V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

tron

„Polk.“ Asi mi niečo ušlo, inak nechápem tomu, aký má zmysel pokúsiť sa zviezť na úspechu Armády mŕtvych rip-offom (resp. spin-offom resp. prequelom), ktorý s ňou okrem vedľajšej postavy nemá na 98% nič spoločné. Dokonca sa jedná o úplne iný žáner! Takže ak čakáte zombies, zostanete sklamaní: je to odľahčená heist movie, ktorá sa síce odohráva na pozadí prebiehajúcej zombies apokalypsy, ale z tej vidíte len pár sekúnd. Hlavné slovo bolo udelené postave, ktorá ma v Armáde mŕtvych bavila najmenej. Paradoxne, hoci som si k jej samostatnému dobrodružstvu (z produkcie Zacka Snydera) sadal s nechuťou a s jasným názorom, že to bude zlé, napokon som bol príjemne prekvapený. Nie je to pecka roka. To vážne nie. Ale má sympatickú atmosféru, fajn kasting, dobré nápady a napriek minutáži á la Pán prsteňov solídne odsýpa. Poteší česká výprava, i záverečné cameá. Prekvapením je, že tentokrát ma Dieter (ktorého herecký predstaviteľ to celé režíroval) bavil, aj keď nielen jeho humor, ale celkovo humor tohto filmu sa zasekol na úrovni strednej školy. ()

verbal

Takže úvodem asi trocha lokalizace do známých reálií, což? Představte si, že by kdysi žil pan Milan Smetana, jen trochu retardovaný strojní zámečník z Kolbenky, ovšem mistr mistrů ve svém oboru a Bedřichův praprazadek, posedlý Jeho vlastí, jenž by počátkem 20. století zkonstruoval čtyři jakože úpa nedobytné sejfy a pojmenoval je Z našich lůzrů a hnojů, Blatník, Vyšelsrát a Čárka. A ty sejfy by bez znalosti správné kombinace nedokázal nikdy v životě, za žádných okolností a ani omylem otevřít nikdo na světě. Tedy kromě jednoho totálně iritujícího vytepleného pačuráka Jirky Hromady, jenž přiloží ucho na zvukotěsné dveře tři baráky od hodinářství a neomylně vám řekne, že ty kukačky ve třetí řadě shora mají vylomený zub na čtvrtém kole vpravo od kyvadla, a proto ten pták vylézá jen každou lichou hodinu během prvního týdne v měsíci. Jirka ovšem není sám! V zádech má krutopřísný mezinárodní profigeng ve složení - naprosto strašlivě prkenný motýl Emanuel, který se tam dostal jen proto, že z něj pár náctiletým masturbantům ztuhlo kladélko, kožoxichtí trapkoranař Hugo Klec, připomínající Volverína, který měl do patnácti let držku ve svěráku, aby nebyl až tak překrásný, neméně nadaná a úchvatná otylá hakovačka Matylda Zpruzená s vystudovanou androgynní mechanikou na FFUK, co se svou nepochybnou erudicí a sofistikovaným noutbůkem značky ETA naboří vzdáleně jakýkoliv bezpečnostní či kamerový systém, a to i bez síťového připojení, pouhým vyťukáním magického příkazu „Naboř“, no a mentálně zaostalý pandžábský řidič Salmonel ibn Mižigar, co umí nejrychleji na světě ujet čornutou oktávií bengám. Tak dem na to a všechny ty sejfy vyloupíme. A jak jinak než megačuprzábavně. Tedy v případě, že ještě neumíte jíst příborem nebo vám někdo defloroval frontální lalok. Tudíž krutopřísný mezinárodní profigeng udělá děsně fickanou diverzi na odpoutání pozornosti těch naprostých mentálů kolem, jako třeba že Motýl odláká úplně všechny v bance výběrem něčeho z bezpečnostní schránky, nebo jim trapkoranař Hugo radši rovnou gaykidem rozbije držky, přičemž jsou samosebou kamery dávno slepé, protože „Na-bo-ř“ (mrk, mrk). Takže je akorát tak čas na trochu toho mentorování. Retardovaně se pitvořící ňouma Jirka, v jednom kuse lačně pomrdávající na Motýla, nejprve vyhoní nad sejfovými dveřmi, protože jsou přeci od Milana a mají 40 triliónů kombinací, načež k nim přiloží ucho a začne při kroucení čudlama třicetiminutovou lekci z historie: „Ach, Čárka! To bylo tenkrát, když Ctirada už fuckt bolel tenisový loket …“. Ale co, mají spoustu času. V patách je jim totiž ultrahustý výkvět Interpolu včele s prvotřídním agentem Dementem, jemuž celou dobu vidíme jen lopatky, protože má hlavu permanentně zastrčenou v prdeli, kde dozajista dělá děsně žertovné grimasy. Taky je tu přinejhorším i ten Mižigar, který, když by se náhodou něco v tom dokonalém mistrovském plánu zvrhlo, vpoho ujede čtyřtunovou obří dodávkou i Lambu. A takto, doslova a do písmene, by to proběhlo třikrát za sebou, ovšem naprosto mrhavě v poměrně drahých kulisách. Tak co, představovali jste si to, jak jsem vás nabádal v úvodu? To byla ale Armáda mentálů a do pekla volající, děsivě debilní pičovina do Kouzelné zvláštní školky á la Dyzny, co? Takže jsem vám právě ušetřil dvě hodiny vašeho drahoceného času, během kterého byste se třeba mohli skvěle xmrti nudit čuměním na vašeho nehezkého partnera, vyšíváním půlměsíců na krepové povlečení z IKEA nebo vydloubáváním suků z vaší borovicově masivní šatní skříně nehtem. No rádo se stalo! () (méně) (více)

Malarkey

Ze začátku to na mě z filmařského hlediska působí jako když bych se dočkal nějakého opravdu vydařeného městského fantasy se vším všudy. Herec, ale i režisér Matthias Schweigöfer tu nabídl docela solidní množství nápadů už v úvodních titulkách a já ve spojení s hudbou Hanse Zimmera konstatoval, že by tenhle prequel Armády mrtvých mohl být alespoň zábavný. Opak byl ale pravdou. Jednak mě točil hlavní hrdina, který si po chvíli úplně trapácky pokaždý položil ucho na sejf a během mžiku měl otevřeno a druhak mě točilo i prostředí, které v televizi ukazovalo v reportážích invaze zombíků, ale přitom v Praze to bylo všem u prdele. Nakonec jediné, co mě na filmu vysloveně potěšilo byla Praha, která tu byla fakt hezká, ale zato se stala součástí filmu úplně k hovnu, takže nevím, jestli se to vůbec dá brát jako reklama naší matičky. ()

EvilPhoEniX

Parádní prequel jízda, která je pro mne Guilty pleasure roku a nejzábavnější letošní Heist žánrovka, která si vytírá zadek i s Red Notice.Šikovný Matthias Schweighöfer režíruje i hraje hlavní postavu a jako kasař je opět velmi zábavný, sympatický a férový. Potěší i zbytek týmu s nádhernou Nathalie Emmanuel a Stuartem Martinem, který vypadá jako dvojník Wolverina.Příběhově je to docela přímočaré, ale neskutečně stylové a zábavné po celou stopáž. Otvírání sejfů má nejen zajímavý mytologický background, ale i vhodně a atraktivně zvolenou lokaci ( Paříž, Praha, Svatý Mořic) a samotné odemykání musí být pro zámečníky to, čím byl Dámský Gambit pro šachisty- tedy pomyslné vyvrcholení.Překvapily mě osobní souboje, teda nebylo jich moc, ale když na ně došlo okamžitě se mi vybavil stylový Matthew Vaughn- slow motiony, kamerové úhly, Rko- Mazec! Vizuálně velmi dobré, hlášky fungují a je jich dostatek, překvapily mě i docela nečekané zvraty a snové sekvence se Zombie mají taktéž něco do sebe. Potěší i titulková scéna s navázáním na Army of the Dead. Já se už dlouho při filmu nebavil tak skvěle jak tady, pár maličkostí na plný počet schází ( Přece jen Gore a Zombie jsou pro mne atraktivnější než sejfy, ale přesto velmi dobře strávené 2 hodiny).Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 3/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 8/10. ()

Eliott

Nějak nechápu proč bylo tohle vůbec natočeno a nedaří se mi skrýt zklamání. Od filmu, kde se během zombie apokalypsy vykrádají banky, bych tedy očekával mnohem více. Jednak se na první zmíněné téma vůbec nedostane, ale hlavně vybudovat svět zombie, bez nich nepovažuji jako příliš dobrý způsob, jak diváky navnadit na postupné budování postapokalyptického světa. Především ale dostaneme pouze poměrně všední a zcela neuvěřitelný money heist s charismatickými neherci, jenž by měl tvořit jakýsi prequel úspěšné Armádě Mrtvých. Nápadité to příliš není, neboť vše hraje do karet lupičů a to i přesto, že jsou jejich plány téměř nepromyšlené. Mimo to jsem během scén, kdy se vybíral sejf pokaždé doslova umíral nudou. Už mě ani nenapadá. proč jsem se chtěl původně přiklonit ke třem hvězdám, jelikož spokojený s touto zdlouhavou slátaninou vůbec nejsem. Jednak mi kolektivní hodnocení tohoto filmu přijde příliš vysoké, ale hlavně nemohu odpustit délku, přičemž většinu tvoří nezajímavá výplň s výskytem nepřeberného množství hloupostí a filmových chyb (obzvláště ke konci). V poslední řadě je film postaven na postavě, která není dostatečně zajímavá, aby mohla utáhnout celý film a jeho protipólem je pouhopouhá karikatura detektiva, kterého mi bylo místy skoro až líto. 40% PS: Tvůrci se tváří světácky, ale 90% záběrů bylo pořízeno v Praze. ()

Botič

Některé filmy by měly dostat speciální uznání za to, že se natáčely v průběhu jedné z nejsilnějších pandemických vln v Čechách a dopadly celkem koukatelně. Armáda lupičů je jedním z nich. ()

3DD!3

Docela slušný přívěsek Armády mrtvých, který dobře vypadá a docela odsýpá. Nemělo by se nad ním moc přemýšlet, ale rejža i hlavní kasař Mattthias Schweighofer odvedl kus práce. Z prstu vycucaná zápletka se sejfy nahodí udičku a pak už se spolu s Dieterem vezete na Nathalii Emmanuel. Praha je fajn a Svatý Mořic ještě fajnejší. Nic extra oslnivého, ale možná to znovu uvidím raději než onu Armádu mrtvých. ()

*CARNIFEX*

Jebnutý som v prvom rade Ja, lebo mi viditeľne nestačí dočítať sa v komentároch, že toto nie je žiadny horor. Čo z duše fakt nenávidím, sú tieto prijebané teen snímky (okrem tých krátkych z pornhub) námetovo o drogách, respektíve nesúce sa presne v totožnom duchu, ako v tomto prípade, o nepolapiteľných čorkároch so schopnosťami Bruce Leeho či Alberta Einsteina. Kurva keby tu bola aspoň štipka z horor žánru, ale toto je asi taký prequel k “Armáde mŕtvych”, ako je Star Trek pre Star Wars. Moja chyba, no nemilosrdný budem tak či onak, lebo nemám rád keď niekto ojebáva, respektíve sa baví na môj účet. Toto NIE JE ŽIADNY HOROR, toto je čistá trapárna .. ()

D.Moore

Tak nějak jsem čekal, o čem to nakonec celé bude, a ono to skoro o ničem nebylo. Škoda, přeškoda, protože první asi třičtvrtěhodina byla vážně zábavná a slibná, Matthias Schweighöfer je sympaťák a očividně mu to jde i za kamerou a vcelku vtipná byla také hudba (jódlování v noční můře). Nakonec se z toho ovšem stala taková televizní jednohubka, která by bývala potřebovala lepší scénář, nebo výrazně kratší stopáž. ()

darkrobyk

Čtyři sejfy spojuje jméno jejich tvůrce, který se nechal inspirovat dílem svého jmenovce, Richarda Wágnera. Mladík Dieter se odmalička učí otevírat sejfy a příběh Wagnerových zná nazpaměť. Když se mu naskytne šance změřit na nich síly, neváhá. Paříž, Praha, Svatý Mořic a.....kdesi v USA. Gwendoline má tajemnou jiskru a pro Dietera se stává femme fatale. A pak je tu Brad, co vypadá jako levná kopie Wolverina, zuřivý je ale podobně. Nejzábavnější jsou otvíračky sejfů, honičky po vlastních nohou, na kole po Malé Straně i v autech. Mohlo to být kratší, ale když se film rozjede, rychle odsýpá. Oddechovka pro pobavení, kdy Praha má ode mne jednu velkou * navíc. A popravdě, zombíci mi vůbec nechyběli. Ostatně ani původní Armáda mrtvých mě příliš nenadchla... ()

Shakers

Snyderov Army of the Dead ma celkom bavil. A rád som si pozrel aj solovku s Dieterom. No doteraz nechápem ako je možné, že tento prequel vyšiel v ten istý rok a prečo táto postavu dostala sólovku. Keď to oznámili, som sa nie len čudoval, ale aj krútil hlavou. Fakt potrebujeme tento prequel ? Nie nepotrebujeme, podľa mňa, no nie je to niečo čo by niekomu ublížilo pri pozeraní a navyše je to celkom fajn jednohubka. Matthias Schweighofer je trošku podivín, ale to je aj v Armáde. Lúpeže sú celkom fajn a v závere ma to dokonca aj začalo trošku viac baviť.  Bavilo ma aj prepojenie na Army of the Dead a ak vás Snyderov film bavil, kludne odporúčam aj tento prequel. 70% - 3* ()

filmfanouch

Nový film Zacka Snydera Armáda mrtvých na Netflix dorazil letos v květnu a už tehdy bylo jasné, že má Netflix se Snyderovou novinkou velké plány. Kromě pokračování a animovaného seriálu, který má předcházet událostem Snyderova filmu byl již totiž dopředu odklepnut též filmový spin-off/prequel, jehož hlavním hrdinou je Ludwig Dieter v podání Matthiase Schweighöfera. Ano, dost možná nejotravnější postava ze Snyderova filmu se skutečně dočkává vlastního filmu, kterého se jako režisér chopil samotný Schweighöfer. Má ovšem tohle rozšiřování Snyderova vesmíru smysl?   Armádu lupičů nejde nazvat jinak než zbytečným spin-offem/doplňkem Armády mrtvých, která se snaží jistým způsobem rozšířit vesmír Snyderova filmu, při sledování ovšem jen dochází k časté otázce ´´ proč? ´´ Nejubožejší je Armáda lupičů právě v momentech, kdy se snaží za každou cenu napojit na Armádu mrtvých. Dokud ovšem Armáda lupičů stojí sama na sobě nezávisle bez snahy o napojení na Snyderův zombie svět, pořád jde vlastně o strašně hloupý, nezajímavý, nezábavný a vizuálně prázdný film.   Armáda mrtvých sama o sobě nebyla kdovíjakým zázrakem, měla ovšem minimálně Snyderův vizuál, který se sice po letech částečně unavil, pořád tam ovšem je alespoň cítit nějaký rukopis. Schweighöfer nejen, že své postavě nedokáže dodat vykoupení, ale ani jako režisér dvakrát nic zajímavého nepředvádí. Jak se v trailerech snaží Armáda lupičů působit rozmáchle a velkolepě, při sledování filmu diváka velmi rychle čeká vystřízlivění.   Čekáte zábavný lupičský film? Tím by Armáda lupičů nejspíš být chtěla. Představí nové postavy, přičemž za zmínku ovšem pořádně stojí snad jen Nathalie Emmanuel v roli Gwendoline. Právě ta jako jediná z nových tváří působí, že si svou roli skutečně užívá a má alespoň nějaké charisma. I jí všem výrazně podráží nohy scénář Shaye Hattena (který společně se Snyderem psal i Armádu mrtvých). V průběhu se ukáže, že Armáda lupičů nemá žádné atraktivní nápady, postavy se chovají neskutečně hloupě a dialogy jsou většinu času vyloženě toporné a příšerné.   Při sledování postupně vzniká otázka, proč se spin-offu dočkala právě postava Dietera. Schweighöfer v sobě určitě má něco jako komediální talent, v téhle roli ovšem spíše zůstává nadále otravným než zábavným. Kdyby se místo něj vlastního filmu dočkal spíše Bautistův Ward dávalo by to o poznání větší smysl. V Armádě mrtvých se přitom občas objeví pár slušných akčních scén, které dvakrát nezaujmou, ale neurazí a pak by to celé skutečně mohlo fungovat jako obstojná záležitost. Jenomže se to pořád snaží napojit na Armádu mrtvých a momenty jako jsou Dieterovy noční můry o zombie působí neskutečně nuceně.   Celé to vlastně vypadá lacině, něco co by možná neurazilo jako pilot televizního seriálu. Přitom všem tam ovšem pořád jsou některé výrazné prvky. Na soundtracku se kromě Stevea Mazzara podílel také Hans Zimmer, který nadále zůstává kreativní. Využívá faktu, že je Dieter původem z Německa a v soundtracku tak jde slyšet i hudba Richarda Wagnera. Soundtrack je na tak na celém filmu to nejkreativnější, o to více zamrzí ten zbytek. Fakt, že je Dieter expert na otevírání sejfů je jinak do scénáře zpracován tak neskutečně divným způsobem, kdy se za pochodu vypráví o historii sejfů a opět jen při sledování bude divákovi v hlavě znít ´´ WTF ´´.   Armáda lupičů si svou existenci obhájit nedokáže. Tahle romantická heist komedie je prototypem naprosto zbytečného vedlejšího produktu, který se jistým způsobem snaží rozšířit nově vznikající zombie svět Zacka Snydera, dělá to ovšem tak otravně, hloupě a nezajímavě, že by ve finále bylo lepší, kdyby Armáda lupičů nevznikla. Armáda mrtvých měla alespoň styl a lehký závan kreativity. V Armádě lupičů je nejkreativnější soundtrack, zbytek skutečně působí prázdně a bez duše. Ani cameo Tonyii Graves tenhle film nespasí...... () (méně) (více)

misterz

Celkom dôstojný prequel ku Army of the Dead. Horor to samozrejme nie je ani náhodou, len to zbytočne pletie a takto si film nepozrú tí, čo sa tohto žánru boja. Ide o také celkom príjemné a decentne akčné dobrodružstvo, kde najzaujímavejšími scénami boli samozrejme otváranie tých trezorov. A Matthias Schweighöfer bol skvelý ako obyčajne. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

liskam

Hroznej, opravdu hroznej scénář, kterej v podstatě vše dobré nebo zajímavé totálně pohřbívá. ZA mě 2* a 37% ()

mzss1

[66%] Prequel k nedávné ARMÁDĚ MRTVÝCH. No a právě, že ta armáda zombíků mě moc nebavila, ale o tom se bavit zde nebudu. Tohle nemá s mrtváky nic extra společné. Aby se teda neřeklo, tak tu máme záběr v tv, kdy vidíme začínající apokalypsy nemrtvých a k tomu asi 2 sny, kdy se hlavnímu herci zdá o zombících, kteří se po něm sápou. Jinač je to takový rádoby klasický film o loupežích. Trochu tu sem tam hapruje logika, mnohdy se mi zdá, že je to mají lupiči moc jednoduché, ale to mi nijak nevadilo. Stopáž přes dvě hodiny mi také docela rychle odsýpala. Ústřední herec, který hraje postavu Dietera, mi přišel celkem fajn. Jen ty jeho přehnané jekoty mě trochu srali, ale zvykal jsem si. ;) Ostatní herci bez problému. Bylo zajímavé a i místy vtipné pozorovat Prahu. Zejména, když ve filmu zazní češi, co něco povídají. To pak je velký rozdíl, když poslouchám dabované hlasy a do toho autentické hlasy kolemjdoucích čechů a nebo ty čechy z ostrahy – to bylo už na pováženou, ale co už. Celkově je to levný počin, ale co čekat na poměry netflixu apod. Každopádně mě to jako celek docela bavilo. Dieterův útěk napříč Prahou byl super. Závěr takový méně záživný, ale svůj smysl dával. AKCI tu člověk nemůže moc očekávat, o tom to není. Soundtrack od Zimmera a Mazzara byl solidní. Nicméně, ať už jsem to popsal jakkoliv, tak to bylo docela zábavné dílko, ke kterému se už asi nikdy nevrátím, ale neurazilo to. ()

Sinecod

Takže. Stačí přiložit ucho a prostě jenom otáčet čudlíkem a nakonec to tam zapadne. To bych se mohla lupičem se specializací na sejfy stát i já, morálku mám stejnak na štíru. Takže, otevřem extra spešl drahej sejf, kterej je šíleně slavnej a je vlastně naprosto nemožný ho otevřít, protože má dvěstě triliard kombinací. To neni jen tak, jestli doleva doprava doleva nebo doleva doleva doprava, že jo, jenže cvak cvak cvak a je to, berem prachy, všechny? Jasně, že ne, nám jde o prestiž, že to jako umíme, že to neni ani doleva doprava doleva, ani doleva doleva doprava, ale je to doprava doprava doleva. Naprosto idiotský film. Strašně mě vytáčel, loupeže byly směšný a jak jsem myslím vcelku jasně řekla na začátku, ono otevírání sejfů mě děsně sejřilo. Nejdřív sem se smála, ale pak sem byla spíš dopálená, jak je možný natočit takhle otravný film s takhle pitomou zápletkou a inkasovat za to prachy. Filmy (seriály) typu money heist mám moc ráda, ale musí být chytré, nápadité, tohle je děs s fest nesympatickými postavami, který vlastně ani nedává smysl. ()

Anderton

Rozpačitá kombinácia snahy o prequel, euro heist filmu s príťažlivou zápletkou a skvelými destináciami a príšerných dialógov. S dôrazom na tie dialógy, pretože tak mimo som sa pri počúvaní toho, čo hovoria z podstaty veci inteligentní ľudia, cítil zatiaľ najviac pri Mission: Impossible 2. Rozpačité momenty striedajú tie skvelé a častokrát sa tak deje v jednej sekvencii. Malo ísť o ten typ filmu, ktorý si radi opakovane pustíte pre vypustenie pary, ale prehnaná stopáž a vyššie zmienené postrehy, ktoré si asi všimnú mnohí diváci, vám v tom budú brániť. 50% ()

AppleCore

Zprvu nesrovnatelně zábavnější a vizuálně hezčí než rozostřená a veskrze nudná i nedomyšlená Armáda mrtvých (se kterou to nemá společnýho téměř nic). Zápletka je ale naprosto prázdná, odtržená od jakýchkoliv emocí a s minimem charakterových interakcí. Akce je navíc docela málo, není kdovíjak povedená a film po prvním heistu upadá do hlubokých repetitivních vod. Celý to táhne především Matthias Schweighöfer, jenom mu to kurví nenápaditej scénář, kterej tomuhle prequelu nedává žádnej důvod k existenci. Army of the Dead měla alespoň ty zombie, tajemno okolo nich a bylo to brutální. ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (více)