Železní andělé

• Hongkong Angel (více)

V osmdesátých letech prorůstá Hong Kongem mafie pro výrobu a šíření drog. Policii se díky dobrým informátorům podaří zjistit místo, kde pěstuje opium a na místo vyšle zvláštní komando. Po přestřelce zvítězí policie a obrovské opiové pole je zničeno. Tento zásah mafii rozhořčí natolik, že postupně začne vybíjet vyšší policejní důstojníky. Proto jsou najati tři specialisté, aby našli a zneškodnili hlavní představitele syndikátu. (ČSFD)

Trailer

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film, ktorý je prvou časťou dobrej akčnej trilógie z Hong Kongskej produkcie. Má zaujímavý príbeh o mafii, ktorá sa mstí policajtom za zničenie ópiového poľa a tak sú povolaní Železní anjeli, ktorí to majú ukončiť. Príbeh nie je najlepšie spracovaný, pretože obsahuje viacero slabších miest, ale ako celok skoro vôbec nenudí, takže som s ním spokojný. Akcie mohlo byť aj viac, pretože v prvej polovici jej moc nie je, ale aspoń druhá to vynahradzuje. Akčné scény nevynikajú choreografiou alebo nápaditosťou, ale sú rýchle a dá sa povedať, že aj dosť zbesilé, ked´ už sa začne strieľať, tak zabitých nikdy nie je málo. Najviac sa mi páči prepadnutie mafiánskeho sídla, kde hlavní hrdinovia pozabíjajú desiatky protivníkov, pričom ma zaujalo hlavne zhodenie protivníka na odistený granát, ale výborný je aj koniec filmu, kde hlavné hrdinky zbijú viacerích protivníkov a nechýba ani drsný finálny súboj. Hong Kong v tej dobe točil aj podstatne lepšie akčné filmy, ale aj tento je dobrý. Z tejto série sa mi dvojka páči ešte o niečo viac a trojku som ešte nevidel. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 71%. ()

Shit

Charlieho andílci po čínsku, kde místo Cameron Diaz a Lucy Liu jsou dvě čínský kočky, což je super a místo Drew Barrymore jeden ošklivej Číňan, což už ale tak skvělý zase neni. Nicméně akce je to fakt monumentální, sice po první mega akci na opiovým poli to trochu sklidní a je tu mírný seznámení co, jak, kdo, kde, a kdy a vytvoření zápletky, ale to je jen takový nutný zlo, aby to tam následně mohli Andílci nehorázně rozjet s těžkou střelnou technikou a zlikvidovat tak caa 200 nepřátel během 30-40 minut a navíc závěrečnej souboj s hlavní záporňačkou je fakt drsnej a netrpí nějakou light verzí jen proto, že se tam rubou tři holky. Skvělá akční béčková zábava ()

choze

Voice-over z trajleru: "Film Iron Angels shows spectacular action scenes never before seen on the screen. Film is hard and is though as people must be to fight drug syndicate. Film that gets under your skin like a needle." Tak tady byla ta památná scéna zabetonování bankovní dodávky na staveništi, kterou později vykradla v jednom díle "KOBRA 11"... Ano, je to o dost slabší než ULTRA FORCE a RED FORCE, i když tu úřadují jedny z nejkrásnějších HK girls with guns, Moon Lee a bárbínoidní Elaine Lui. Standartní zápletce chybí lepší postavy, víc humoru, mučení je fádní a choreografie akčních scén je až na pár drobností zcela nezajímavá, vůbec to celé působí odflákle. Ale finále se zmíněnou zabetonovanou dodávkou a s krvavým soubojem Moon a Elaine se sadistickou záporačkou špatný dojem trochu napraví. Zajímalo by mě nakolik "CHARLIE´S ANGELS" ovlivnili hongkongská GWG druhé poloviny 80. let. Film má ještě dvě pokračování od stejné scenáristky a režisérky a se stejným hereckým ansámblem (jen v trojce absentuje Elaine Lui). 50%. P.S.: Pochvala Vapetu, že konečně sáhl po starých HK peckách od Intersonicu. ()

kitano

V rámci Hong Kongu priemer, no keďže 90% rozpočtu bolo naprataných do akcie, keď na ňu príde, stojí za to. Škoda, že až v samotnom závere sa dočkáme poriadneho súboja. Je to krátky no skutočne intenzívny fight dvoch hlavných ženských predstaviteliek. Hanebne nevyužitý zostal Jang Lee Hwang. Zaguľatený David Chiang namiesto bojovania len dvíha telefóny, no jeho známy lišiacky úsmev mu nechýba a ako "manažér" anielov vlastne do filmu celkom zapadne. Exkluzívne béčkový syntetický soundtrack už len zaklicováva snímok do strednej kategórie filmov zo zlatého obdobia HK akcie, kde išlo predovšetkým o akciu a po ostatných stránkach filmy prekvapovali skor vyńimočne. (6/10) ()

Wacoslav1

Úvodní díl asi nejdrsnější a nejpřímočařejší akční HK trilogie. Nekorektní akce, brutální přestřelky počty zabitých jdou do stovek. Soubojů tu sice tolik není, ale když už se najdou tak stojí za to. Hlavně finální ženskej trojboj je naprostej masakr. Kdo říkal, že se ženský neumí bitkařit? (zdravím tě Manonfire) Jenom jednička není ještě na plnej počet. Pár hluchých míst se tu najde, ale i tak je to nekompromisní pecka.90% ()