Vzpomínám si, jak jsem v časopise Kino z roku 1966 četl reportáž o tomto filmu, nazvanou "Jiří Weiss se začal smát". Slavný tvůrce v něm zvěstoval světu, že mu spadly šupiny z očí a lituje, že všechny své předešlé filmy nenatočil jako komedie. Vraždou po našem to doufal napravit. Mno... Kdybych nevěděl, že režisér tento nevídaně skličující film považoval za rozjuchanou veselici, vůbec by mě to nenapadlo. Myslel bych si, že chtěl natočit tíživou psychostudii lidské osamělosti s prvky horroru. A předstírejme, že si to i myslím, jinak bych volil mnohem horší hodnocení než 60%(10.4.2007)

• dyfur

....nudné ,dlhé a ešte raz nudné a dlhé.doporučujem ženám ,ktoré robia "niečo okolo domu" varia,perú,žehlia....a popritom sledujú tento film ...o nič neprídu ak budú vidieť každých desať minút.Jedna hviezda kvôli p.Hrušinskému a režisérovi p.Weisovi....moja zaujímavosť:Natáčanie filmu prebiehalo na hrade Frýdštejn,v Brne na hlavnom nádraží,v Prahe v častiach Stare Město,Nové Město a v krematoŕiu Strašnice.(22.4.2014)

České filmy z 60. let jsou velmi originální a snaží zkoušet nové a nové věci. Tlouštík Hrušínský nemá nic, jen práci. Ani si nepovzdechne a najednou má nádhernou manželku. Jak se to stalo ? Proč si vybrala jeho ? Ani s ním nespí, protože mají platonický vztah. Jeho to ale mrzí a zjistí, že on je jen zástěrka pro jiného milence. Plánuje si tedy jak se zachová, ale nikdy to nedopadne podle jeho představ a nechá přetočit film zpět a rozhoduje se od toho bodu znovu. Až nakonec najde svoje gule a stane se šéfem situace. Hrušínský perlí , ale nejlepší je v obrovském plášti v kombinaci s rádiovkou. Vypadá jako naprostý debil :-) Tohle je svým způsobem Butterfly Effect o několik desítek let dříve.(21.9.2010)

Film stojí na skvělém herectví Rudolfa Hrušínského. Nebýt jeho, byl by tento poměrný zmatek jen obyčejným zapomenutým filmem, takto je to sice pozapomenutý, ale stále poměrně dobře zábavný film. Několik rovin pomsty je občas až hodně černě morbidních, včetně té scény z krematoria, ale závěr tomu dal opravdu korunu a ukázal, jaký nesmysl se natočil. Rozporuplný průměrný film, který mísí prvky psychologického dramata s prvky parodie na tento žánr.(9.6.2012)

To bylo asi takhle. Celou dobu jsem říkal, dobrý, dobrý, dobrý, áááá a teď už je to špatný a pak byl konec. Jinak to musí nasrat mít ženu a spát na lehátku. Maximální možný styk s ní byl ten, že mu šmidlala ze své postele rukou po držce. Ono vůbec jak si nechávala dát pusu jenom na tvář. Květuška Fialová nám toho Rudlu pěkně zařízla, to už i já s malarkeyem mám dúvěrnější vztah než měli tihle dva. Film je víceměně postaven na vynikajícím výkonu Rudolfa Hrušinskýho a "ťuťuňuňu" kukuč Květy Fialové. S tím, že Menšík s Voskou ve vedlejších rolí rozhodně nic neposrali.(27.2.2010)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na hrade Frýdštejn, na vlakovej stanici v Brne, v pražských častiach Staré Mesto a Nové Mesto a v krematóriu Strašnice. (dyfur)

• - Závěr tohoto černobílého snímku je barevný. Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)

• - Představitelka hlavní postavy Libuše Švormová je manželkou scenáristy Jana Otčenáška. (M.B)