Masquerade

• Velká Británie Masquerade
Trailer

Mladé dievča sa snaží prežiť po tom, čo sa do jej domu vláme skupina útočníkov, aby ukradli jej rodine neoceniteľné umelecké diela. (dixx)

Trailer

silentname

Tak "Masquerade" ma na záver skutočne prekvapilo. Absolútne mi nenapadlo, čo sa na konci udeje a aká bude pointa celého tohto filmu. Musím uznať. Film ma skutočne prekvapil a jeho finálne mi odpálilo hlavu. Nemôžem síce povedať, že to so všetkými scénkami dokopy dáva reálny zmysel, no tvorcovia sa snažili najlepšie ako vedeli. A dáva to filmu oveľa zaujímavejšiu pointu, ako som si na začiatku myslel. Celkovo neviem čo môžem k tomuto filmu povedať bez toho, aby som nejakým spôsobom nepovedal niečo, čo nechcem. Takže radšej to nebudem moc naťahovať. Povedzme si toto. Máme tu home invasion thriller, ktorý vo svojich možnostiach celkom schopne funguje. Nemôžem povedať, že by bol spracovaný kvalitnejšie ako niektoré iné, no fungovať to celkom funguje. Naša hlavná hrdinka Casey nie je hlúpa, vie sa brániť a vie sa aj veľmi šikovne schovávať. Čo ju robí pre mňa veľmi zaujímavou a počas celého filmu som jej fandil. Zloduchovia sú neni veľmi zaujímaví, a bohužiaľ sa toho moc o nich ani nedozvieme. Čo by mohlo byť zaujímavé. A ako som povedal, finále tomu filmu dá úplne nový rozmer. Napriek tomu, že si nie som istý, či to celé pre to uspôsobili. A neviem či si kvôli tomu ten film chcem pozrieť znovu, aby som to po nich prekontroloval. V jadre len platí, že som si film užil. Má to atmosféru, má to spád, nijako výrazne to nenudilo. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Slabučký thriller odohrávajúci sa v temnom prostredí domu, takže je naozaj 💩 vidieť. Na záver je prichystané prekvapenie, ale zas také ohromné nebolo. No a správanie sa postáv je niekedy nepochopiteľné. Napríklad keď si Casey konečne nájde perfektné miesto pre úkryt, z akého dôvodu ho opúšťa? Jeden z najnudnejších filmov o vlámaní a pomste. ()

Morholt

Tak hodinu to byl naprosto zbytečný béčkový thriller, ve kterém chtějí lupiči, kromě krádeže uměleckých děl, zlikvidovat nepohodlnou svědkyni. Bylo to suchopárné, nezajímavé a navíc se to prakticky celé odehrávalo v šeru, což mě dokáže nakrknout. Nicméně v závěru film alespoň částečně ospravedlnil svou existenci a celý příběh získal nový rozměr. Nicméně o to víc zamrzelo, že to nedostal do ruky někdo schopnější. 35% ()

oveckaoa

Průměrnější home invasion , aby člověk pohledal. Rodiče pořádají charitativní party a nechají doma dceru s chůvou mezitím se jim tam vloupají 2 ženské a chlápek a kradou jim tam obrazy.  Celé je to průměrné až to bolí a jediné  co to zachraňuje je pointa ve stylu, že ne každý je svatý nemá to ani konec a ani pointu. 40 procent a možná i to je moc ()

JASON_X

Zlákala mě zmínka o zásadním zvratu na konci, takže jsem i přes nepohledný televizní vizuál, nešikovně napsaný scénář a amatérskou režii do onoho kýženého konce vydržel. Tedy což o to, zvrat to byl zajímavý, ale aby byl uvěřitelný => působivý, musela by... sakra jak tohle napsat bez spoileru... no prostě tvůrci by museli vyměnit tu blonďatou holku za úplně jinou herečku. Aspoň za výrazně mladší herečku, třeba tak 8-10 letou. Ale chápu, že nějakým pochybným amatérům asi těžko někdo svěří malé děcko, takže tuhle roli museli obsadit nějakou týnkou, která už v civilu určitě sexuje o sto šest a přitom hraje malou vystrašenou holčičku. Ale hlavně vůbec nevypadá... Sakra tohle bez spoileru fakt nedám. Tak se na to koukněte sami a uvidíte, ta hoďka něco se dá vydržet. ()