Reklama

Reklama

Feria: Nejtemnější svit

(seriál)
  • Španělsko Feria: La luz más oscura (více)
Trailer

Epizody(8)

Obsahy(1)

Jejich pohřešovaní rodiče jsou obvinění z rituální vraždy 23 lidí. Dvě sestry kvůli tomu v Andalusii čelí opovržení a jsou odhodlané zjistit pravdu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

helraiser 

všechny recenze uživatele

Koukatelný béčkový seriál o sektě která se snaží otevřít pět pečetí a tím i bránu do jiného světa. Místy napínavé s dobrou atmosférou, poté zase nic moc s ne moc povedenými triky, ale závěrečné dvě epizody do toho zase perou a závěr je opravdu hodně povedený. Předpokládám další řadu a jsem zvědavej jak se to po takovým přísným závěru rozjede. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Španělská tvorba je v reálnosti hodně progresivní a nebojí se sáhnout po čemkoliv. A tak tentokrát tamní tvůrci použili nábožensko-filosofickou nauku nazvanou 'gnosticismus'. Mimo jiné je charakteristická odmítáním hmotného světa a přesvědčením o spásné roli poznání a víry v božskou jiskru v člověku. A právě o tomto celý příběh je, který pro svou dějovou obrazotvornost používá starou dobrou sektu. Děj však už jakoby byl v samotném jádru dosti pošramocený nerozhodností, takže je po divácké stránce hodně těžko srozumitelný, co je tedy opravdu skutečné a co jen pouhá představa. Potíž je také rozpoznat vzájemný vztah dvou sester, které jsou v centru všeho dění. Chvíli jsou spolu a podporují se, chvíle podraží jedna druhou, aby si za kratičkou dobu zase emočně vyznávali náklonnost, po které si role vymění a druhá začne podrážet tu první. A takhle stále dokola. Dohromady zkrátka žádná z nich neví, co vlastně chce a o co jí jde.  Ona ta divácká nerozhodnost je ale zase v jiné věci přínosná, co se týče tvůrčího pohrávání si s vnímáním a realitou, poněvadž si nikdo není jistý, jestli nadpozemský svět, jednoduše nazvané jako království, o kterém členové sekty stále mluví, skutečně existuje nebo ne. Jenomže právě to všechno vyznívá tak, jakoby se v tom ztratili i samotní tvůrci, neboť spousta dějových odvětví, i přes porozumění o jaký žánr se jedná, postrádá sebemenší logiku v rámci daných skutků. A k tomu opět pomalé tempo, které vzniklou nepřesvědčivost ještě více přikrmuje. Atmosféricky určité hororové aspekty sice znatelné jsou, ale dohromady to díru do světa rozhodně nijak zvlášť neudělá. V pozadí všeho jde spíše o melodrama, do kterého si samozřejmě nechal Netflix v rámci svého LGBT… kodexu nacpat lesbičky. Tvůrci se viditelně snažili, o tom  žádná, ale výraznějšímu ději a rychlejšímu tempu, kvůli ucelenějšímu elánu a plnohodnotnému příběhu, se určitě mohl dát větší prostor. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Človek dúfal v niečo, no dostal úplne niečo iné, pričom s týmito teen nevýraznými pičovinami, ktoré by chceli byť niečim, čím nikdy nebudú, rozhodne nemienim strácať čas. Samozrejme, ako to už momentálne na Netflixe chodí, úvod ako z partesu pre reklamu LGBT a vymývanie mozgov násťročným. Buzeranti či BÍ-čka, všetko je už morálne či normálne, čoskoro bude bežné trtkať i rotvajlera. Kurva kto hentej zgerbe platí za ich platformu, tomu musí reálne jebať. No a keď sme pri tej platbe, tak henta ich chabá, primitívna výhovorka, že majú pokles v ziskoch (iba) kvôli akému si “Disney” kanálu, tak tomu môže veriť tiež len absolútne tupý, dementný retard bez štipky inteligencie. ()

ER 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní béčkový seriál, který si vzal na mušku sektu a jejich vliv na lidi. Velmi dobře vykresluje stavy mezi realitou a představivostí resp. halucinogenními stavem, do kterého se mohou lidé dostat. Sekta má na to zavedený "rituál", který se obalil hávem fantasy. Po celou dobu si drží správnou mysteriózní atmosféru, téměř bez lekacích scén, budovanou postupně tak, jak se odkrývají praktiky sekty, využívající motiv odemykání pěti pečetí, po jejichž odemčení přijde "nový svět bez bolesti, utrpení ". Základem story je rodina a především dcery, na které dění sekty dopadnou také. Právě na nich se pak odrazí střety obou táborů, těch, kteří nepodlehnou a naopak. ()

Daiker 

všechny recenze uživatele

Tak před 10 lety by to zaujalo..... Dnes jen náboženská slátanina všeho možného, po Xté když jsem slyšel jsem světlo, jsem nic tak jsem to chtěl vypnout. Kdo má rád sekty bude asi spokojen, fantasy linka je průměrná, divná ...... PS: HDR na TV spíše škodilo, v těch tmavých scénách nešlo nic vidět.... ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Vo videopožičovni je na stene plagát k filmu Vec (1982). (Marceloo)

Reklama

Reklama