Fantastic Four, The

Glenn Garland

Scénografie:

Mick Strawn

• Hellboy

Tenhle film ve skutečnosti není tak špatný, jak by se dle zdejších 7 hodnocení a 29% mohlo zdát. Ve skutečnosti by mohl směle konkurovat i své novodobé o 11 let mladší stejnojmenné verzi, kdyby.... kdyby tohle nebyl jen projekt, který muselo studio vyprodukovat, aby neztratilo k látce práva. Tento snímek nikdy nebyl uveřejněn a nebyl tak ani zamýšlen! Což je obrovská škoda, kdyby do toho tenkrát nalili dost peněz, mohla by to být dobrá průměrná komiksovka, dobré béčko. Je pravda, že takle - s minimálním rozpočtem - je to špatné béčko. Ale jak už jsem poznamenal, dívat se na to dá. ___ Příběh je "klasický". Reed Richards a jeho spolužák Victor Doom provádějí jakýsi pokus, po kterém Doom zahyne. Nebo to si aspoň Reed myslí. O 10 let později se spolu s Benem Grimmem a sourozenci Johnem a Susan vypraví do vesmíru, ale protože se naskytnou jisté komplikace s krystalem, dojde k výbuchu a posádka je vystavena vesmírnému záření. Ještě jsem zapomněl zmínit, že Ben se mezitím zamiloval do slepé sochařky. Již ve 30. minutě čtyřka objeví své schopnosti, ale pak je jen prozkoumávají a nic moc se neděje, dokuď se o 25 minut později nestřetnou s již oplechovaným Doomem a nestrhne se první bitva.(24.6.2009)

• Tom_Lachtan

Film, co vznikl jen kvůli právům... Mňo, koneckonců, to třebas první filmový hobit z čs taky... Ale tohle je prostě špatný, sice ne tak moc, aby to bylo zároveň vtipné, ale špatné, hodně. Působí to jako jakási zombie zběhlá ze sedmdesátých let a jestli je to něčemu podobné, tak leda Batmanímu seriálu z šedesátejch let, triky mizerné (to je ovšem odpustitelné), a ty herecké odpornosti, co tam někteří předvádějí.... Obzvláště Human Torch by si zasloužil vymazat z povrchu zemského. Nejbizarnější je ovšem hloupý scénář (bez bližších popisů, je prostě na nic), který mimo jiné nutí postavy křičet komiksové bubliny z dob zrodu, takže lidskej pochodeň řičí "Flame on!!" atp. Krtkovitej záporák je směšnej, Victoru von Doomovi za plechovou maskou není rozumět slova a nosí plášť ze zeleného prostěradla. Prostě je to blbý, krleš.(16.8.2015)

• Nin

Opět ani zdaleka ne nejhorší film. Hodně špatný ale určitě. Co se týče kladů, tak to místy působí jako fajn fan-filmeček, Dr. Doom vypadá úplně jako Dr. Doom a Susan Storm vypadá úplně jako Susan Storm a v kostýmu jí to opravdu sekne. Problém je, když tyhlety akční figurky začnou něco dělat nebo nedejbože něco říkat. Dialogy jsou naprosto příšerný a ve spojení s "herectvím" zdejšího osazenstva dostávají naprosto smrtící nádech. Zvlášť takový Johnny Storm se snaží o jakousi hyperaktivní infantilitu, ale působí jenom jako přihřátej retard. Zajímavý je, že i herci, kteří jsou kompletně zamaskovaný (Dr. Doom, Thing), ani tak nedokáží zakrýt to jejich uhozený herectví (Dr. Doom máchá rukama víc jak Petr Fiala na koncertě Mňágy). Triky jsou na nic a logika taky dostává zabrat - slušně uhozený je, když ve finální bitce najednou všichni "objeví" různý svý superfígle (Invisible Girl a její neviditelný štít, Human Torch začne lítat). Z herců bych ale vyzdvihl Mole mana s britským přízvukem, který jako jediný toho svýho losera hraje; bohužel jeho postava vyjde úplně do ztracena. Každopádně musím říct, že pro děti to není tak hrozná věc. Opravdu bych to s klidným svědomím malým (hodně malým) dětem, kteří mají rádi Fantastickou čtyřku, pustil. Nové FF jsou sice mnohem lepší, ale tady mají hezkou Susan Storm. (3/10)(5.5.2009)

• sinp

Jeden z nejpamátnějších průserů.... Přes špinavé hrátky s vlastnickým právem do suterénu veškerého (ne)vkusu. Ingredience -> Roger Corman.... Tenhle kultovní milovík E.A Poea a děsivě laděných zábav za pár šestáků vyhrabal snad odkudsi z chudinského předměstí režiséra Sassonea a dal mu do ruky nejslavnější komiksový čtyřlístek. S mrzkým rozpočtem pak štáb vypotil až ohromující zhovadilost, která hoří ve všech ohledech, speciální efekty budí dojem, že "dát rejžovi dvacku, snad bude líp". O to je smutnější evidentní nadšení sálající ze všech přítomných, je pravdou, že pokud má umění upřímnou touhu a snahu (zlatý Ed Wood), tak je elektrizující mrazení patrné i přes marast stupidity. Zaposlouchejte se do směšně symfonické hudby a pocítíte to. Pak se můžete smát a nebo tvůrcům fandit. To už nechám na Vás...(26.8.2008)

• M.Macho

Výjimečný je tento pohled na usměvavou čtveřici v příšerných kostýmech snad tím, že není výjimečný ale vůbec ničím. Jako komiks je to naivní, jako vyprávění nestravitelné a jako film v dekoracích - přinejmenším úsměvné. Schopnosti se objevují a mizí, jak se jim zachce - v tomto shledávám Fantastic four originální - schopnosti tam zkrátka jsou. Nevím, zda jsem slyšel špatně, ale souboj v závěru zněl jako hudební motiv z SW.(6.7.2013)

• corpsy

Škoda, že tvorcovia nevyužili náležitý béčkový look filmu a nespravili z toho komiksový akčňák, plný ,,prepálenej,, akcie a ešte viac over-the-top trikov. Z každého tu je, ale iba na malej ploche. Celkovo ide iba o nudu a snímok si nálepku ´´tak zlý až je dobrý´´ určite nezaslúži, pretože je iba zlý.(27.1.2017)

Jasně, že to je špatné, sám Stan Lee řekl, že se tenhle film neměl stát, ale co jen na tom nejhorší, on se nestal. Neměl pořádnou premiéru, a to i přesto, že byl natočen. Přitom vznikly mnohem horší filmy, které by si zasloužily skutečné zatracení. Za mě je to v konečném důsledku pořád nejlepší adaptace těchto komiksových postav.(4.9.2017)

• blackJag

Cormanovský spektákl jak vyšitý aneb další výživná komiksová fosílie z dob, kdy kostýmovaní superhrdinové na filmovém plátně jen vzácně nebudily rozpaky a posměch... Nebýt těch otřesných herců a přepálených cheesy momentů, snad bych šel s hodnocením i víš - ze všech těch podfinancovaných komiksově-filmových chuděr z pravěku patří právě tento film k těm zábavnějším a snesitelnějším... Pár procent navrch za příjemný hlavní motiv hudebního doprovodu. 35%(28.8.2014)

• Psycho.R

Spíš taková kuriozitka než plnohodnotný film.(29.10.2012)