Železní andělé

天使行動

Železní anjeli

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Hongkong / Tchaj-wan, 1987, 92 min

Když jsem bývala menší, dívávála jsem se dokola na trailer (tenkrát ještě na original VHS za Dvojitým zásahem s J.C.V.D).Strašně se mě ten film líbil,ted jsem ho konečně díky csfd.cz sehnala!!! Díky moc! http://www.youtube.com/watch?v=bM-K_xOvsFc(16.1.2010)

Železní andělé jsou mnohými povážováni za hongkongskou odpověď na Charlieho andílky a také já musím uznat, že něco na tom určitě bude. Byť rozdíly se najdou, například Charlie se tady jmenuje John a jeden z andělů je chlap. No dobrá moc velké rozdíly to nejsou, ale přesto v konečném důsledku z toho vycházají Andělé vítězně. Rozhodně to, ale není příběhem, který je tradičně až na druhé koleji, Policisté podniknou zátah na makovicová pole a mafie se jim začně mstít, policisté jsou z vražd celý bezradní a tak s pomocí Američana Alexe (Alex Fong) najmou tým Andělů v podání Moon Lee, Elaine Lui a Hideki Saijo, aby porazili gang madam Sue v podání Yukari Oshimy. Pro průměrného znalce hongkongských filmů to nejsou extra známá jména, ale v konečném důsledku to vůbec nevadí. Po tradičíním úvodním seznamování s postavami už, ale najiždí ta správná akce, kdy se střelivem ani souboji nešetří a například závěrečný souboj, kterého se účastní pouze dámy, se jen tak nevidí. Železní andělé jsou tak klasickým hongkongským snímkem z konce 80. let.(12.6.2012)

• majo25

Tomuto akčnému hongonskému béčku nemožno uprieť množstvo akcie a niekoľko originálnych akčných prvkov, ale zlyháva v ostatných filmových súčastiach - od trápnych postáv cez hudbu až po početné dejové i iné nelogizmy. Ženská-záporák je na výsmech, ženská zostavička akejsi detektívnej partičky detto a tie dialógy a humorné vsuvky...no commet. Do dvojky pre istotu zachovania zdravého rozumu radšej ani nepôjdem.(13.5.2018)

Většina HK filmů se kterými jsem se setkal má společné dvě věci: jsou hodně blbý a hodně zábavný. Tento rozhodně není výjimkou. Je to takovej klon Komanda (bez Arnolda, ale zato s ženskejma) a Jamese Bonda. Zde zmiňované Charlieho andílky jsem dosud neviděl, takže nemůžu posoudit, ale může být. Akce je našláplá - jak je v HK zvykem, tak se nepočítají náboje ani mrtví, a sem tam nějaká bitka na tělo. Mimo akce toho sice moc neni, ale co byste taky chtěli. Sice to obecně vzato nijak extra nevyčnívá nad dobovou akční produkci, ale bavil jsem se fajnově.(9.7.2012)

Nekompromisní řezanice bez jakýchkoliv okecávaček, v níž akce střídá akci a mluví se jen proto, aby bylo jasné, kam se jde na další ...akci. Přestřelky a souboje jsou hongkongsky rychlé a neustále se něco děje (i když to občas nedává smysl). Samopaly, kopačky do ksichtu, skoky ze střechy, džínové bundy. Veškeré dialogy, mimika a výlevy citů jsou ze suterénu telenovel a v podání herců ochotnického divadla - a těžko říct, jestli je to pro film mínus, nebo plus. Bonusem navíc je sadistická záporačka madam Sue (finta, kterou odzbrojí jednoho z hrdinů, ukazuje na scénáristčinu hlubokou lidskou zkušenost) a finální dámská rvačka „dvě na jednu“.(16.3.2013)