Železní andělé

天使行動

Železní anjeli

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Hong Kong / Tchaj-wan, 1987, 92 min

Nekompromisní řezanice bez jakýchkoliv okecávaček, v níž akce střídá akci a mluví se jen proto, aby bylo jasné, kam se jde na další ...akci. Přestřelky a souboje jsou hongkongsky rychlé a neustále se něco děje (i když to občas nedává smysl). Samopaly, kopačky do ksichtu, skoky ze střechy, džínové bundy. Veškeré dialogy, mimika a výlevy citů jsou ze suterénu telenovel a v podání herců ochotnického divadla - a těžko říct, jestli je to pro film mínus, nebo plus. Bonusem navíc je sadistická záporačka madam Sue (finta, kterou odzbrojí jednoho z hrdinů, ukazuje na scénáristčinu hlubokou lidskou zkušenost) a finální dámská rvačka „dvě na jednu“.(16.3.2013)

Charlieho andílci po čínsku, kde místo Cameron Diaz a Lucy Liu jsou dvě čínský kočky, což je super a místo Drew Barrymore jeden ošklivej Číňan, což už ale tak skvělý zase neni. Nicméně akce je to fakt monumentální, sice po první mega akci na opiovým poli to trochu sklidní a je tu mírný seznámení co, jak, kdo, kde, a kdy a vytvoření zápletky, ale to je jen takový nutný zlo, aby to tam následně mohli Andílci nehorázně rozjet s těžkou střelnou technikou a zlikvidovat tak caa 200 nepřátel během 30-40 minut a navíc závěrečnej souboj s hlavní záporňačkou je fakt drsnej a netrpí nějakou light verzí jen proto, že se tam rubou tři holky. Skvělá akční béčková zábava(15.3.2009)

Na ziadost môjho fandu pridavam koment k prvej casti serie, ktoru som v detskych rokoch videl velakrat a po dlhsej dobe si dam jej kompletne repete. Holt v tej dobe mi k stastiu stacilo malo. Prvy diel mojou ozajstnou srdcovkou nebol ani vtedy. Pribeh pôsobi strasne obohrato a miestami vdaka tomu nudi. Zas dalsi film o boji policajtov s narkomafiou. Bohuzial akcnych scen tu nie je dostatok, aby mi nevadila slabsia zapletka. Naviac akciu väcsinou tvoria prestrelky, ktore aj ked su hromadne, tak mi pripadali tuctove. Zaujmu snad len brutalitou, ktorou sa nesetri a v takejto prehnanej miere ma uz prilis nebavi. Najviac sa mi pacila scena zachrany Alex Fong behom ktorej sa neustale striela a vsetko mozne vybuchuje a pritom chudaci kaskaderi predvedu niekolko pôsobivych doslova ohnivych vykonov. Napriek obsadeniu legiend zo starych kung-fu filmov tu väcsina z nich predvedie uplny prd alebo len parsekundove bitky, aby ukazali, ze este im to celkom kope (Hwang Jang Lee).Poriadnej bitky sa dockame az vo finale, ked si to skvele a drsne rozdaju tri nadherne zenske. Nevadi ani sem tam viditele zavesne lano alebo ocividny dublujuci kaskader. Pozera sa na to dobre aj po rokoch. Celkovo mi tento diel pripada ako taky uvod v ktorom sa dava dokopy tim zlozeny zo sympatickych postav, ale samotny pripad je na vedlajsej kolaji. Z postav ma najviac zaujala drsna a uchylna hlavna zaporacka Yukari Oshima, ktora sa mi touto ulohou vryla do pamäti. Hlavny hudobny motiv ma taky disco nadych. Takze prvy diel je slusny dobovy standard, ktory dnes uz pre niekoho môze pôsobit zastaralo, ale na druhej strane prave preto môze niekoho bavit. Mne sa paci styl, ale su ovela kvalitnejsie kusky z tej doby. Napriklad druhy diel tejto serie. 5/10.(15.1.2018)

Voice-over z trajleru: "Film Iron Angels shows spectacular action scenes never before seen on the screen. Film is hard and is though as people must be to fight drug syndicate. Film that gets under your skin like a needle." Tak tady byla ta památná scéna zabetonování bankovní dodávky na staveništi, kterou později vykradla v jednom díle "KOBRA 11"... Ano, je to o dost slabší než ULTRA FORCE a RED FORCE, i když tu úřadují jedny z nejkrásnějších HK girls with guns, Moon Lee a bárbínoidní Elaine Lui. Standartní zápletce chybí lepší postavy, víc humoru, mučení je fádní a choreografie akčních scén je až na pár drobností zcela nezajímavá, vůbec to celé působí odflákle. Ale finále se zmíněnou zabetonovanou dodávkou a s krvavým soubojem Moon a Elaine se sadistickou záporačkou špatný dojem trochu napraví. Zajímalo by mě nakolik "CHARLIE´S ANGELS" ovlivnili hongkongská GWG druhé poloviny 80. let. Film má ještě dvě pokračování od stejné scenáristky a režisérky a se stejným hereckým ansámblem (jen v trojce absentuje Elaine Lui). 50%. P.S.: Pochvala Vapetu, že konečně sáhl po starých HK peckách od Intersonicu.(21.4.2007)

Když jsem bývala menší, dívávála jsem se dokola na trailer (tenkrát ještě na original VHS za Dvojitým zásahem s J.C.V.D).Strašně se mě ten film líbil,ted jsem ho konečně díky csfd.cz sehnala!!! Díky moc! http://www.youtube.com/watch?v=bM-K_xOvsFc(16.1.2010)