Volavka

Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

• liskam

Já prostě nevím co je na těch asiatech tak skvělého, že jsou ty jejich filmy tak vysoko hodnoceny. Samozejmně chápu nadšence do asijské tvorby. Ale nechápu uživatele, kteří hodnotí vysoko jen proto, že je to zrovna teď "in".... Z mého pohledu byl film suchý a bez emocí. Herecké výkony podprůměrné a hudba, která měla navozovat rádoby akční a nebo dojemné scény byla úplný propadák. Když si vzpomenu na Skrytou Identitu a herecké výkony Nicolsona, Wahlberga nebo Damona..... To byla pecka. A klidně si o mě říkejte, že jsem ujetej na americké filmy. Je mi to fuk, protože to není pravda. Jen mám prostě rád, když film funguje tak jak má. Za mě 40%(29.7.2013)

87%Falešný zločinec a falešný polda spolu a proti sobě... to co zezačátku vypadá jako klišovítá podívaná okopírovaná z hollywoodských detektivek vyustí tak nečekaným rafinovaným závěrem, že po něm sáhli hollywoodští producenti, aby ho natočili po svém a nutno dodat, že v souboji se Skrytou identitou Volavka o mnoho vítězí. Film je natočen rychle a svižně, takže ani chvíli nenudí, teměř nemá hluchá místa a přesto jsou všechny akční scény jasné a přehledné. Vše doplňuje dynamická hudba a perfektní herci, především bezchybný Andy Lau, coby informátor mafie v řadách policie...(20.3.2007)

Moderní, svižné (nikoli výbušné a samoúčelně efektní, protože zde jde především o postavy), napínavé, hrdinsky vznešené, okořeněné mannovským důrazem na řeč chladné a geometricky úhledné městské architektury a v neposlední řadě velmi, velmi důsledné (tudíž i náročnější na pozornost). Pokud jde o Skrytou identitu: Scorsese pouze očesal "přebytečný" patos, přidal údernost, surovost a vulgárnost, asijské stars zaměnil za americké (za Tonyho stejně nemůže nikdo alternovat!) a o něco lépe rozvinul jednotlivé charaktery. S ničím zásadním se ale oproti výtečnému originálu, jehož jedinou slabinou je střídmá délka, nevytáhl. Tenhle nelítostný souboj o vlastní identitu u mě Volavka vyhrává na plné čáře. Rád si ji ještě několikrát zopakuji. 4,5*(19.6.2009)

Tak trochu Skrytá identita... čímž chci jen říct toliko: je opravdu škoda, že jsem zmiňovaný film viděla dříve, než "originál". Asi by i hodnocení dopadlo jinak. Snad. Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem se k tomu konečně posadila. Kdybych stála... :-) Rozhodně pro ty, kteří mají rádi krimi a nebojí se známého příběhu. Zkrátka hotový herecký koncert slavné "čtyřky" (Andy, Tony, Anthony, Eric).(2.1.2009)

Velice povedená kriminálka. Pokud čekáte akční nářez ála Woo budete zklamáni ale pokud čekáte kvalitně odvedenou filmařskou práci s výbornými herci a napínavým příběhem budete uchváceni. A pokud vám Hongkongská produkce nic neříká jukněte na "Skrytou identitu", která podle tohoto filmu vznikla a je ještě o fous lepší.(2.5.2007)

• - Když Lau Kin Ming (Andy Lau) odchází z kina, aby splnil svůj úkol, lze spatřit plakáty na filmy K-19: Stroj na smrt (2002) a Muži v černém 2 (2002). Všechny tři filmy měly premiéru ve stejném roce. (MATADOR)

• - !!!SPOILER!!! V závěru filmu je Lau Kin-Ming (Andy Lau) povýšený na vyšší funkci, zatímco v alternativním konci ve scéně, kdy vystupuje z výtahu, je ihned zatčen. (tequilla)

• - Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)