Reklama

Reklama

Horimija

(seriál)
Trailer 2
Animovaný / Komedie / Romantický
Japonsko, 2021, 4 h 59 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Hero (komiks), Daisuke Hagiwara (komiks)

Kamera:

Júja Sakuma

Hrají:

Haruka Tomacu, Kóki Učijama, Daiki Jamašita, Džun Fukujama, Jurie Kozakai, M.A.O, Nobuhiko Okamoto, Reina Kondó, Seiičiró Jamašita, Ai Kajano, Daisuke Ono (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Seznamte se, Kyouko Hori je věčně veselá, společenská a studijně nadaná středoškolačka, kterou každý obdivuje. Naopak Izumi Miyamura je tichý a zasmušilý otaku, kterému učení dělá značné potíže. Realita je ale trochu jiná, protože každý z nich skrývá několik tajemství. Ochotná Kyouko musí vypomáhat v domácnosti a neustále se starat o svého mladšího bratříčka, protože rodiče jsou věčně služebně pryč, čímž jí nezbývá téměř žádný čas na jakékoliv koníčky. Dobrosrdečný Izumi pod hustými kadeřemi zase skrývá devět piercingů a má tetování na zádech. Náhoda tuto dvojici přivede k sobě, aby jeden v druhém konečně našel člověka, kterému se můžou naplno otevřít. Potvrdí se pravidlo, že se opaky přitahují? (Scalpelexis)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně Horimiya předvádí vynikající výkon v každém aspektu, do kterého se pouští. Humor, romantika, emoce, psychologie, tohle vše má dle mého zvládnuté velmi dobře a u mě to funguje tak jak má. Ano, slyšel jsem výtky o tom že by si tohle anime vzhledem k počtu postav zasloužilo minimálně dvojnásobný počet dílů, aby bylo vše náležitě rozebráno, postavy dostaly víc prostoru a všechno bylo pro diváka hlubší. Ale já si tohle nemyslím! Pokud by dostal seriál víc dílů, pak by nejvíc utrpělo celkové svěží tempo příběhu a především by dostala na frak ta sympatická a realistická přímočarost s kterou se tu všechny problémy řeší. Po pravdě tohle se mi líbilo asi nejvíc a představa, že se v každém malém dramatu babráme zase kdo ví kolik dílů (prostě hromada zbytečného patosu), by mě tu ve výsledku dost štvala! Pro mě se tu vše příjemně a přirozeně vyvíjí, nemám problém čemukoli uvěřit a i na tomhle, podle někoho malém prostoru, dostanou všechny vedlejší postavy dostatek místa, abychom je lépe poznali a aby mezi sebou dokázali kvalitně, rozumně i vtipně interagovat. Animace je fajn, hudba opět vynikající. Zkrátka já za sebe nemám co vytknout a užil jsem si to. 9/10 ()

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Taková krásná romantická oddechovka ze života. Žádná honba za fanservisem, nějaké velké drama nebo ostýchání se až do samotného konce. Příběh hezky plyne, ukazuje spíše každodenní život než jen ty výjimečné okamžiky a má to nádech humoru. Romantika ale nehraje hlavní roli. Obecně je to spíše zaměřeno na úzkosti a problémy každodenního života. Tohle anime se prostě velice odlišuje od ostatních. Pro mě osobně ale je tenhle počin trochu vylepšením a trochu zhoršením, kdy znám mangu, takže vím, že toho hodně z příběhu přeskočili a vynechali, některé situace neukázaly celé, takže tam chyběl určitý kontext, který by to udělal zajímavější a podtrh trochu více situaci jednotlivých postav nebo co se dělo v určitých scénách. Ten skok na konec ani nevadil, protože příběh v manze začal být v určité fázi skečivotě epizodický, takže to přeskočilo tu nudu. Závěr o sobě je velice povedený, kdy je tam nejedna myšlenka na zamyšlení, zakončení určité etapy a pohled na ty jednotlivé vztahy. Po animační stránce je to celkem pěkné a po hudební to tam sedí, ale není to ničím výjimečným. ()

Reklama

cesmine 

všechny recenze uživatele

Horimiya je téměř dokonalé anime. Už podle ohlasů je docela jasné, že je dělaná, aby se prostě líbila, ale dělá to nenápadně a vůbec ne vlezle. Postavy jsou neskutečně sympatické a nebyl mezi nimi nikdo, komu bych nefandila. Ale pár malých výtek mám. První díly nasadily tak vysokou laťku, že zbytek seriálu se jim už velmi těžko vyrovnává. Do začátku jsem se tak zamilovala, že jsem si ho po zhlédnutí seriálu a prožití typické koncové depky, pustila rovnou znova. Bohužel někde za polovinou se nám to láme a já jsem nejprve vřele přivítala postavy, které se víc zapojily do příběhu a trošku zamíchali kartami (například Sawada se mi moc líbila), jenže pak začne těch postav s vlastní zápletkou být najednou moc a jednotlivé linie nemají dost prostoru být dotažené do konce. Stejně, jako ostatním komentujícím, se mi líbilo krásně svižné tempo seriálu, ale kdyby měl dílů patnáct namísto třinácti, vůbec bych si nestěžovala. A teď to největší mínus (a zároveň -SPOILER!-), z kterého jsem vážně smutná - proč se Izumi musel ostříhat? Proč? Chápu, že Miyamurova proměna má symbolický význam, protože se konečně začlenil mezi své vrstevníky a už se tedy nemá potřebu propichovat piercingy, ale na konci je z něj hrozně obyč kluk a nezbylo nic z toho jeho počátečního rošťáctví, které mu tak slušelo. Miyamura na začátku je naprosto k sežrání a mrzí mě, že ho lidi (včetně jeho samotného) nepřijali takového jaký je i s jeho vzhledem, doufala jsem, že se to vyřeší jakkoliv jinak než zrovna Izumiho proměnou. -KONEC SPOILERU- Když ale tyhle malé vroubky seriálu prominu, tak byl milý, chytrý a měl krásnou animaci i hudbu (opening s osmdesátkovým šmrncem byl naprosto top), vztah Izumiho s Kyoko měl moc pěkný vývoj a neztrácel na vtipu, a navíc mu musím přičíst k dobru, že jsem nepostřehla žádný Valentýn, ani cosplay kavárnu nebo dům hrůzy na kulturním festivalu (Yes! Horimiya dokázala vytvořit krásnou, vtipnou romantiku i bez využití těchto prvoplánových klišovitých událostí, děkuji za to.), a já mu za to dávám s klidným srdcem plný počet hvězd. ()

biasim1 

všechny recenze uživatele

Horimija je hrozně fajn kousek, který funguje naprosto ve všem, o co se snaží. Funguje to jako romantika, které je tu stejně jako v manze docíleno hlavně díky naprosto skvělou chemií hlavních postav, ale nejen jejich. Ostatním postavám je tu dán dostatek prostoru, abyste si je mohli oblíbit a to i ty z prvního pohledu úplně vedlejší. Funguje to jako komedie, už dlouho jsem se u nějaké romantické komedie nepobavil tolik, jako tady. Vtipy tady jsou tu používány v ideálních intervalech a všechny fungují tak, jak by měly. Když už jen stačí, že se určitá postava ukáže na scéně a já už nezadržím smích, je to opravdu dobře. Funguje to i jako drama, a to hlavně v první polovině, kde se nejvíce probírá historie hlavních hrdinů. Jediná nevýhoda je tady to, že se pravděpodobně nedočkáme další série. Ta první je sice ukončena dost dobře a všechno máme více méně zodpovězeno, ale jelikož manga už končí, rád bych se k těmto postavám rád opět někdy vrátil a klidně sledoval jen takové díly, které by někdo označil za fillery. Silných 8/10. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Horimija klame tělem jak kráva, prase či jiné užitkové zvíře. Nabídnout mi někdo anime, na jehož plakátu je devět postav s extrémně křiklavými vlasy a které má být podle anotace středoškolskou rabukome o vztahu jedné holky a kluka s tetováním a piercingy, zcela určitě bych s jízlivým úsměvem poslal onoho dobráka do patřičných míst s takovou rychlostí a razancí, s jakou jsem v Česku vyprovázel od domovních dveří jehovisty. Naštěstí se mi za ta léta osvědčilo se při výběru anime nerozhodovat podle anotace, nýbrž podle jmen tvůrců – a jelikož Horimiju má na svědomí režisér nezapomenutelného Šinsekai jori, šel jsem do toho. A dostal jsem vynikající anime, které je navzdory všem předsudkům vynikající od prvního dílu až do konce. Dospělé, sebevědomé, realistické, s vypiplanou animací i kresbou a uměřenou dávkou jak té inteligentní, tak i jednoduché situační komedie. Čím však především – skvěle zpracovanou psychologickou stránkou hlavních i vedlejších postav, která v kombinaci s působivou a hravou audiovizuální formou dává prakticky v každém díle vzpomenout na to, v čem tkvěla největší síla Šinsekai jori. Jistě potěší i fakt, že se Horimija jako zdatný přespolní běžec úspěšně vyhýbá všem překážkám v podobě hloupých žánrových klišé a umí dát hloubku a prostor i vedlejším postavám – a to, uznejme, není v žánru středoškolské rabukome zrovna málo. Pár slabších chvilek by se sice našlo (především ve scénách, kde nefiguruje Hori ani Mijamura), ale o celkovém hodnocení nemám nejmenším pochyb: pět hvězd jako řemen, k nimž jako třešnička na dortu patří ještě pochvala za vynikající opening i ending. ()

Galerie (417)

Reklama

Reklama