Kaifuku džucuši no jarinaoši

Kaifuku džucuši wa, či to namida o nagasu! (E06)

(epizoda)
  • Japonsko 回復術士は、血と涙を流す! (více)

HERGImanCZ

Za mě možná zatím nejlepší epizoda. Sice se to nevyšplhá ke čtvrté hvězdě, i tak bych ale tuhle epizodu označil jako vcelku dobrou. Poprvé mi tady chování Keyargy dává opravdu smysl a dokážu se do něj vcítit. Dokonce tu není ani nával náhodných schopností, místo toho tu vidíme akorát ty představených již dříve. Jenom mi přijde trochu vtipné, jak se celé anime snaží nepovedeně balancovat na hraně, co se týče morálních pohnutek hlavního protagonisty, a pak tu začne házet vojáky, kteří jsou prostě zlo samo, aby Keyarga nevypadal tak hrozně. Navíc plán těchto zlosynů by mohl selhat tolika způsoby. Stačilo by, aby hlavní postava nebyla ve městech, kudy procházeli, nebo aby mu na vesničanech zkrátka vůbec nezáleželo. Zmasakrovali by tak zbytečně hromadu nevinných lidí, aniž by z toho měli jakýkoliv prospěch. A co se týče Norn, které se Keyarga tak bojí, tak ta byla teda vyobrazena dost bídně. Rozhodně nepůsobí jako někdo, kdo může být mnohonásobně větší problém oproti ostatním. Všechny tyhle problémy jsou ale o dost méně palčivé, než jsme mohli vidět doposud. Nebo je to možná tím, že jsem si už zvykl, a tak nečekám mnoho. ()