Reklama

Reklama

Profil vraha

(seriál)
  • Velká Británie Wire in the Blood
všechny plakáty
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (2002–2008), 34 h 53 min (Minutáž: 83–96 min)

Předloha:

Val McDermid (kniha)

Hudba:

The Insects

Hrají:

Robson Green, Hermione Norris, Mark Letheren, Kierston Wareing, Julio Cedillo, Sara Stewart, Jack O'Connell, Kenny Doughty, Lloyd Owen (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Klinický psycholog Tony Hill, spolupracuje s kriminálkou z fiktivního města Bradfield na odhalování zločinů sériových vrahů. Díky svým schopnostem vcítit se do myšlenek zločince, řeší zdánlivě neřešitelné případy a snaží se odhalit vraha dříve, než spáchá další zločin. Šéfem vyšetřovacího týmu je Alex Fieldingová, pracující matka, které se díky Hillovým podnětům a podpoře svému týmu daří zachraňovat životy mnoha obětí, které by jinak nepřežily. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál, zrovna včera (28.7.2008) jsem viděl Wire in the Blood VI, Part 1, Unnatural Vices z roku 2008. Napínavý díl o brutálním masovém vrahovi, který nejdřív své oběti přivázal několika provazy, utáhl jim pevně končetiny, nacpal jim do žaludku cibuli, koření, chilli paričky, whisku, aby jejich maso bylo kořeněné a pak jim postupně zaživa uřezával končetiny a před obětmi je pojídal! Prostě "BRUTAL" ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Námět se hodně podobá německým "Specialistům na vraždy" - excentrický psycholog a věcná kriminalistka mezi kterými to pořádně jiskří řeší případy plné brutality, přičemž hlavní roli hraje psychologovo umění vcítit se do uvažování různých vrahů, šílenců a deviantů. Ač podobné schéma není nijak nové (připomeňme třeba ještě britský seriál "Bedna", nebo australskou "Halifaxovou - soudního psychiatra"), "Profil vraha" je natočen velmi zručně, má výbornou dramaturgii a mezi ostatními kvalitními britskými kriminálkami určitě nezapadne. Robson Green má nesporné osobní charizma a Hermione Norrisová má mé sympatie už od dob , kdy ztvárnila jednu z hlavních rolí v seriálu "Šest v tom". ()

Reklama

ladynka 

všechny recenze uživatele

Temné, drsné a především atmosférické. Prim v ději (vyšetřování) hraje profilování sériových vrahů. Přesto je stejný důraz kladen na vyšetřování policie a získávání hmotných důkazů. Mezi hlavními postavami, detektivkou a psychologem funguje rovnocenné partnerství. Hlavní postava, klinický psycholog Tony Hill je představen jako komplikovaná osoba zřejmě s jasným morálním kodexem, ale nejednoznačným profesionálním přístupem ke svým "klientům". Jeho odhalování myšlenek a jednání zločinců (hlavně v 1. sérii, kdy je prostříháno na skutečné skutky) patří v seriálu k tomu nejzajímavějšímu. 1. série - 5* (Mermaids singing, Shadows Rising, Justice Painted Blind).____2. série - 4*. 3. série - 4*. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Velmi dobre. Temne az desive bububu pripady resici temnou stranku lidske mysli a jeji mozne priciny - presne dle meho gusta. Dr. Hill je frajer, zejmena pokud si zrovna nese svou modrou igelitku. Dobre funguje i chemie s kolegynemi/partnerkami, zejmena pak s Carol. Serial muze mit nejake ty mouchy, ale v ramci zanru se jedna o zatracene "prijemnou" zalezitost, co UK krimi tvorbe rozhodne nedela ostudu. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Tak konečně viděno všech 6 sérií a nutno podotknout, že seriál vůbec neměl sestupnou tendenci. Jak píšu již v diskusi, na začátku jsem měla pocit trochu horších Specialistů na vraždy, dokonce i hlavní představitelé vypadali typově velmi podobně, přičemž ti němečtí se mi (dost překvapivě) líbili více (no jo Dominik Born je holt Dominik Born a změnit to nelze ;-)). Jenže zatím co Specialisté na vraždy v průběhu upadali, přičemž vinu na tom nesla výměna Dominikových partnerek, tady po výměně Toniho tentokrát partnerky (nikoli partnerek), naopak epizody nabraly na atraktivitě (přičemž ani v jednom případě nebyl na vině její vzhled). Bohužel nakonec náklady převýšily výdělky, a tak to celé zůstalo po šesté sérii, kdy nám sem zabrousil i inspektor dříve působící jako seržant při Vraždách v Midsomeru (a dokonce si pro dostatečnou kvalifikaci vystudoval i psychologii) jakési zbytečně nedokončené, podobně jako Whitechapell nebo Nebezpečná identita. Pro detailnější rozbor díla nejspíše použiji (jako obvykle) deníčkového příspěvku. Ještě závěrem, ač se to více váže spíše ke Specialistům na vraždy (taky to pak k nim napíšu), myslím, že natočit je Britové, použít náměty ze šesté série a v hlavních rolích ponechat Glaserovou a Borna (no, na ty dva prostě nedám dopustit), a jako patoložku paní Kordovou, měli bychom asi na krku (a před očima) vrchol žánru... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Seriálovým námětem jsou postavy a zápletky z knih populární skotské autorky kriminálních příběhů Val McDermidové. (Conspi)

Reklama

Reklama