Oheň z nebe (TV film)

David Giancola

Tim Jones

Joy Zimmerman
  • xaver

Boj proti všemocné přírodě je předem prohraný. Jenom v těchto přiblblých snímcích mají zvláště vybraní jedinci šanci zachránit lidstvo nebo alespoň jeho část. Prakticky stejně tak je téměř předem prohraný boj proti všemocné lidské blbosti. Zde se musí najít skutečně silný jedinec, aby byl schopen bojovat proti natáčení takovýchto pitomostí.(21.6.2012)

• corona

V tomto TV katastrofickom Béčku si podali ruky snáď všetky klišé, ktorými trpí tento žáner: premúdrelý chalan, ktorý prvý odhalí blížiacu katastrofu, samozrejme mu nik neverí, policajt bez bázne a hany, chamtivý investor, bezcharakterná starostka, tehotná a rodiaca počas katastrofy, narušené rodinné vzťahy sú samozrejme napravené. A celému kraľuje búrka, ktorá popiera akékoľvek fyzikálne zákony a ktorá sa správa ako perpetum mobile. Čo už, ja mám na tieto filmy jednoducho slabosť.(24.5.2010)

• Deimos

TV/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 2/10 Efekty 5/10/// + učast Johna Schnidera, částečně efekty - vedlejší postavy, nelogičnost/// Ač mám rád katastorofické filmy, tento se tak tváří jen na první pohled. Celí film působí velmi lacině. Děj, chcete-li příběh je jedna velká ubohost. Snad vynikají jen efekty a vztah otce a syna. Potěší dramatická část filmu. Ale opravdu otřesné jsou vedlejší postavy, hlavně komparz (obyvatelé města) a znechucen jsem byl záběry z nemocnice./// Celkem 22 %///(2.6.2006)

• ScreamJay

Vychytralá hračička, aneb jak sem tušil blbinu a byl jsem celkem mile překvapen. Nečekejte žádné divy světa, neb tohle není nic víc než další řadová storm-katastrofická podívaná, kde tentokrát dostaly vale tornáda a meteority a na scénu přišly supervoltážní blesky. To co se tu plete do cesty je tatáž počáteční zápletka jakou disponuje Drtivý dopad (1998), tedy mladičký vědec co místo hraní her na svém počítači objeví blížící se nebezpečí. Znáte to, jinak typický úvod plný byrokratických keců, kupy podceňování situace, aby jí pak bylo možné vygradovat na míru okusující domnělou paranoiu. Scénář Davida Huntera vlastně kopíruje možnosti výše zmíněného žánru a to neutuchající zařazování srdceryvných momentů (to je až neuvěřitelný, když jim zkratuje koudel u zadku, jak rychle se probírá svědomí) působí jako pořádná šleha přes oko. To slůvko KATASTROFICKÝ koresponduje ještě s jedním bodem filmu a tím jsou herecké výkony a s nimi spojený dabing. Jesse Eisenberg sice chrlí kupu zajímavých faktů, ale jinak je to jen plašan co běhá kolem a u každýho blesku si v duchu zadrmolí „Ty vole!!“ Speciální efekty slaboučky nicotné a ve vypjatých momentech (tak vypjatých, že krom Boha nezapomenou poděkovat ani generátoru:)) doslova primitivní. Oproti tomu nejsilnější devizou lze označit bouřku samotnou, která dle vypočítavosti tvůrčího kolektivu, jak jsem zmínil v prvním sousloví, děsí spoustu lidí i ve skutečnosti. A k tomu ještě hudba Tima Jonese, která je tam jen z povinnosti a stejně jako tuzér do kapsičky neurazí (jen ten divák-taxikář z jeho výšky není dvakrát unesenej). David Giancola od té doby zhola nic nenatočil, tak snad mu ta hořící koudel ten zadek neupekla. Dávám 1&1/2 hvězdičky za to, že i když šlapali kolem bažiny, do toho sajrajtu naštěstí nezapadli. [3/10](18.4.2005)

• Aluska88

Studentík Eric je chlapec, který je kompletně zažraný do svého netradičního zájmu. Bouřky a blesky. Jednoho dne přijde na zneklidňující fakt a snaží se s ním přesvědčit několik dalších osob. Nikdo mu samozřejmě nevěří, a zatímco se schyluje ke katastrofě, mladík s vervou plánuje jak ostatní přesvědčit, protože již nezbývá mnoho času. Ale nejde o obyčejnou bouřku, Eric vypozoroval, že se jedná o tzv. "Stoletou bouřku." Nakonec mu všichni uvěří a omluví se mu, že mu nevěřili. Dívala jsem se na film hlavně kvůli Jessemu, který dokáže podobné outsiderské či intelektuální typy ztvárnit skvěle. Bylo vidět, jak mu to v mozku šrotuje a ostatní sotva stíhali, co jim hoch přednáší:) A zde byl on také tím jediným a výrazným hercem, který svou postavou a zápalem vyčníval nad ostatní. Ostatní sebranku tvoří tatínek Erica a místní šerif, maník, kterého dá za mříže, protože protestoval na cizím pozemku proti výstavbě Fed Martu, kterému šéfuje Stacy Keach a do městečka s sebou přitáhl svou dcerku, která se samozřejmě s Ericem spřátelí. Do toho všeho ještě jedna těhotná žena, která samozřejmě začne rodit, kdy se spustí ten největší slejvák a oblohu bičují "smrtící blesky." A nakonec povrchní, blonďatá starostka, která byla na ranu a byla jsem ráda, když se pak vyválela v bahně:) Scénář nebyl zase tak příšerný a až na několik momentů se dal bez obtíží poslouchat. Logika kupodivu vydržela na obdobné úrovni. Nejvýraznější moment bez "zásahu" logiky byl, když venku začala bouřka a nevědomá dívka si v klidu zapla telku. Chápu, zřejmě chtěla zahnat nervozitu a strach:) Dalo se na to dívat, ale kdyby zde Jesse nehrál, nejspíš by mé dojmy byly odlišné:) "Jak mám rodit, když nejde elektřina?"(13.3.2012)