poster

Zabijáci z Tokia

 • Hong Kong

  Dong jing gong lue

 • Hong Kong

  東京攻略

 • anglický

  Tokyo Raiders

 • Slovensko

  Zabijaci z Tokia

Akční / Komedie / Drama / Romantický

Hong Kong, 2000, 96 min

 • sniper18
  ***

  Je to úplne priemerná akčná komédia. Má iba priemerný príbeh o mladej žene z Hong Kongu, ktorú japonský snúbenec opustí a tak sa ho spolu s kamarátom vydá hľadať do Tokia, tam sa spoja aj s Hong Kongským detektívom, ktorý tam žije, ale na každom kroku im robí problémy miestna mafia, do ktorej patrí aj jej snúbenec. Podobne priemerné je aj spracovanie, film pôsobí svižným dojmom, tu sa stále niečo deje a celý čas sa to nesie v takom oddychovom duchu, nech sa práve deje čokoľvek, ale dej nie je dostatočne zaujímavý, vôbec sa mu nedarí upútať, tých lepších situácií je tu len pár a aj to až v druhej polovici, jednoducho dá sa na to bez problémov pozerať, ale nič viac. Akcie je tu plno, ale moc ma nezaujala. Je presne v duchu celého filmu, takže úplne odľahčená, hlavní hrdinovia sa počas bojov s presilami môžu pokojne usmievať a to mi moc nesedí. Všetky súboje sú choreograficky a aj vizuálne len priemerné v rámci tohto typu, jedine naháňačky sú celkom obstojné. Túto akciu ani moc nemôžem kritizovať, lebo len predsa to bol zámer, aby bola takáto, čo ale nič nemení na tom, že ma moc nezaujala. Herecké obsadenie je výborné, Tony Leung v hlavnej úlohe, k tomu Kelly Chen, v menších úlohách potešia aj Cecilia Cheung a Kō Shibasaki, jedine Ekin Cheng mi moc nesedí, ale neprekáža. Réžia a technická stránka sú iba priemerné. Zabijaci z Tokia sú úplne priemerným filmom po všetkých stránkach, v ktorom vyniká jedine herecké obsadenie, ale dá sa na to bez problémov pozerať, dokonca aj viackrát. 52%(5.6.2012)

 • HKstars
  ****

  Kdyby se někdy pořádalo klání o titul "nejpřekombinovanější film století", určitě by se našlo pár tisíc hlasů právě pro Tokyo Raiders. Scénář uhání tempem splašeného Ferrari a místy to skutečně přestává být roztomilé - lovestory se mísí se světem tajných agentů, mikročipů a bytovým návrhářstvím, hongkongské popové hvězdičky soupeří na plátně o místo se svými japonskými rivaly a to všechno je většinu času dokonale zpomalené... Režisér Jingle Ma (bývalý dvorní kameraman Jackieho Chana) svůj film pojal snad až příliš velkoryse, snad s nástřelem na západní trhy. Postavy jsou až příliš cool (asijský James Bond v podání Tonyho Leunga, snad až příliš bojovný návrhář bytových interiérů Ekin Cheng, oba obklopeni tunou setsakrapohledných koček z Hong Kongu a Japonska) a akční scény jen potvrzují, že tenhle film někdo přitáhl za vlasy příliš silně... Jingle Ma měl bezesporu dobré úmysly - kamera je výborná (pan režisér svou původní profesi nezapře), choreografie akčních scén je nezvykle dynamická (s přihlédnutím k tomu, že Tony Leung a Ekin Cheng toho ve svých filmech moc nepředvádějí), i když řada lidí zakoulí očima nad výběrem hudby (španělské rytmy vskutku nejsou tradiční kulisou hongkongských akčních scén) a přemírou zpomalovaček (kdyby se celý film pustil normální rychlostí, byl by odhadem tak o polovinu kratší). Ale budiž, technické stránce nelze moc věcí vytknout a v rámci akčních scén je nutno ocenit řadu svěžích nápadů. Bohužel, někde na cestě za komplexním příběhem přehodil Jingle Ma výhybku a zamířil přímo do pekla... Nevím zda měl film oslnit vrstevnatým příběhem nebo ho tvůrci pojali "sportovně" jako parodii na bondovky, ale nutno říct, že ani v jedné rovině scénář nefunguje. Postav je příliš a ve střídmá stopáž žene tempo do vražedných hodnot. Mnohé dialogy jsou tu jen proto, aby ty "ultracool" honičky dostaly smysl a herecké výkony se brzy zredukují na pár gest a hlášek. Milostné trojúhelníky, tajuplné mikročipy a dvojité identity některých postav - to všechno je jen narychlo splácaná fasáda, která nemá začátek ani konec. Nikomu by to nevadilo, kdyby se film držel svých akčních předků, ale Jingle Ma se občas zkouší přenést výš a boří rozjařenou atmosféru dlouhými dialogy a konspirativními motivy. V tu chvíli už nepomůže ani nadprůměrně pohledná herecká sestava (mluvím o herečkách ;), ani exotické japonské lokace a divák začne blaženě klimbat... Filmový tempomat však v těchto místech spolehlivě zasahuje a vždy vyvrhne nějakou akční scénu, takže ve výsledku patří Tokyo Raiders k tomu lepšímu z "nové hongkongské vlny". Není jednoduché se naladit na jeho vlnu, ale stojí za to se o to pokusit... 70%(21.4.2017)

 • Shit
  ****

  Taková pohodovka evidentně s chutí natočená, která dokáže zabavit téměř všim, co se tam objeví, ať už to byly dialogy, fóry, příběh, akční sekvence nebo skvělý souboje sázející spíš na zábavnost provedení než na um herců (to neznamená, že by Tony Leung a Ekin Cheng byli nějaký neschopný šašci, to rozhodně ne), což se bezezbytku povedlo, tak zábavnou choreografii sem dlouho neviděl.(24.9.2009)

 • molotov
  *****

  Tenhle film mě opravdu mile překvapil. Řemeslně pěkně natočená směsice efektních bitek, spousty povedeného humory, fešných žen a tajemných mužů, kde nikdo není tím, čím se zdá a jeden zvrat následuje za druhým. I díky příjemné stopáži film nestihne začít nudit, krásně odsýpá a já se královsky bavil. Budu nekompromisní a dávám za pět:)(18.12.2006)

 • Vavča
  ****

  Volovinka, která potěší. Dobrá akce, humor, sympatická hlavní postava, Tony Leung je prostě sekáč. Ano z děje se ke konci stával čím dál větší zmatek, ale dá se to stíhat. Kromě toho obsazení je vskutku hvězdné a mezinárodní Japonsko -Hiroshi Abe, Hong Kong: Ekin Cheng, Cecilia Cheung, Kelly Chen, co víc si přát.(29.12.2008)