Reklama

Reklama

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu

(seriál)
  • Japonsko 無職転生~異世界行ったら本気だす~ (více)
Trailer 6
Japonsko, (2021–2025), 24 h 1 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Rifudžin na Magnote (kniha)

Kamera:

Šindži Tonšo

Hrají:

Jumi Učijama, Ai Kakuma, Ai Kajano, Konomi Kohara, Daisuke Namikawa, Hisako Kanemoto, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Lynn, Hiroki Maeda, Ajaka Nanase (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(61)

Obsahy(1)

Když umíral jeden 34letý muž poté, co ho srazil kamion, rozhodně netušil, co bude dál. Sice příchodu smrti nijak extra nelitoval, protože jeho život dosáhl bodu, kdy již 20 let nikam nesměřoval, zůstával zavřený doma, protože se na něm podepsala šikana z dob studií a nedávno zemřeli i jediní, na kom mu trochu záleželo, tedy jeho rodiče, ale i tak. Tento nezaměstnaný asociál a panic totiž dostal novou šanci, a to ve světě, kterému vládne meč a magie. Navíc jeho staré já pořád zůstává v tomto novém těle, pamatuje si vše, a tak je muž odhodlaný využít všechny své zkušenosti k tomu, aby byl jeho život tentokrát jiný.
Nebude to jednoduchá cesta, přeci jen všechna ta traumata z jeho minulého života v jeho duši pořád zůstávají, také zdejší svět rozhodně není tím nejlehčím místem k životu, ale chlapec má díky svým novým genům jisté dobré předpoklady. Přeci jen, když je váš otec bývalý dobrodruh, ovládající boj s mečem jako nikdo druhý a vaše matka má silné magické schopnosti, pak i potomek má velkou šanci, že podědí nějaké to nadání. A Rudeus Greyrat opravdu má talent, jeho magické schopnosti se totiž projevili už v dětství, a tak se rodiče rozhodli mu zajistit náležitý výcvik. Tak se chlapec setkal s čarodějkou Roxy, která se stala na dva roky jeho učitelkou a také jeho první velkou láskou. Rudy se rozhodl využít všech svých schopností k tomu, aby se prosadil, a protože je v jeho těle muž v nejlepších letech, také k tomu, aby byl tentokrát opravdu úspěšný u žen... (Jeoffrey)

(více)

Videa (50)

Trailer 6

Recenze (20)

biasim1 

všechny recenze uživatele

Jedno z největších a příjemných překvapení momentální sezóny. Ano, jedná se o další isekai s přesílenou hlavní postavou, který ze začátku ničím zvláštním nevyniká. Opět je čtyřicetiletý NEET přejet kamionem a přesunut do jiného světa, kde se ale pro změnu od ostatních isekaiů narodí jako malé dítě. To mu umožňuje sledovat celý svět nejen svým dospělým já, ale i těma dětskýma očima. Čeká ho vše, co by ho normálně čekalo. Učí se mluvit, číst a samozřejmě také používat magii. Ta je v této sérii dost fajn udělaná a nefunguje pouze způsobem "teď pohnu rukou a zapálím strom". Celkový svět je hodně rozlehlý a opravdu toho využívá, ať už od různorodých ras a kultur, tak svých vlastních jazyků a problémů daných národů. Hlavní hrdina začne svět objevovat sice ze začátku jenom na svém dvorku, kde je opravdu využito, že se jednalo opravdu o naprostého otaku bez žádných sociálních schopností a kvůli velkému množství traumat se bojí vyjít už jen za plot a není to tam přidáno jen proto, že se to děje ve všech dalších anime. Navíc se díky své dospělé mysli dokáže chovat většinou vlastně i dost chytře a moc toho nenechá náhodě, takže dokážu tvůrcům vážně věřit, že přesně vědí, jak chtějí se seriálem pokračovat. Bohužel tím, že se jedná o dospělého v těle dítěte přichází pro mě jediný zápor série, a to naprosto zbytečné ecchi scény, které si sice dokážete odůvodnit, proč vám tam nevadí, ale také jsou tam naprosto zbytečné a příběhem nějak zvlášť neposunou. Kdybych se měl posunout k dalším postavám, tak tam žádné dvě postavy nejsou stejné a opravdu jsou v příběhu důležité a nejsou tam jen od toho, aby se později přidali do hrdinova harému (jsem si bohužel naprosto jistý, že to nastane). Později v sérii se navíc dostaneme na úplně jinou stranu světa, takže se můžeme podívat na několik dalších ras a kultur, navíc mě opravdu mile překvapila přítomnost smyšleného jazyka, který se v seriálu opravdu používá a není tam jako všude jinde jen na efekt v prvních vteřinách dialogu před přechodem do japonštiny. Animace tam je opravdu pěkná na pohled, a to i u bojových scén. Pěkných 9/10. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Shlédnuta 1 EP: Ano... Je to další isekai. 40-letý týpek skončí v autonehodě. Probudí se jako reinkarnace. A umí magii. A je nejmocnější na světě. A kolem sebe bude mít harém a všichni ho budou obdivovat... Ale připadá mi, že je to přitom... Jak to popsat? Jiné. Šťavňatější, zábavnější, skvěle animované, s hloubkou magického systému s úžasnými rodiči našeho protagonisty. A bohužel mě tam proteď nejvíce irituje občasné ecchi. Dle mého to jen kazí. Dám tomu možnost. Uvidím, jak moc se za další 4 episody budu plést. ()

Reklama

gumbo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. řada: Nebýt těch občasných úchylek starého já hlavního hrdiny a pár zbytečných návratů do minulého života, tak vrazím plný počet. Oceňuji, že se jede v ostrém tempu a za první řadu zvládneme projít několik let aniž by to vypadalo uspěchaně. Skvěle to prodává emoce a vztahy mezi postavami, nebojí se to občas potemnět a má to skvěle napsaný svět, který je plný spousty neznámých. Ze začátku se to tváří tak, že si myslíte že víte kam to bude směřovat, ale opak je pravdou, zvraty jsou nenadálé a nečekané a od Turning Point 1 je to neskutečná jízda, která poleví až ve slabším posledním díle. Už se těším až ve druhé řadě uvidím název epizody Turnng point 3 :D 85% ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejkrásnější, nejživější a nejrealističtější isekai s nejodpornějším MC. Touka Koukan, I guess. UPDATE PART 2 Jednoduše nádhera. Nemůžu jinak než zvýšit na plný počet. Prakticky všechny postavy jsou tak strašně dobře napsané, dokonce včetně Rudea, když se pokusím nevšímat si ten jeden naneštěstí zvlášť nechutný povahový rys. Od toho se odvíjí tempo i vyznění příběhu, které je zcela podřízeno postavám a jejich vývoji při interakci s překrásně vytvořeným světem. A bohové, míra detailů a autentičnosti světa skutečně vyráží nejednou dech. ()

husokachna 

všechny recenze uživatele

Jsem v anime věčný nováček a isekai jsem neviděl ještě žádný. Tak mi to ze začátku přišlo trochu jako voyeurský dráždidlo pro geeky, něco ve smyslu mít všechny kódy ve hře, nebo být neviditelný a moci špehovat lidi. A tenhle motiv tam občas proklouzne na povrch, ale ne tak často, aby otrávil běžného diváka a postupem času i ustupuje do pozadí. Pár dílů jsem si taky musel zvykat na styl vyprávění a dialogů, to je ale pouze můj problém nezkušeného diváka. V druhé půlce jsem se přistihl, že už se na jednotlivé díly těším a i když jsou díly, které jsou dějově slabší, jako celek to nakonec funguje velice dobře. Když jsem se totiž na konci série loučil s postavami, bylo by skoro smutno a přistihl jsem se, že jsem si na ně opravdu zvykl. Jsem nenáročný a tak mi svět přišel rozmanitý a zábavný, nijak moc jsem nerozebíral jeho funkčnost a pořád byl něčím nový. Příběh využije perfektní berličky, aby rozházel figurky na šachovnici a vytvořil tak epiku, využije ji ale dobře a nenápadně a tak si připraví materiál na kopec dílů a sérií dopředu. Bez zkušeností a možnosti srovnání dávám čtyři krajkové kalhotky a druhou sérii si rád pustím. ()

Galerie (781)

Reklama

Reklama