Zan xian sheng yu zhao qian hua

• Hongkong

贊先生與找錢華

• Hongkong

Chan sin sang yue chau gung Wa

• angličtina

Warriors Two

Akční / Drama

Hongkong, 1978, 95 min

Prostě další "kung-fu klasika" od Sammo Hunga. Ten si ve filmu střihl vedlejší roli kamaráda hlavního hrdiny, stará se zde spíše o humor než o adrenalin z fightů. Každopádně tento hongkongský kung-fu flick není příliš humorný a trapného čínského humoru obsahuje akorát tak, aby to kulatoočko snesl. Což je super. Děj není skoro žádný, od druhé poloviny je to zejména o akci, která je naprosto parádní. I dlouhotrvající výcvik je velmi zábavný a "úderný", většinou mě "výcvik" v kung-fu filmech nudí. Celý film vynáší do nebes poslední tak čtvrtina filmu, což je pomsta na zlých kung-fu mistrech. Perfektní nabušená akce, špičková choreografie, napětí, má to prostě šťávu, má to rychlost, energii. Fakt špičková řacha, příznivcům subžánru doporučuju, vyloženě "must see pecka" !!!(17.1.2013)

Potyčky, potyčky, potyčky. Zhruba tak by se dal charakterizovat celý děj téhle klasické hongkongské řežby, kde zlouni kráčí z jednoho obrazu do druhého a tu zbijí toho, tu zase onoho. Nakonec samosebou dojde i na ně. Příběh nijak nad obvyklý standard žánru nevystrkuje růžky, nicméně Sammo Hung už tady dokazuje, že umí natočit skvělé kung-fu. Všichni důležití bijci mají svůj zajímavý styl, od bojovníka s kopím přes téměř nezranitelného muže s ocelovou kůží až k mistrovi ve stylu kudlanky. Avšak nejen různorodost stylů dělá z Hungova filmu výborného zástupce svého žánru, souboje se odehrávají navíc v zajímavých lokacích od nočního bambusového lesa až po klasické čínské obydlí a jejich choreografie je samosebou naprosto dokonalá. Hihňavého humoru je opravdu poskrovnu, případně je snesitelný, i v tomhle má Sammo mé sympatie, a tak mi nezbývá než si s radostí začtverkovat.(31.7.2015)

Reziser Sammo Hung Kam Bo nam tu serviruje pribeh o skupinke zlocinicov, ktori chcu v akomsi meste rozjet svoje nelegalne obchody. Potom tam vystupuje lekar a majster kung fu v jednej osobe, vrazda sa stane, tu treba trestat - proste fajna brutalna hongkongska rubnica tak jak ma byt, Hung Kam Bo sa podstatne zlepsil : 84 %(23.5.2020)

Warriors Two je zoufale jednoduchá historka (i na poměry HK filmů) s poměrně slušnými bitkami. Nejedná se sice o žádné originální akční scény, nenajdete zde žádnou úchvatnou chreografii, ale takový celkem slušný nadstandart. Jsem poměrně překvapený ze zdejších velmi kladných hodnocení. Warriors Two není špatná kung fu řežba, ale viděl jsem pár lepších. Za vidění ale určitě stojí 70%(25.8.2013)

Luxusni choreografie souboju a treninkove metody mistra wing chunu jsou dve veci ktere se mi velmi libily. Je to umocnene tim ze sam jsem nedavno zacal ucit se wing chun. Co mi vadilo a tedy ubralo jednu hvězdu byly občasné lety, přílíš mnoho skoků a salt a hlavně nadpřirozené schopnosti finálního bosse.. To si fakt mohli odpustit..(19.1.2014)