Reklama

Reklama

Cradle of Fear

Krimi / Horor / Povídkový
Velká Británie, 2001, 116 min (Director's Cut: 120 min)

Obsahy(1)

Film je moderním horrorem. Mix čtyř povídek soustředěných okolo postavy Kempera, vraha dětí, který poté, co byl uvězněn v psychiatrické léčebně, ovládá svět zevnitř a snaží se zničit a pomstím sevšem, kdo mu vlezli do cesty. V tom mu pomáhá "The Man" (hraje Dani Filth), temná charakterní postava, která má ve svém životě pouze zlo.

Příběh první:
Mel (Emily Bouffante) a její přítelkyně Nikki (Melissa Forti) jsou dvě mladé a překrásné "Goth vamps", které si užívají v klubu. Mel se snaží najít svého "temného prince" a její sny jsou vyslyšeny, když spatří Muže (The Man - Dani). Jenže tohle bude noc v režii pekla. Následný den prožije Mel ve strachu, potkává zvláštní lidi ještě se zvláštnějším vzhledem. Rozhodne se zůstat přes noc u Nikki, ale netuší, že ta noc bude její poslední... The Man má zvláštní dárky...

Příběh druhý:
Sophie (Rebecca Eden) a Emma (Emma Rice) jsou dvě dívky, které ztratily práci. Snaží se ukrást peníze jednomu starému muži z jeho domu. Ale něco se stane špatně. Emma spatří pravdivou tvář její přítelkyně...a její nejhorší sny se stanou skutečností. Jen jedna osoba opustí dům, ale doma se znovu setká se svou přítelkyní i se zavražděným mužem... Co oči nevidí...

Příběh třetí:
Nick (Louie Brownsell) a jeho milenka Natalie (Eileen Daly) si žijí v luxusu. Nick jede ve svém Porsche a užívá si drog. Srazí člověka, ale utěší ho, že auto je v pořádku. Nick má hodně peněz a může si koupit všechno... skoro. Věc, kterou opravdu chce, si nemůže koupit. Tak zabije... A vezme si, co potřebuje. A v tu chvíli potíže začínají...

Příběh čtvrtý:
Příběh Richarda Neilsona (Stuart Leing), posledního na Kemperově seznamu. Richard pracuje pro FreeSurf, internetovou společnost. Jeho práce je vyhledávat stupidní stránky a mazat je. Jednoho dne najde stránku s názvem "The Sick Room". Stránku, na které může člověk pozorovat smrt v přímém přenosu. Může pozorovat, ale také zasahovat... A jeho cesta dolů začíná a není to cesta pěkná...

Závěrečné rozřešení:
Detektiv Neilson (Edmund Dehn) bere zákon do svých vlastních rukou a rozhodne se jít do léčebny k poslední konfrontaci s Kemperem (David McEwan). Ale nakonec, samozřejmě, je tam i Muž, který je mimojiné i syn Kempera. Jeho zlá duše zničí celou léčebnu. Smrt otevírá ústa a připravuje se křičet... (aknamor)

(více)

Recenze (90)

Paldini 

všechny recenze uživatele

Mé hodnocení trochu zvedl v pořadí čtvrtý příběh o člověku, který propadl snuffové internetové stránce. Jinak vše, co tomuto příběhu předchází stojí za prd. Je to možná hříčka pár nadšenců, ale to není v žádném případě pro toto dílo omluva. Jiní amatérští tvůrci dokázali možná z ještě skromnějšími prostředky vytvořit geniální díla (Bad Taste, Evil Dead). No a ta všude vyzdvihovaná metalová hudba zazní ve filmu možná dvakrát, třikrát. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Totální béčko, které si ani nesnaží na víc hrát. Spíše než o film se jedná o čtyři povídky, které spolu zdánlivě dějově nijak nesouvisí. No je potřeba počkat na poslední čtvrtou povídku. Pojí je dohoromady motiv násilí a zla a jeho různých variací. U Cradle of Fear je poznat že ji dělali nadšenci hororového žánru a gore. Sice s minimalním rozpočtem, ale to není zase tak důležité. CoF si hodně zakládá na gotické atmosféře, přemíře krve a nahoty. Škoda jen že se místy bere až moc vážně, jinak by se dal celkovým pojetím zařadit k takovým koltovkám jako Necromantik a The Necro Files. Takhle mi přijde že se tvůrci trochu zalekli pořádně přitvrdit a někde na to ani neměli. Takže spíš těžce undegroundový průměr. ()

Reklama

Superpero odpad!

všechny recenze uživatele

Ze srdce rá bych tomu napařil odpad, ale nejde to protože jsem se občas i bavil a u scény jak se chlápkovi v autě zbláznila noha jsem se fakt megazasmál. Herecké výkony jsou od megastrašných po hyperstrašné a celé to dýchá nízkým rozpočtem (což nemusí být u schopného filmaře na škodu jenže tohle opravdu není ten případ). Brutalita je tu fakt značná ale na geniální chuťovky Petera Jacksona to nemá. Jo a ještě mě pobavil ten nezabitelnej nahluchlej skorodůchodce jak mu ty dvě holky šly vykrást byt a von furt ňák nešel zabít to bylo celkem funny. Prostě a jasně tenhle film se bere strašně vážně, kdyby to někdo natočil jako komedii mohlo to být mistrovské dílo takhle je to jen sračka. Po delším uvážení ten odpad! stejně dávám :-D ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nemůžu jinak. Nejsem skalním fanouškem Cradle Of Filth, ale film mne pobavil. Je na něm vidět zapálení autorů pro věc, Daniho Filtha nevyjímaje. Nádherné gore efekty ( co na tom, že při trhání hrdla a tepen vidíte gumu naplno) a vtipné nápady. Osobně mě nejvíce pobavil příběh s uříznutou nohou ( její uříznutí bylo dosti realistické - hned se mi vybavila poctivá italská gore škola). Film jsem si prostě užil. Pokud k němu ale přistoupíte s vážnou tváří, pak vás nejspíš zklame. Je to legrace, nadsázka, groteska, s pár hektolitry krve....a já se ( jak už je výše řečeno) bavil. ()

HAL odpad!

všechny recenze uživatele

Jestli se zoufalci z Cradle of Filth chtěli pokusit o natočení ultimátního hororu, tak se jim to rozhodně povedlo - dívat se na Cradle of Fear opravdu je HOROR, a přál jsem si u toho zemřít stejně brutální smrtí jako ty postavy v něm, i smrt by totiž byla mnohem příjemnější než se na to dál dívat. Nejhorší je že to ani není vtipné, jen zoufale dementní, nudné a odpudivě ubohé (a vrchní kripl Dani Filth tomu ve všech svých scénách jen nasazuje korunu). Jeden z nejhorších filmů s jakými jsem se kdy setkal 0/10 ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Sean Boru, který si zahrál koronera, měl diagnostikovánu rakovinu lymfatických cest. Začal pomáhat lidem s tímto onemocněním a věnoval tomu zbytek svého života. Napsal několik knih, a to jak o své nemoci, tak i o Michalu Carrollovi, muži jenž vyhrál v roce 2002 v loterii 9,7 milionu amerických dolarů. Sean Boru zemřel 14. února 2011 v Essexu. (Terva)
  • Ve filmu si Mellisu zahrála Emily Booth, jejíž pradědeček z otcovi strany Walter postavil jedno z prvních kin ve Velké Británii, a to v Cornwallu. (Terva)

Reklama

Reklama