WWE Royal Rumble

(pořad)

Show se uskutečnila 31. ledna 2021 v Tropicana Field (St. Petersburg, Florida). Na kartě se sešlo šest zápasů.
1) Kickoff: Asuka & Charlotte Flair vs. Nia Jax & Shayna Baszler (Women's Tag Team Championship)
2) Drew McIntyre vs. Goldberg (WWE Championship)
3) Sasha Banks vs. Carmella (SmackDown Women's Championship)
4) Women's Royal Rumble Match
5) Roman Reigns vs. Kevin Owens (Universal Championship Last Man Standing Match)
6) Men's Royal Rumble Match (TheSpearCZ)

Bobik9

Drew McIntyre vs. Goldberg - 1*, Sasha Banks vs. Carmella - 3*, Women's Royal Rumble Match - 2*, Roman Reigns vs. Kevin Owens - 4*, Men's Royal Rumble Match - 4*. ()

drake31

Je to takmer týždeň od kedy som pozeral 2021 edíciu Royal Rumble, a musím povedať, že sa v mojich očiach jednalo o najlepšiu "main roster" show od WWE v neskutočne dlhej dobe. Je 5* zaslúžených? Nie. Má show nedopečené momenty ktoré nie sú hodné chvály? Samozrejme. No ako sucker pre Royal Rumble musím povedať, že tento rok mužské, a hlavne ženské Rumble sa zaradí k mojim celkovo najobľúbenejším zápasom tohto formátu. RAW & Smackdown nesledujem - pozriem highlighty, vypočujem podcast ktorý zrekapituluje jednotlivé epizódy, a tam končím keďže nemám čas, ani chuť sledovať tieto show po mnohých sklamaniach či kvôli nude ktorú main roster prináša na obrazovky (i keď uznám, že Smackdown je v poslednej dobe skvelým programom, aspoň z toho čo som počul). Mal som veľké obavy ako dopadne zápas medzi Goldbergom a Drewom, či kto vstúpi a vyhrá mužský rumble, možno aj preto som ostal príjemne prekvapený a spokojný s tým ako oba tieto zápasy skončili. Úprimne poviem, že keby niet toho neskutočne posraného ba až veľmi vtipného záveru medzi Reignsom & KOm, ich match by bol jeden z mojich osobných kandidátov na zápas roku. Avšak môj najobľúbenejší moment celej show, a 100% celým svojim srdcom poviem, bolo keď Bianca Belair vyhrala ženské rumble. Tento moment sa automaticky a jednoznačne stal jedným z mojich najobľúbenejších wrestlingových momentov ever, a ako plakala ona od šťastia, tak priznám aj mne samotnému vyhŕkli slzy... a ten finiš, holy shit, ten finiš bol neskutočný! To ako ma Charlotte a jej super op power-rank naštvalo v kickoff, o to sladšie bolo sledovať ako ju Rhea & Bianca eliminovali, a následne ponúkli absolútne neuveriteľne cool, badass, vzrušujúci finiš - perfektný showcase talentu oboch žien ❤️ Žensky wrestling je radosť sledovať posledných pár rokov, a HHH s jeho NXT ženami ma na tom nemalú zásluhu. To ako vnímam wrestling, čo sa mi páči a čo nie, čo sledujem a čo naopak nie, sa mení rok od roku, niekedy z mesiaca na mesiac, no čo vždy ostáva rovnaké je to elektrizujúce vzrušenie vidieť neuveriteľne emočne nabité momenty, ktoré su spôsobené skvelým príbehom odrozprávaným v ringu a mimo neho, či v momentoch kedy osobná ľudská stránka vyhrá nad charakterom, čo obaja Bianca & Edge ukázali keď vyhrali. S WWE mám silný LOVE/HATE vzťah, no v túto Royal Rumble noc Love was in the air, a ja som si túto show neskutočne užil. ()

papadoce

Tie večné Goldbergoviny, že zápas má dokopy 12 ťahov z toho 13 sú finishery ma prestali baviť asi pred 15 rokmi. Jediné čo tu za to stálo bol výsledok. Ešteže tak. Drew je king. Inak, predchádzal tomu ešte slušný kick-off, kde Dirtiest player of The game mútil vody Lacey a Charlotte. Slušné, ako vždy u báb. No, hnusná modrá ohava si to rozdala s Carmellou. Sasha je jedna z najškaredších wrestleriek ever, bohužiaľ americkí tučniaci ju ľúbia. Tomu zodpovedal výsledok. Zápas bol však slušný. Ako píšem často, baby sú už kvalitou zápasov úplne inde. To ženský RR match nebol nejako zvlášť vypeckovaný, no ani neurazil. Opäť sme videli návrat nejakých tých legiend, kto chcel spomínať mal tam Victoriu či Jillian Hall, kto chcel masturbovať mal tam Torrie Wilson a plus mladé talenty verzus dnešná prvá liga. Nie som spokojný s víťazkou a teda samotný RR match pre mňa nebude zapamätateľný. To Kevin Owens konečne rozhýbal nudného Romana ako sa patrí. Tento Last Man standing je zapamätateľný rozhodne. A že bolo načase. Lenže rozhodcovských desať, keď trebalo odpočítať Romiho, trvalo asi tak dvadsať päť sekúnd. To sa potom ťažko víťazí. RR match muži, priebeh veľmi dobrý, výsledok fantastický. Srdce starých fandov zaplesalo. Výborná záležitosť. A prosím vás ešte na záver, kto do p*** je Bad Bunny??? To akože fakt ??? ()