poster

The Fantastic Four

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 1994, 90 min

Režie:

Oley Sassone

Předloha:

Jack Kirby (komiks), Stan Lee (komiks)

Kamera:

Mark Parry

Střih:

Glenn Garland

Scénografie:

Mick Strawn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  **

  Tenhle film ve skutečnosti není tak špatný, jak by se dle zdejších 7 hodnocení a 29% mohlo zdát. Ve skutečnosti by mohl směle konkurovat i své novodobé o 11 let mladší stejnojmenné verzi, kdyby.... kdyby tohle nebyl jen projekt, který muselo studio vyprodukovat, aby neztratilo k látce práva. Tento snímek nikdy nebyl uveřejněn a nebyl tak ani zamýšlen! Což je obrovská škoda, kdyby do toho tenkrát nalili dost peněz, mohla by to být dobrá průměrná komiksovka, dobré béčko. Je pravda, že takle - s minimálním rozpočtem - je to špatné béčko. Ale jak už jsem poznamenal, dívat se na to dá. ___ Příběh je "klasický". Reed Richards a jeho spolužák Victor Doom provádějí jakýsi pokus, po kterém Doom zahyne. Nebo to si aspoň Reed myslí. O 10 let později se spolu s Benem Grimmem a sourozenci Johnem a Susan vypraví do vesmíru, ale protože se naskytnou jisté komplikace s krystalem, dojde k výbuchu a posádka je vystavena vesmírnému záření. Ještě jsem zapomněl zmínit, že Ben se mezitím zamiloval do slepé sochařky. Již ve 30. minutě čtyřka objeví své schopnosti, ale pak je jen prozkoumávají a nic moc se neděje, dokuď se o 25 minut později nestřetnou s již oplechovaným Doomem a nestrhne se první bitva.(24.6.2009)

 • blackJag
  **

  Cormanovský spektákl jak vyšitý aneb další výživná komiksová fosílie z dob, kdy kostýmovaní superhrdinové na filmovém plátně jen vzácně nebudily rozpaky a posměch... Nebýt těch otřesných herců a přepálených cheesy momentů, snad bych šel s hodnocením i víš - ze všech těch podfinancovaných komiksově-filmových chuděr z pravěku patří právě tento film k těm zábavnějším a snesitelnějším... Pár procent navrch za příjemný hlavní motiv hudebního doprovodu. 35%(28.8.2014)

 • Nin
  **

  Opět ani zdaleka ne nejhorší film. Hodně špatný ale určitě. Co se týče kladů, tak to místy působí jako fajn fan-filmeček, Dr. Doom vypadá úplně jako Dr. Doom a Susan Storm vypadá úplně jako Susan Storm a v kostýmu jí to opravdu sekne. Problém je, když tyhlety akční figurky začnou něco dělat nebo nedejbože něco říkat. Dialogy jsou naprosto příšerný a ve spojení s "herectvím" zdejšího osazenstva dostávají naprosto smrtící nádech. Zvlášť takový Johnny Storm se snaží o jakousi hyperaktivní infantilitu, ale působí jenom jako přihřátej retard. Zajímavý je, že i herci, kteří jsou kompletně zamaskovaný (Dr. Doom, Thing), ani tak nedokáží zakrýt to jejich uhozený herectví (Dr. Doom máchá rukama víc jak Petr Fiala na koncertě Mňágy). Triky jsou na nic a logika taky dostává zabrat - slušně uhozený je, když ve finální bitce najednou všichni "objeví" různý svý superfígle (Invisible Girl a její neviditelný štít, Human Torch začne lítat). Z herců bych ale vyzdvihl Mole mana s britským přízvukem, který jako jediný toho svýho losera hraje; bohužel jeho postava vyjde úplně do ztracena. Každopádně musím říct, že pro děti to není tak hrozná věc. Opravdu bych to s klidným svědomím malým (hodně malým) dětem, kteří mají rádi Fantastickou čtyřku, pustil. Nové FF jsou sice mnohem lepší, ale tady mají hezkou Susan Storm. (3/10)(5.5.2009)

 • sinp
  *

  Jeden z nejpamátnějších průserů.... Přes špinavé hrátky s vlastnickým právem do suterénu veškerého (ne)vkusu. Ingredience -> Roger Corman.... Tenhle kultovní milovík E.A Poea a děsivě laděných zábav za pár šestáků vyhrabal snad odkudsi z chudinského předměstí režiséra Sassonea a dal mu do ruky nejslavnější komiksový čtyřlístek. S mrzkým rozpočtem pak štáb vypotil až ohromující zhovadilost, která hoří ve všech ohledech, speciální efekty budí dojem, že "dát rejžovi dvacku, snad bude líp". O to je smutnější evidentní nadšení sálající ze všech přítomných, je pravdou, že pokud má umění upřímnou touhu a snahu (zlatý Ed Wood), tak je elektrizující mrazení patrné i přes marast stupidity. Zaposlouchejte se do směšně symfonické hudby a pocítíte to. Pak se můžete smát a nebo tvůrcům fandit. To už nechám na Vás...(26.8.2008)

 • kaylin
  ***

  Jasně, že to je špatné, sám Stan Lee řekl, že se tenhle film neměl stát, ale co jen na tom nejhorší, on se nestal. Neměl pořádnou premiéru, a to i přesto, že byl natočen. Přitom vznikly mnohem horší filmy, které by si zasloužily skutečné zatracení. Za mě je to v konečném důsledku pořád nejlepší adaptace těchto komiksových postav.(4.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace