Příběh zasazený do legendárního města Tombstone v Arizoně, kde se bývalý pistolník Wyatt Earp stane šerifem poté, co se stane svědkem úmrtí mladého chlapce během místní přestřelky. V boji proti zločincům mu pomohou jeho bratři a Doc Holliday a celý film následně míří ke slavné přestřelce u přehrady O.K. Corral. (OG_Swifty)

OG_Swifty

Dalsi ze zdanlive nekonecny rady westernu, ktere jsou jiz temer zapomenuty ve viru casu... V tomto pripade to bude mozna skoda, protoze charisma se ustredni trojici Dix - Buchanan - Gifford uprit rozhodne neda. Na druhou stranu je to strasna slatanina, kde je v jiz takto kratkem filmu jeste nacpana uplne nesmyslna romanticka vlozka. Kovboj Johnny Duane se pohybuje na hranici mezi zakonem a zlocinem, ale Wyatt Earp nakonec pomuze prekonat i tenhle vnitrni boj a za pomoci Johnnyho lasky (Frances Gifford) z nej udela poctivyho a zenatyho chlapa. Absolutni vata, kterou drzi jen puvab hlavni herecky. Takze ve zkratce predstaveni postav - zlociny a intriky - prestrelka 1 - romance - prestrelka 2 a konec. Buchanan byl ale celkem vtipnej padouch a Richard Dix, jak uz jsem zminil, sympatickej tahoun jinak mdlyho filmu. ()