Oheň z nebe (TV film)

David Giancola

Tim Jones

Joy Zimmerman
  • route60

Další z mnoha hovadin na dané téma kdy nikdo nechce nic vidět s poslouchat aby byl někdo dřív nebo později za hrdinu a další za blbce v tomto případě hlavně divák, přírodu ukazují jak zlá a dovede něco co ani není možné nadsázka je filmech fajn ale tady jde zas znova o zoufalost a tupost scénaristu tak tvůrcu zároveň, alespoň jsem se při některých scénach s chutí zasmál. 0%(12.3.2012)

• corona

V tomto TV katastrofickom Béčku si podali ruky snáď všetky klišé, ktorými trpí tento žáner: premúdrelý chalan, ktorý prvý odhalí blížiacu katastrofu, samozrejme mu nik neverí, policajt bez bázne a hany, chamtivý investor, bezcharakterná starostka, tehotná a rodiaca počas katastrofy, narušené rodinné vzťahy sú samozrejme napravené. A celému kraľuje búrka, ktorá popiera akékoľvek fyzikálne zákony a ktorá sa správa ako perpetum mobile. Čo už, ja mám na tieto filmy jednoducho slabosť.(24.5.2010)

• Deimos

TV/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 2/10 Efekty 5/10/// + učast Johna Schnidera, částečně efekty - vedlejší postavy, nelogičnost/// Ač mám rád katastorofické filmy, tento se tak tváří jen na první pohled. Celí film působí velmi lacině. Děj, chcete-li příběh je jedna velká ubohost. Snad vynikají jen efekty a vztah otce a syna. Potěší dramatická část filmu. Ale opravdu otřesné jsou vedlejší postavy, hlavně komparz (obyvatelé města) a znechucen jsem byl záběry z nemocnice./// Celkem 22 %///(2.6.2006)

• Aluska88

Studentík Eric je chlapec, který je kompletně zažraný do svého netradičního zájmu. Bouřky a blesky. Jednoho dne přijde na zneklidňující fakt a snaží se s ním přesvědčit několik dalších osob. Nikdo mu samozřejmě nevěří, a zatímco se schyluje ke katastrofě, mladík s vervou plánuje jak ostatní přesvědčit, protože již nezbývá mnoho času. Ale nejde o obyčejnou bouřku, Eric vypozoroval, že se jedná o tzv. "Stoletou bouřku." Nakonec mu všichni uvěří a omluví se mu, že mu nevěřili. Dívala jsem se na film hlavně kvůli Jessemu, který dokáže podobné outsiderské či intelektuální typy ztvárnit skvěle. Bylo vidět, jak mu to v mozku šrotuje a ostatní sotva stíhali, co jim hoch přednáší:) A zde byl on také tím jediným a výrazným hercem, který svou postavou a zápalem vyčníval nad ostatní. Ostatní sebranku tvoří tatínek Erica a místní šerif, maník, kterého dá za mříže, protože protestoval na cizím pozemku proti výstavbě Fed Martu, kterému šéfuje Stacy Keach a do městečka s sebou přitáhl svou dcerku, která se samozřejmě s Ericem spřátelí. Do toho všeho ještě jedna těhotná žena, která samozřejmě začne rodit, kdy se spustí ten největší slejvák a oblohu bičují "smrtící blesky." A nakonec povrchní, blonďatá starostka, která byla na ranu a byla jsem ráda, když se pak vyválela v bahně:) Scénář nebyl zase tak příšerný a až na několik momentů se dal bez obtíží poslouchat. Logika kupodivu vydržela na obdobné úrovni. Nejvýraznější moment bez "zásahu" logiky byl, když venku začala bouřka a nevědomá dívka si v klidu zapla telku. Chápu, zřejmě chtěla zahnat nervozitu a strach:) Dalo se na to dívat, ale kdyby zde Jesse nehrál, nejspíš by mé dojmy byly odlišné:) "Jak mám rodit, když nejde elektřina?"(13.3.2012)

• xaver

Boj proti všemocné přírodě je předem prohraný. Jenom v těchto přiblblých snímcích mají zvláště vybraní jedinci šanci zachránit lidstvo nebo alespoň jeho část. Prakticky stejně tak je téměř předem prohraný boj proti všemocné lidské blbosti. Zde se musí najít skutečně silný jedinec, aby byl schopen bojovat proti natáčení takovýchto pitomostí.(21.6.2012)