Bestsellery

(festivalový název)
Trailer

Lucy Stanbridge je energická mladá žena, dědička kdysi proslulého nakladatelství, které dnes balancuje nad propastí bankrotu. Kde jsou ty časy, kdy prestiž podniku zvyšovaly výnosy z bestselleru Harrise Shawa Atomic Autumn. O padesát let starší, notně rozmrzelý autor sice se světem už nechce nic mít, ale Lucy je rozhodnutá pro záchranu rodinného podniku učinit cokoli. (MFF Karlovy Vary)

Jhershaw

Co si budeme nalhávat, ve Varech šli na film skoro všichni jen proto, aby viděli živého Michaela Cainea. Ten pronesl bonmot, že hezké ženy nebývají talentované, ale že paní režisérka talentovaná je.. a pak se zeptal, jestli už se jde. Tolik k úvodu. Film samotný.. se ubírá těmi cestičkami, které byste po přečtení anotace očekávali. Čím lehce překvapí: že Caineova postava je utržená ze řetězu více, než bych čekal, a film je jasná přístupnost R. A čím bohužel zklame, že postava nakladatelky je spíše jen taková figurka, karikatura, než životná postava, která má něco za sebou. ()

Goldbeater

Bestsellery jsou takový filmový kočkopes. V první půli se snaží o ztřeštěnou komedii, která však téměř zcela postrádá humor, a v druhé půli se vše přehoupne v rádoby srdceryvné drama, kterému ale chybí reálné emoce a dostatečné napojení na postavy. A co víc, docela se to táhne. Za mě se žádná sláva nekoná. [KVIFF 2021] ()

Filmmaniak

Zpočátku se film tváří jako černá komedie o mezigeneračním střetu hrubého, silně svébytného a nevrlého spisovatele a snaživé vydavatelky, kteří se spolu přes počáteční neshody a antipatie nakonec naučí vycházet a vzájemně si přirostou k srdci (tedy mockrát viděné klišé), v poslední třetině se však Bestsellery překlápí do uplakaného dramatu, v němž humor prakticky absentuje (a ani předtím to s ním nebylo příliš slavné). Tonálně nevyladěné dramedii navíc často dochází dech a Michael Caine to s tou popudlivostí a nesnášenlivostí všech a všeho místy trochu přehání, takže než jako úsměvně hláškující cynik působí spíš už jako protivný nesympatický dědek (ačkoli herecký výkon je to solidní). S postavami tak ve výsledku není moc jak soucítit a veskrze průměrná a utahaná realizace dělá z filmu vyloženě všední a ničím nevybočující odvar z mnohem lepších, vtipnějších a myšlenkově propracovanějších filmů na podobné téma, jako byl třeba Stážista s Robertem De Nirem. ()

Rohy212

Michael Caine hraje v tragikomedii Bestsellery mrzutého spisovatele, který se straní lidem, kleje, nevěří editorům a jeho nejbližším přítelem je kočka. V pořádku. (KVIFF) ()

Brennos

Hravá režie slibuje zejména z počátku osvěžení od artové festivalové chladnosti, ale postupem času film ztrácí dech a zbytečně naplňuje tradiční filmová klišé. [KVIFF 2021] ()

kajas

První záběry na neoholeného nadávajícího Cainea doprovázené údernou hudbou navnadí diváky na příjemnou černou komedii, laťka nasazená v začátku bohužel nevydrží po celou dobu. Film působí subjektivně delší než 100 minut a chybí mu jednoduše tah na branku. Vše zachraňuje výborný Caine v pro něj neobvyklé roli “nevrlého dědka” a jeho chemie s Aubrey Plazou. Světová premiéra na KVIFF 2021. ()

M.i.k.e

fajn oddechovka,která sice není ani plnokrevné drama ani komedie a v rámci příběhu ničím nepřekvapí,ale ty necelé dvě hodinky utečou ve společnosti Michaela Caina a Aubrey Plaza celkem svižně.Hlavně Caine je jako kdysi slavný a dnes otrávený,osamělý a zapšklý spisovatel velmi dobrý a jde touhle rolí trošičku proti tomu na co jsme u něj v posledních letech zvyklí...60% ()

WincKruspe

Překvapivě příjemná oddychovka. Na nic netlačí, komedie to sice není a děj prostě plyne. Michael Caine si při svém pokročilém věku svoje odsedí a odvede standartně skvělou práci. Ale překvapivě mi ze začátku vadila Aubrey Plaza. Pro ni tyto normální postavy jednoduše nejsou. Proto zpočátku působí hodně křečovitě, ale až časem dojde na dramatickou část, tak je Cainovi rovnocenným partnerem a konec filmu v klidu utáhne. ()

Maximilianus

Ničím výnimočný, ale príjemný film. Michael Caine v úlohe relatívne netradičnej pre neho, ale zahral ju výborne a so šarmom. Mňa tento film celkom bavil a potešil. 6,7/10. ()

Mukade

88 ročný a stále hrá. A ľúbivo. Nezmar. :) ............................. Herecké obsadenie by nemohlo byť lepšie (tí dvaja). A Lina Roessler je šikuľka. ()

cerdax2

Sir Michael Cane mistrne hraje stareho mrzouta, ktery kdysi davno vydal knihu, ktera se stala bestsellerem a pak se jeho zivot obratil naruby a jiz nic nevydal. To se chysta zmenit mlada vydavatelka (Aubrey Plaza), sefujici vydavatelstvi sveho otce, ktera nema stesti na kvalitni autory, ale objevi smlouvu, ve ktere se Michael zavazal dodat jeste alespon jednu knihu. Podari se vydavatelce Michaela premluvit a bude mit kniha uspech ? 75% ()