Cradle of Fear

Krimi / Horor / Povídkový

Velká Británie, 2001, 116 min (Director's cut: 120 min)

Alex Chandon

COF mám rád a co lze taky čekat od takových bláznů, že natočí za film že. Já osobně jsem čekal ještě větší provar, ale nakonec jsem byl celkem mile překvapen. hlavní domenou jsou celkem sličné holky, které se rozhodně nestydí. Co se týká jednotlivých povídek, tak jejich kvalita byla jako jízda na horské dráze. První a třetí se mi líbila asi nejvíc. Gore scény sice patří do druhé ligy, ale zase tak hrozné to nebylo. Možná to jen chtělo o něco kratší stopáž a pak by rapidně ubylo nudných pasáží.(16.1.2010)

Jelikož je to film Dani Filtha, tak jsem si to nemohl ujít (jako příznivec metalu i Cradle of Filth) no a co na mě čekalo bylo velice amatérské dílo, které se musí brát hodně ale hodně s rezervou, je to naprosto nekomerční a amatérské dílo, které se s ničím nepárá a dělá si i z opravdových trapných vyvražďovaček trochu srandu.(5.11.2008)

• Richie666

Kdo zná Cradle of Filth, jejich klipy, případně viděl některé bonusové materiály na jejich DVD, mohl těžko čekat něco normálního. Brát Cradle of Fear z pohledu nicnetušícího diváka a nebýt znechucen pravděpodobně nelze. Jenomže Cradle of Fear nevznikl tak, jak obyčejně filmy vznikají. Tento film není brán vážně už od svých kořenů, je to pouze uskutečněný projekt Daniho Filthe, který měl posloužit k potěšení jak jemu samotnému, tak všem fanouškům Cradle of Filth. A i když je to blbost a v podstatě se na to nedá dívat, je v tom alespoň dobrý úmysl. Upřímně řečeno nemyslím si, že Dani počítal s tím, že by se na tento výtvor měl dívat někdo, kdo nezná a neposlouchá Cradle of Filth :) Takovým neznalcům by jako základ k (ne)pochopení image a hudby Cradle of Filth mělo postačit shlédnutí videoklipu k písni From the Cradle to enslave, ve kterém se dočkají i záběrů právě z Cradle of Fear.(16.11.2006)

Kdybych měl hodnotit opravdu objektivně kvalitu filmu, tak je to bez debaty odpad. Tento film mi svou stavbou, víc než kterýkoliv jiný v poslední době, připomíná porno. Děj (komisař chce sejmout jednoho parchanta, nakonec se mu to povede) je jaksi vedlejší a důležité jsou povídky ve kterých nefiguruje sex (i když pár lehce erotických scén se dočkáme), ale násilí. Kvalita jednotlivých povídek kolísá, od těch dobrých (chlap najde webowku na které může online zabíjet lidi a zcvokne se), přes ty vtipné (týpek bez nohy zabije kámoše, nechá si přišit jeho nohu a ta začne být zlá), až po ty stupidní (těma vás nebudu zatěžovat). Film si většinou na nic nehraje a krvavý scény jsou opravdu krvavý, i když na to, že je tento snímek jenom 5 let starej, tak jsou efekty na hodně špatné úrovni. Kdyby z něj spolu s nadšením pro věc nebyla na kilometr daleko cítít naprostá amatérština, tak bych tomu dal i větší hodnocení. Bohužel kamera je špatná, většina herců je špatná, oproti tomu atmosféra se chvílema daří, krve je dostatek a hlavně je tu Dani Filth. Nebýt něj, tak jednu či dvě * uberu, ale pokud jste fanoušci Cradle of Filth, tak byste se na tento filmeček měli alespoň pro zajímavost podívat.(5.11.2006)

• Campbell

Čekal jsem daleko lepší film. Filmu ale nejvíce trápí délka, dvě hodiny ten film prostě neustál, sice je pravda že se tu neustále něco děje, ale délka je fakt zbytečná. Kamera je špatná, nevadilo by mi že je amatérská ale vadilo mi že je strašně rozklepaná a taková šedá, což je na prd. Navíc dost často nestíhala snímat. Krev je uspokojitelná jen to gore vypadá hodně špatně, vnitřnosti vypadaj fakt blbě. Stejně debilně na tom jsou příběhy které nemají nic extra v sobě. Loutky vypadaj parádně béčkově a dost se mi líbily. Film mě lehce zklamal,ale pravdou je že jsem ani nic extra nečekal.(9.6.2012)

• - Ve filmu si Mellisu zahrála Emily Booth, jejíž pradědeček z otcovi strany Walter postavil jedno z prvních kin ve Velké Británii, a to v Cornwallu. (Terva)

• - Sean Boru, který si zahrál koronera, měl diagnostikovánu rakovinu lymfatických cest. Začal pomáhat lidem s tímto onemocněním a věnoval tomu zbytek svého života. Napsal několik knih, a to jak o své nemoci, tak i o Michalu Carrollovi, muži jenž vyhrál v roce 2002 v loterii 9,7 milionu amerických dolarů. Sean Boru zemřel 14. února 2011 v Essexu. (Terva)