poster

Si da men pai

 • Hong Kong

  四大門派

 • Hong Kong

  武林煞星

 • Hong Kong

  Sei dai mun pai

 • anglický

  The Shaolin Plot

Akční

Hong Kong, 1977, 110 min

 • Lacike
  **

  Klasicke kung-fu o manikovi, ktory si musi dokazovat, ze je najlepsi kung-fu borec. Akurat to nie je nejaky potulny majster a svojich protivnikov nezabija, ale je to zamozny princ (Chen Sing) a vystaci si s manualom kung-fu od ostatnych majstrov. Ale kazdy majster sa manualu nechce vzdat a tak ho princov hlavny poskok (sialene namaskovany Sammo Hung) zabije. Syna jedneho z mrtvych majstrov (James Tien) zoberie pod svoje kridla slepy mnich (Kang Chin), ktory ho väcsinu filmu uci kung-fu na finalnu pomstu. Popritom sa princ snazi dostat do Shaolinskeho klastora, kde chce ukradnut dalsie manualy. Takze medzi akcnym uvodom a finalnym zuctovanim väcsina filmu pôsobi jak klasicky heist v ktorom chce princ vykradnut Shaolin. Dejova omacka dvakrat velka zabava nie je a ani bitky za vela nestoja. Väcsinou su strasne pomale a fadne. Dynamickejsi je len suboj medzi Sammom Hungom a Kang Chinom, ktoreho Sammo oslepi. A potom este celkom ujde finale. Ale celkovo to za vela nestoji. James Tien sa nikdy poriadne v bitkach nepredviedol a tento film nie je vynimkou. Zo znamych xichtov, ktore sa tu mihnu ma aspon kratku bitku Meng Hoi. Stvali ma niektore aj klasicke kulisy s namalovanym pozadim. Vysledkom je tuctove kung-fu, ktore uz dnes nema co ponuknut. 5/10.(25.9.2018)

 • Epistemolog
  ***

  Své chvíle v Shaolin Plot (1977) má James Tien i Ching Ying Lam. Biao Yuen se mihne jako bojovník ve škole a poprvé více mluvícího Wah Yuena zaregistrujete jako bodyguarda v paláci a Sammo Hung má fakt šílenou masku.:-)(5.2.2013)

 • salfa72
  ****

  Tento kung fu kousek patří k tomu lepšímu, co se dá z HK kinematografie vidět a to i díky skvělému hereckému obsazení, souboje jsou opravdu dobře udělané, zvlášť od chvíle, kdy se na scéně objeví šaolinský mnich (kterého ztvárnil herec Kam Kong), který žije v ústraní dostane film ten pravý spád. Děj je prostinký, jak už to u těchto filmů většinou bývá, princ touží se naučit všechny styly kung fu, aby byl neporazitelný a tak sbírá vzácné knihy o kung fu stylech, aby se ke knihám dostal, neváhá použít lest a dokonce i zabíjet. Chan Sing v roli prince, je díky svému vzhledu velice věrohodný a dokonale se na tyto role hodí. James Tien v hlavní kladné roli mohl dostat daleko více prostoru, dokonce i v závěrečném souboji si moc neškrtl, což je velká škoda. Sammo Hung tu je doslova k nepoznání (aspoň já ho nepoznal :D), jeho maska je opravdu šílená, jak se píše v diskuzi. Mezi strážemi, které hlídají princův palác se kromě Wah Yena mihne i Lam Ching-Ying, na druhou stranu mezi šaoliny, kteří stáží knihovnu (ti v oranžovém rouchu) můžete vidět Marse, mezi šaolinskými mnichy svlečenými do půlky těla můžete zase zahlédnout Casanovu Wonga.(7.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace