Kung-fu bratři

Chap ga siu ji

Knockabout

Akční / Komedie

Hong Kong, 1979, 92 min

Leung Kar Yan a Yuen Biao,jako duo neúspěšných zlodějíčků,Lau Kar Wing,jako pp(podlý padouch)stříbrný lišák pod taktovkou Sammo Hunga,který si ve filmu také střihnul roličku mistra blázna. Kromě povedeních choreografií se tu i pobavíte,jelikož jde tak trochu o komedii, film mám v olibě i pro to,že je tu Lau Kar Wing,což je pro mě docela důležité:-)(19.8.2008)

Dvaja kreténi sa túlajú sem a tam a snažia sa každého oblafnúť za účelom vlastného obohatenia. Samozrejme si tým hlavne vyrábajú problémy a keď ich práve nechce nikto zmlátiť, tak sa chcú prizabiť navzájom. Potom narazia na majstra Kung-Fu ktorý na nich urobý taký dojem, že sa u neho začnú učiť. Po majstrovi však idú podivné živly ako napríklad dvojica homosexuálnych zabijákov čo sa držia za ruky a hopkajú si. A vôbec najhoršie je to, že z majstra sa vyliahne hajzel ktorého je treba spacifikovať v čom im musí hgelfnúť Sammo Hung so svojím špeciálnym žobráckym bojovým štýlom. Humor je slušný a súboje výborné, hlavne ten záverečný, extra dlhý. Biao Yuen tu predvedie toľko kopancov a premetov koľko snáď Jackie Chan neurobil za celú svoju kariéru. Ako bonus je tu zábavný Karl Maka, len škoda že nedostal viac priestoru.(22.11.2010)

Hong Kong-ska kung-fu pecka, ktora svojim dejom, humorom, a aj akciou pripomina skveleho Drunken mastera. Samozrejme nemoze chybat linia nakladacka-pomsta-trening-nakladacka. Dej doslova smeruje od suboja k suboju, a kazdy dovod je dovodom niekomu dat do drzky. Avsak to je prave to, preco mam tieto filmy rad :) Naviac choreografia je skutocne nadupana, doplnena o mnoho priam neuveritelnych akrobatickych prvkov. Film je v neposlednom rade aj velmi podarenou komediou a niektore scenky -ci uz tento typ humoru radi mate, alebo nie - vas zarucene pobavia. A zavality Sammo Hung je ako bezdomovec, detektiv a kung-fu majster v jednom proste neodolatelny :) (9/10)(6.10.2007)

Konečně!!! Konečně dostal Biao šanci ukázat své akrobatické kousky naplno a to díky Sammovi. Příběh o podvodníčcích je hodně srandovní, Karl Maka a jeho polda je úžasnej :). Sammo je boží, ale o hlavní masakr se stará Biao, který ukazuje i v delších záběrech super akrobacii, která nemá konkurenci. Lau Kar Wing je skvělej záporák . Více takových filmů.(27.10.2009)

Rozhodně nemohu tedy souhlasit s tak neuvěřitelně vysokým hodnocením u tak špatného filmu ... Jako do poloviny film nestojí vůbec za nic, děj opravdu nula, ZERO, ... to už bylo i na mě moc. Dva šaškující blbečci, z nichž ten co trochu umí kung-fu (Biao Yuen) kolem sebe furt kope ve stylu Bruce Leeho, říkal sem si, že jestli takhle bude kopat skoro ty dvě hodiny stopáže, tak mu ta noha fakt uletí ... Od chvíle, kdy se Biao spojí se Sammo Hungem a ten nastoupí na scénu, se film zlepší POUZE díky špičkové choroegrafii soubojů. Jenže ... ne nic pro mne, závěrečný souboj, který trval snad 25 minut a já u něj buď zíval nudou nebo nasraně řval "tak už mu sakra jednu vyšij!!" ... to prostě neberu. "Klasické kung-fu", ano ... pro příznivce, ač se jim divím, ano ... ale jako film i souboje ... špatné. Já mám prostě radši dvě tři rány a jde se dál a ne se tam otloukat donekonečna furt a furt, než někdo někoho uděří nebo kopne. Jak jsem již psal, jako film je to fakt průser i na mě a to už je fakt co říct, šaškující tajtrdlíci nejsou žádní ranaři, se kterými bych se dokázal nějak ztotožnit či jim držet palce, spíš se prostě před tou kamerou ztrapňují ... Ovšem a to pozor!! To, co tam Biao předvádí ve třetí třetině za kung-fu "představení", jak dokonale zvládá styly, svoje tělo, akrobacii a všechno co s tím souvisí, to je naprosto kapitola sama pro sebe!!!! Pokud bych měl hodnotit jen jeho, tak je to snad za šest hvězd ... spíš by se to asi hodilo do nějakého instruktážního filmu o kung-fu a jeho stylech ... Biao byl a je neskutečnej frajer na tohle, tvrdím to pořád, a on mne o tom pořád znovu a znovu přesvědčuje ... jinak ale film zapadlej provar ...(4.6.2010)