Reklama

Reklama

Desítky let trvající pouť jedné ženy ke své nezávislosti - o tom pojednává film Purpurová barva, příběh lásky a lidské odolnosti. Celie čelí ve svém životě mnoha těžkostem, ale nakonec najde mimořádnou sílu a naději díky nezlomné sesterské lásce. (Magic Box)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (15)

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Knihou i Spielbergovým filmem nepolíbený, jsem se většinu doby v naštvanosti pronudil. Silné scény se střídají se vším co na muzikálech nemám rád. Z většiny filmu strašně trčí, že je natočený podle divadelního muzikálu. Často jsem měl identický pocit, jako dívat na se záznam hry, ve které mě vytáčí zkratkovitý děj neřešící vývoj postav -  každá se chová tak, jak příběh právě potřebuje, aby dopadl jak má, retardující písničky a zbytečné vedlejší linky. Nebýt dobrých herců, kostýmů a (doslova) pár intenzivnějších momentů, musel bych jít ještě níž. ()

Muel 

všechny recenze uživatele

| Warner Bros. | Dobré to bolo, bavilo to po celý čas, má to super herecké výkony, hlavne teda Danielle Brooks je tu fakt neskutočná, veľmi pekne to vyzerá, hudobné čísla sú chytľavé a ešte aj v závere ma to emocionálne pekne vzpružilo a dosiahlo to, čo chcelo. Hlavne teda pri večeri s konfrontáciou hlavnej postavy s jej manželom sa mi fakt otváral nožík vo vrecku a tým ženám som držal palce ako nikdy predtým. Good time. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Říkal sem si, že adaptovat znova něco co už velmi dobře přenesl na plátno Steven Spielberg je zhola zbytečné. Tím spíš když se nová verze navíc ještě převlékla do muzikálového hávu. Jenže ono to funguje. Silný příběh zůstal a i když Fantasia Barrino a Colman Domingo nejsou Whoopi Goldberg a Danny Glover tak oba svoje party zvládají velmi dobře. Povedlo se i další obsazení v čele s Taraji P. Hanson a Danielle Brooks, které si svoje scény kradou pro sebe. Překvapivě funkční je pak i muzikálová část, na které je vidět základ z Brodawaye a prakticky všechny písničky a taneční čísla mají solidní tah na bránu a nejde jen o plytké odrhovačky. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení, které se Spielbergově vizi v klidu dokáže vyrovnat a třeba i natáhne mladší diváky pro které je pomalu 40 let starý “originál” filmem pro pamětníky…80% ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele

The Color Purple. Spielbergov film poznám a pamätám si, že je to veľmi silný a smutný príbeh. Keď som sa dozvedela, že sa chystá nové a dokonca muzikálové spracovanie, na jednej strane som sa tešila a na druhej strane som mala menšie obavy. Mám veľmi rada muzikály, ale spracovať život plný utrpenia a bolesti muzikálovo mi prišlo trochu zvláštne a dosť odvážne. A výsledok? Som spokojná!!! The Color Purple funguje ako dráma výborne, príbeh je pútavo vyrozprávaný od začiatku až do konca, vďaka kamere a zaujímavej hoci jednoduchej výprave je to aj po vizuálnej stránke zážitok. Ako muzikál to veru funguje tiež. Muzikálové časti vhodne zapadajú do celého príbehu, nie je ich tak veľa, že by rušili, práve naopak, sú pre diváka príjemným spestrením. Herecké výkony sú tiež veľmi dobré, len trochu málo Halle Bailey. Nové spracovanie sa nevyhlo tomu, aby nebolo aspoň trošičku poznačené dnešnou dobou (prvky feminizmu a ženskej emancipácie - verím, že v knižnej predlohe to asi presne tak nebolo, knihu som nečítala), ale celkovo je to naozaj pekný film, ktorý má hĺbku a má čo  povedať. Je to vlastne taký darček🙂. Až mám chuť pozrieť si ešte raz pôvodný film, aby som vedela porovnať. Emócie fungujú parádne, keby som to nepozerala v kine, asi by som plakala a plakala a plakala. Krásny film. 80%. [Cineplex Mannheim, OV]. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Tak tohle pro mě bylo velmi milé překvapení. Trochu jsem se bála, protože původní film se mi moc líbil a považuji ho za klasiku. Možná mi pomohlo, že jsem ho dlouho neviděla, tudíž jsem neměla čersvě v hlavě příběh a užila jsem si muzikál o to víc. Nicméně je to skvěle natočené a skvěle zahrané - velmi mě překvapil výkon Colmana Dominga a hlavně Danielle Brooks - ta byla naprosto úžasný,  troufnu si říct, že byla lepší než Oprah a doufám v její proměnu nominace na Oscara. Bavily mě i samotné písmě, nejsou nijak chytlavé, nijak vám neutkvějí v pamětí, ale krásně se tam hodily, což mě mile překvapilo. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (6)

  • Whoopi Goldberg si strihla cameo rolu pôrodnej asistentky, v pôvodnom filme hrala hlavnú rolu Celiu, za ktorú dostala aj nomináciu na Oscara. (jdavid)
  • Taraji P. Henson uviedla, že pri natáčaní herci čelili neférovým pracovným podmienkam, pretože napriek tomu, že bola režisérovou prvou voľbou, musela ísť na casting, herci nedostali vlastných šoférov a spočiatku nedostali svoje vlastné šatne a nebolo im dodávané jedlo. Problémy s šatňami a jedlom vyriešila potom Oprah Winfrey. (Arsenal83)

Související novinky

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (více)

Reklama

Reklama