Sha shou hu die meng

Sat sau woo dip mung

My Heart Is That Eternal Rose

Romantický / Thriller

Hong Kong, 1989, 91 min

Skvelá kombinácia melodrámy presýtenej bezútešnou atmosférou a akčného thrilleru plného zvratov. Príbeh sa síce neradí medzi najoriginálnejšie, no režisér každý dôležitý okamih umocnuje pomocou zaujímavých kamerových uhlov, nasvietenia a aj samotné postavy (podporené kvalitnými hereckými výkonmi), ich pocity a činy tak dostávajú omnoho hlbší rozmer. Vo výsledku je tak film veľmi intenzívnym citovým aj vizuálnym zážitkom. Dúfam že veľa neprezradím ak poviem, že na svoje si prídu aj fanúškovia Wooovského hrdinského krvipreliatia :). Ps.: Gordon Liu je tu v netradičnej úlohe slizkého gangstra a šlo mu to skvelo. Mladý Tony Leung bol už vtedy talent a sympaťák a aj jeho fanúškov tento film určite veľmi poteší. (10/10)(3.1.2009)

Náhoda rozdělí několik postav, které se po pár letech opět octnou pohromadě, a to v odlišném rozložení sil a vztahů, jen city zůstávají nezměné. Snímek zařazovaný spíš do heroic bloodshed šuplíčku je nádhernou ukázkou, co z jednoduchého příběhu vytěží kreativní tvůrce, který se nechce nechat svázat rutinou žánru. Přesto, v prvních dvou třetinách převažuje spíše melodrama. V popředí vystupuje něžně brutální (nebo brutálně něžný) milostný víceúhelník spojovaný v prostoru a čase, významnou úlohu mají odlišně barevně laděné scény a nasvícení. PS: Chápu, proč si Tam rozuměl s Johnniem Toem, oba jsou úžasní experimentátoři, aniž by pozbyli schopnosti poutavě vyprávět.(12.6.2008)

NOTHING TO SAY? ACTUALLY WHAT YOU WANT TO SAY IS ALL WRITTEN ON THIS LETTER!! Naprostá bloody revenge extáze. Tak dobře natočený krvavý balet jsem už hodně dlouho neviděl. Je v tom skvělá kamera, dramatická hudba, naprosto špičková milostná linka a hlavně Rick. Ten když má bouchačku, tak na nic nečeká a všem to pere přímo do hlavy. Z jedničky a na jistotu. Doktor zradil a drží kvér u hlavy Lap? Tohle není Amerika hochu a tady se u toho nekecá. Nejvíc mě asi dostala scéna na molu, kde Cheung nechce Rickovi říct proč s nimi nemůže odjet a pak políbí Lap. Pro fanoušky tohoto žánru, opravdu pecka.(18.10.2016)

Předposlední film známého novovlného tvůrce Patricka Tama sice bývá - nikoli neoprávněně - řazen do škatulky heroic bloodshed, přestřelky v něm ovšem nejsou podávány jako adrenalinové a oku libé atrakce, ale jako krátká a náhlá vyvrcholení rostoucího napětí mezi postavami. Melancholická nálada neony prosvíceného města (bravurně nasnímaného v úchvatných a netypicky rámovaných záběrech) připomíná pozdější filmy studia Milkyway Image.(18.6.2013)