poster

Volavka

 • Hong Kong

  無間道

 • Hong Kong

  Mou gaan dou

 • Slovensko

  Volavka

 • USA

  Infernal Affairs

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mi Nü-Chai
  ***

  Příběh je docela zajímavý, technická stránka povedená, herci kvalitní, jenže je to šíleně nedynamické. Ne že by nutně v hongkongském filmu musela stále vybuchovat auta, nebo někdo v tratolišti krve umírat, ale vyprávění onoho zajímavého příběhu mohlo mít větší šťávu a možná i méně sentimentu. U pravděpodobně dojemných (já se bohužel nedojala, ale všichni na obrazovce vzlykali a mně před očima úplně vyvstávalo kino plné uplakaných Číňanů) scén se mi sice nedělalo špatně, ale kdyby pár litrů slz ubrali, vůbec bych se nezlobila.(6.1.2009)

 • viperblade
  ****

  Nejprve musím podotknout, že jsem remake viděl dříve a fakt si netroufám tvrdit, jak by to dopadlo, kdybych jako první viděl originál. Nicméně mi přišlo, že Scorsese dva ústřední charaktery vykreslil ještě o něco lépe a ta atmosféra, kdo dřív přijde na to, že on je agent, mi v remakeu taky přišla lepší. A proto musím tomuto (byť kvalitnímu) filmu dát "jen" 80 %.(14.5.2011)

 • Superpero
  ****

  Velice originální kriminálka, které by ale prospěl o něco zručnější režisér. Ne že by to bylo špatně natočené, ale občas trochu chaotické, pár věciček mi tam chybělo a pár zas bylo navíc. Herecké výkony jsou hodně dobré a celému filmu kraluje hlavně Andy Lau a Eric Tsang. Tony Leung mi tu přišel o něco méně výraznější než jindy, a to ho mám hodně oblíbenýho. Prostě, dobrý to bylo.(14.9.2006)

 • Falko
  ****

  Mne to strasne pripominalo SKRYTU IDENTITU (2006) od Martina Scorseseho, dokonca sa mi zdali byt niektore sceny skoro az okopirovane. Jediny rozdiel bol v tom, ze pokial som si DiCapria s Damonom neplietol, tak tychto Hong Kongskych hercov naopak plietol a preto by som si mal Volavku pozriet znovu, aby som jej mohol dat plny pocet. Bol som velmi spokojny, je to vynikajuci film o sledovani policajta ako spicla v mafianskom gangu a naopak gangstra, ako spicla medzi policajtmi... 02.10.2010 _______ Andy Lau - (Inspektor Lau Kin Ming) +++ Tony Leung Chiu Wai - (Chen Wing Yan) +++ Eric Tsang - (Hon Sam) +++ Kelly Chen - (Dr. Lee Sum Yee) +++ Sammi Cheng - (Mary) +++ Hudba: Kwong Wing Chan +++ Nemecka Cinema - 100%(2.10.2010)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $169,659Tržby Celosvetovo $9,300,000║ Základná kostra príbehu je pútavá ale je v takom nesúrodom prevedení, prechody medzi scénkami su proste nezvládnuté, že pokiaľ by som nevidel remake tohto filmu pod názvom Skrytá Identita moc by som z tohto originálu nemal, rovnako tak som mal asi do polovice filmu problém zvyknúť si kto je kto a akú úlohu ma v tomto filme. Vizuálne celkom slušne, občas to narazí o celkom slušné napätie, pokiaľ príde na akciu tak je nulová, hudba tu je len do stratena. Slabší priemer, žiadna veľká sláva sa nekoná. /40%/(15.8.2009)

 • - Když Lau Kin Ming (Andy Lau) odchází z kina, aby splnil svůj úkol, lze spatřit plakáty na filmy K-19: Stroj na smrt (2002) a Muži v černém 2 (2002). Všechny tři filmy měly premiéru ve stejném roce. (MATADOR)

 • - Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)

 • - !!!SPOILER!!! V závěru filmu je Lau Kin-Ming (Andy Lau) povýšený na vyšší funkci, zatímco v alternativním konci ve scéně, kdy vystupuje z výtahu, je ihned zatčen. (tequilla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace