Železní andělé

天使行動

Železní anjeli

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Hong Kong / Tchaj-wan, 1987, 92 min

Většina HK filmů se kterými jsem se setkal má společné dvě věci: jsou hodně blbý a hodně zábavný. Tento rozhodně není výjimkou. Je to takovej klon Komanda (bez Arnolda, ale zato s ženskejma) a Jamese Bonda. Zde zmiňované Charlieho andílky jsem dosud neviděl, takže nemůžu posoudit, ale může být. Akce je našláplá - jak je v HK zvykem, tak se nepočítají náboje ani mrtví, a sem tam nějaká bitka na tělo. Mimo akce toho sice moc neni, ale co byste taky chtěli. Sice to obecně vzato nijak extra nevyčnívá nad dobovou akční produkci, ale bavil jsem se fajnově.(9.7.2012)

Hongkongská akční pecka, která jede po zajetých hongkongských kolejí. Ty mají své zastánce i odpůrce a je to zcela přirozené. Hongkongský styl 80. let je prostě jedinečný a ne každému padne do oka. Nejinak je to i u tohoto snímku. Tady se však ještě přísně drží otěže a s akčními scénami se to nepřehání. Nepřehání se to ani se zbytečným okecáváním všeličeho, a jde se vždy tvrdě k věci a kupředu. Film si drží své rozjeté tempo, který se snaží nebrzdit. Choreografie soubojů jsou zvládnuté na výbornou. Přestřelky jsou čistě hongkongské a přesně takové, jaké se dají očekávat. Nostalgie pouze pro fanoušky.(6.7.2014)

Když jsem bývala menší, dívávála jsem se dokola na trailer (tenkrát ještě na original VHS za Dvojitým zásahem s J.C.V.D).Strašně se mě ten film líbil,ted jsem ho konečně díky csfd.cz sehnala!!! Díky moc! http://www.youtube.com/watch?v=bM-K_xOvsFc(16.1.2010)

Železní andělé jsou super bojovníci,jinak jsem moc rád viděl Yukari Ôshima,které díky mé prosbě tu udělali filmografii,která je neskutečně krásná a ďábelská a sexy zlá dračice. Ten závěrečný souboj je suprovej,tři krásné dámy v krvavém souboji. Filmu rozhodně nechybí akce,nápaditost a přestřelek a mrtvých a hlavně Jang Lee Hwang opět něco ukázal zas ze svého umění.(12.1.2007)

Totální béčko. Příšerné herecké výkony (obzvláště sledovat hlavní záporačku je zážitek), nesmyslné dialogy, naprosto nelogický děj (a nebo na mě příliš sofistikovaný), absurdní souboje (a vojáci co se třepají po zásahu jak při záchvatu padoucnice), ale celkově zcestný film v tom nejlepším smyslu. Lepší tři.(1.4.2010)