Kaifuku džucuši no jarinaoši

Kaifuku džucuši wa, tabemono no urami o harasu! (E09)

(epizoda)
  • Japonsko 回復術士は、食べ物の恨みを晴らす! (více)

HERGImanCZ odpad!

Tahle epizoda je už vyloženě k smíchu! Tahle epizoda je už v základu tak nezajímavá, že jsem si musel před psaním komentáře, který smolím ráno s odstupem od večerního zhlédnutí, zrekapitulovat, co se v ní vlastně všechno stalo. Problém je v tom, že po dějové stránce se nestalo právě téměř nic. Pokud se ale koukneme na vývoj postav, je to snad ještě horší! Keyarga za mě klesl na nejnižší úroveň, kdy místo toho, aby pátral po vrazích kvůli útoku na jednu ze svých společnic, se jim chce pomstít kvůli zločinu na jeho jídle. Tady je ten nepoměr mezi vinou a trestem ještě větší než v Kytici, kde mi to u mnohých příběhů přijde přepálené. Charakter zbylých postav se zploštil na úroveň touhy po "rodu" (opět doporučuji kouknout se na druhou epizodu, abyste mé neustálé odkazování na "rod" pochopili) a nechávají si od toho hlavního hovada dělat, co se mu zlíbí. Tohle je snad poprvé, co jsem ve svém komentáři vulgární. Keyarga i seriál nás totiž často chtějí přesvědčit, že on je vlastně antihrdina, záporáci jsou ti druzí. Nepůsobilo to tak už v mnoha epizodách, tady to ale překročilo veškeré meze. Jeho neurvalost a bezohlednost je něco nevídaného. Jsem opravdu zvědavý, jak celý tenhle seriál skončí, protože jestli to dopadne zkrátka tak, že jeden záporák zabije nebo znásilní všechny ostatní, kteří ani ve výsledku nejsou o moc horší, rozhodně to za mě nebude uspokojivý konec. ()