl Maka a Lau Kar-Wing, ktora ma na svojom konte mnoho skvelych dobovych kung-fu filmov, stretla aby natocila nieco zo sucasnosti a vysledok je fakt pecka. Zapletka s drogovym kralom (Lau Kar-Wing) je sice len jednoducha a dej tvori prakticky len sled komedialnych scen prerusovanych akciou, ale komedialne sceny ma zakazdym rozosmeju. A rozhodne si nemyslim, ze lne kvôli nostalgii. Sammo a Karl su dokonale zohrana dvojka. Karl je ten väcsi frajer a Sammo lepsi bitkar a perfektne sa doplnaju. Okrem nich tu prekvapivo nehra vela dalsich obvyklych Sammovych spolupracovnikov, takze klasicke cameo vystupy sa tentoraz nekonaju. Ale to nevadi. Sammo a Karl sa zvladnu postarat o srandu dostatocne dobre, aby film nenudil ani na sekundu. A ked dôjde na akcne sceny, tak to je znova prva trieda. Choreografiu bitiek nemal na starosti prekvapivo ani Sammo ani Lau Kar-Wing, ale v tej dobe prakticky novacikovia Ridley Tsui a Xin-xin Xiong. Tentokrat su bitky ovela efektivnejsie a oriadne bolestive. Sammo zneskodnuje superov behom par chvatov a predtym najprv do nich vystriela zasobnik, aby si to ulahcil. Netypicky to dost tvrdo schvytavaju aj zenske postavy. Takze ked zena kopne chlapa do guli, tak chlap ju na oplatku velmi tvrdo kopne do brucha. Az to je fakt skoro neprijemne sledovat. Sammo naviac cely film predvadza chvaty, ktorymi sa preslavil Bruce Lee. Neviem aky to malo dôvod, ale celkom to do filmu sedi. Je to zaroven vtipne a zaroven neskutocne pôsobive. Chybala mi tu snad len nejaka prestrelka alebo poriadna autonahanacka. Okrem bitiek v nejakych skladoch sa inej akcie nedockame. Film evidentne velmi drahy nebol. Oproti Jackieho filmom to vyzera chudobne. Ale nastastie to vyvazuje cely cas kvalitou, takze vysledkom je prvotriedna akcna komedia, ktora aj po rokoch funguje dokonale. 10/10. ()

AxelWers

Jeden z klasických filmov, ktorý si pamätám ešte na jednej z našich prvých komerčných televízií VTV. Nad hodnotením som dlho uvažoval, na jednej strane nie je to nejaká super extra komédia, ale na druhej strane je to celkom sranda a človek sa uvoľní. Film za 3*, 1* navyše, že išlo o snáď prvý film z hongkongskej produkcie tohto žánru, ktorý som mal možnosť vidieť. ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia so Sammom Hungom. Má celkom dobrý príbeh o dvojici nerozlučných detektívov, ktorí síce patria medzi najlepších, ale keďže si všetko robia po svojom, problémy majú nielen so zločincami, ale aj s nadriadenými. A práve sa rozhodli začať znepríjemňovať život jednej nebezpečnej zločineckej organizácii, ktorej pokazili plány a tak im začne ísť o životy. Spracovanie sa mi páči, síce možno trochu sklame, že samotná kriminálna línia so zločineckou organizáciou pôsobí tak nevýrazne, že si ma to celkovo ani moc nezískalo a bolo mi vlastne úplne jedno, o čo zločincom ide, aj keď viacero zaujímavých prvkov, ako dvojica nebezpečných transvestitov alebo vytvorenie si svedkyne tomu uprieť nemôžem, no v tomto type filmu s tým nemám väčší problém. Prakticky celé mi to prišlo ako séria akčných a humorných sekvencií, pričom po celý čas si to udržuje dostatočnú úroveň zábavnosti, hlavné duo je správne bláznivé, takže je radosť pozerať, ako rieši jednotlivé problémy a tak sa na to bez hluchého miesta po celý čas pozerá skutočne dobre. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Očakávane ju tvoria hlavne súboje, ktoré síce nemajú až tak prepracovanú choreografiu a aj natočené mohli byť o niečo lepšie, keďže ten strih mi miestami neprišiel úplne ideálny, ale zase si to vynahradzujú výbornou dynamikou, keďže celé mi to prišlo také divoké, samozrejme aj zábavné a Sammo Hung tu aj napriek svojej váhe tradične predvádza výborný výkon a hlavne na tie všetky nekompromisné kopy je skutočne radosť pozerať. A okrem toho potešia aj nejaké tie naháňačky. Takže síce žiadna akčná scéna výraznejšie nevyniká, ale všetka je dostatočne zábavná. A možno ešte lepšie je na tom humor, nájde sa tu niekoľko skvelých hlášok a nechýbajú tradičné scény, ako skrývanie sa v byte so zločincami. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Sammo Hung a Karl Maka spolu fungujú skvelo, pričom jeden sa stará viac o akciu a druhý zase o humor a poteší aj viacero zaujímavých vedľajších postáv, hlavne tie ženské. Jedine záporáci mohli byť trochu výraznejší. Réžia a technická stránka mi prišli po všetkých stránkach úplne ideálne, pričom tentoraz poteší aj výber lokácií, takže tu nemám problém. Takže na žánrovú špičku to určite nemá, k tomu by to potrebovalo minimálne lepší scenár a nápaditejšiu akciu, ale aj tak som sa bavil veľmi dobre, dobrí herci, slušná akcia a výborný humor, takže svoj účel to splní. 75% ()

Flipnic

No jako film je to strašná blbina. Snaha o typický Hongkongský humor jde prostě naprosto mimo mě, musel bych být asi infantilní idiot, abych se v tom filmu něčemu nahlas smál. Ale je pravda, že humor ten film odlehčuje a nese jej na takové pohodové vlně ... Scénář příšernej, docela mě to i nudilo. Ale co se týče akčních scén, souboů - "fightů" a toho, co zde předvedl dnes již legendární Sammo Hung, to je úúúplně jinej level!!! To jsem fakt nechápal, ten chlap je a byl vždycky opravdu třída, Jackie Chan se proti němu vůbec nechytá (v mých očích). KOMPLETNĚ bez jakéhokoliv zneuctění nebo shazování si osvojil styl boje a scény legendy Bruce Leho a jak příjde na fighty, tak je z něj neřízená střela!! Excelentní zákroky, připomínka celé řady Bruceových fightů z jeho filmů (ano KITANO - poznal jsem je všechny ... :-)) ), souboj s tyčemi v obou rukou a s nunchakami překonal snad vše, co jsem v tomto směru vůbec kdy viděl a klidně si dovolím říct, že překonal i mírně krkolomné souboje se zbraněmi dnešní počínající legendy Tonyho Jaa ve filmu Ong Bak 2 (Sammo fyzicky, a choreograficky zejména, předvedl řežbu na hranici filmových a osobních možností ...). V tomto film opravdu oceňuji a vážím si jej. Každopádně dlouhá hluchá místa mezi akčními scénami mi dojem z filmu kazila a nudila. Pokud chcete ale vidět jedny z nejlepších fightů ve filmové historii, tak tohle rozhodně shlédněte!! ()