Epizody(12)

Keyaru byl na první pohled obyčejný mladík z naprosto tuctové vesnice v jednom mocném magickém království. Chlapec však v den, kdy dosáhl podle zdejších pravidel dospělosti, objevil na svém těle znamení, které ho předurčuje stát se hrdinou, který spolu s ostatními zachrání svět před vládcem démonů. Také si pro něj druhého dne přijela princezna s celým oddílem rytířů, odvedla ho ke králi a zde se zjistilo, že jeho speciální schopností je léčení. Možná jste přesvědčeni o tom, že takový léčitel je velmi důležitá součást hrdinské party, ale ve zdejším království si to skoro nikdo nemyslí. Tak je s hrdinou zacházeno velmi nevybíravě, díky drogám je ostatními členy družiny doslova zotročen a slouží jim k všemožnému zvrácenému pobavení... Keyaru si však časem začal budovat proti látkám, kterými ho ovládali, imunitu a tak když dojde na finální střet s vládcem démonů, kterým je ale nakonec mladá démonka, tak své společníky zradí, sám démonku porazí a z jejího těla získá cenný předmět, díky kterému dokáže vrátit čas. A tak se chlapec vrací do svého těla do dne, kdy se teprve zjistilo, že je hrdinou, díky magickému rituálu získá zpět své vzpomínky a jako jediný cíl si vytyčí pomstu, a to tak krutou, jako ostatní hrdinové zacházeli s ním... (Jeoffrey)

biasim1 odpad!

Normálně bych hentai nehodnotil, ale jelikož se tu údajně jedná pouze o ecchi a podle anime listu pouze o "mild nudity", problém by tu být neměl. Takže. První věc která vás u Healera trošku zaskočí je přítomnost i necenzurované verze. Tu samozřejmě zapnete, protože zážitek chcete přeci mít úplný. Další zajímavá věc je, že se jedná o fantasy, které nezačíná sražením kamionem. Potom uvidíte hlavního hrdinu Keyarugu, který zjistil že se vrátil v čase, protože byl vybrán jako hrdina léčení, který má společně s dalšími hrdiny zachránit království před pánem démonů. Kdykoliv, kdy ale svou silou někoho vyléčí, převezme všechnu jeho bolest na sebe a tak se mu do toho moc nechce. To se ale nelíbí všem v okolí, kteří ho zdrogují, vytvoří mu závislost a dělají mu různé neplechy (čtěte jako znásilnění). Po nějaké době, kdy už všechny v okolí, muže, ženy, napůl zvířata, však to je jedno, obdařil silou ze svých tělních tekutin, dokáže si vytvořit imunitu proti drogám, takže nakonec všechny zabije a pomocí pána démonů se vrátí do minulosti. Aby se tomu v této lince vyhnul, začne požívat veliké množství halucinogeních hub, aby byl potom otrokem o trochu kratší dobu. Odtud už to pokračuje tak, jak to známe. Dostane se do hradu, seznámí se s princeznou, zachrání rytířku, je mu zle, svede ho pár maidek a tak dále. Potom začne část s drogami, takže sledujeme přibližně jeden celý díl, jak je náš hrdina... zneužíván za účelem nabrání síly. Jemu to ale samozřejmě nevadí, jediné co chce, je jeho "medicína" (z dalších dílů víme, jakými způsoby se k ní mohl dopracovat :)). V určitý moment ale nastane zlom, hrdina nabere své vědomí a rozhodne se začít jednat. A to už se dostáváme k druhé polovině druhého dílu, který tu máme všichni opravdu strašně rádi. Sledujeme, jak nějakých 10 minut náš "hrdina" mučí princeznu, které se mstí jako první. Nechybí tu samozřejmě jak klasické, tak sexuální násilí, na které opravdu není pěkný pohled. Potom princezně změní vzhled, vymaže jí paměť a máme tu novou členku "hrdinova" harému. A teď také začíná "hrdinova" cesta za pomstou. Zní vám to trošku jako Hrdina štítu? Příběh o pomstě, ve které se ale nakonec ukáže, že hrdina je přeci ten správný a svou pomstu nevykoná a nesníží se na úroveň těch špatných? Tak absolutně nic takového tu nehledejme. Sledujeme tu přeci naprostého psychopata, kterého si absolutně nemáte jak oblíbit. Po chvíli (přibližně někdy hned na začátku) už to ale není hrdinova cesta za pomstou, on se v tom extrémně vyžívá. Postupem času se nám série rozroste o velké množství zajímavých a velice propracovaných postav, ve kterých převládají celkem dva typy. Naprostý magor, nebo sexuální otrokyně. Občas se to tvůrci snaží oživit tím, že tyto dva typy smíchají a dají je jedné postavě, ale na to se přibližně po jednom díle úplně zapomene a z postavy se stane pouze další účastnice každodenní rutiny "jdeme získat hrdinovu sílu způsobem, díky kterému je tohle vlastně hentai". Celou sérii se ale nezapomnělo na hrdinovu cestu za pomstou a není tu jen zbytečný sex. Máme tu přeci cestu za pomstou a zbytečný sex zároveň! Hrdina se mstí všem těmi nejhoršími způsoby, jaké si můžete domyslet a opravdu už tu nemůžete použít argument "ono to je dobrý, jenom to je pro silnější povahy". Považuji se za silnější povahu a tohle je prostě naprosto špatně, ještě když se vám série snaží vnutit, že to co "hrdina" dělá je vlastně správně. Po nějakém čtvrtém díle jsem naprosto ztratil iluzi ve které jsem se do té doby na Healera díval, že to bude fajn drsnější Shield hero a bude to fajn. Nebude. Takže nějaké shrnutí. Pokud se k Healerovi dostanete, nečekejte žádný kvalitní příběh, na ten se tu tvůrci po pár dílech naprosto vykašlali a nějaký "příběh" zde slouží pouze jako klička k tomu, ukázat to, co vidět ani nechcete. Budete prostě 12 dílů pozorovat psychopata, který se vyžívá v opravdu nehezkých způsobech pomsty. Pokud chcete vidět hentai, ale bránit se tím, že se díváte stále jen na anime, pusťte si Išuzoku. Tam je alespoň vidět, že si s tím někdo chtěl dát nějakou práci a občas to je i dost zábavné. 1/10. () (méně) (více)

Jeoffrey

Redo of a Healer se určitě zapíše do paměti každého, kdo o něj někdy zavadí a i v budoucnu bude hodně propíraným seriálem. Nebude to ale proto, že nabízí pohled na cestu hrdiny k uspokojivé pomstě (pokud tedy také nejste vášnivý sadista jako hlavní postavy) jako třeba Tate no yuusha no nariagari, ale hlavně proto, že to bude seriál, který jasně prolomil hranici mezi anime a hentaiem. Pokud tady byli Ishuzoku Reviewers, kteří balancovali na pomyslné hraně mezi těmito dvěma pojmy, pak Redo of a Healer je již naprosto jasně za hranou. Díky zvolené paletě barev v některých scénách, díky proporcím a vyobrazení postav, díky četnosti a délce sexuálních scén, díky obsahu těchto scén, kdy bych dokázal na každý díl najít minimálně 5 hentai tagů, popisujících co se tu děje, jde naprosto jasně o hentai. Není to sice hardcore hentai s detailními záběry na samotnou penetraci, takže by se dalo říct, že graficky jde spíš o soft, ale díky zvoleným tématům jde rozhodně o hodně drsný hentai, který by si neměl pouštět nikdo s romantickou povahou, protože to na něm může zanechat nepříjemné následky. Tohle je třeba si jasně říct, protože pokud neznáte novelu nebo mangu, z které anime vychází a ani vás neupozornili třeba kamarádi, pak jdete jako já do seriálu pouze na základě traileru, plakátu a tagů na anime databázích a budete už po dvou dílech hodně překvapeni, na co se to tu vlastně koukáte... Pro otrlé a znalé to nebude ničím novým, možná se i setkáte s názorem, že je to vlastně na poli kresleného sexu tematicky průměr a graficky nadprůměr - každý podle svých preferencí... Mě osobně to bohužel moc nebralo, nemusím přehnanou brutalitu, rape, brainwashing atp. - vlastně polovinu z toho o čem tady ten sexuální kontent je. Jinak mluvím samozřejmě o necenzurované verzi, kde je vidět vlastně skoro vše, kromě detailních záběrů na pohlavní orgány. Z dalších verzí jsem viděl dva díly v tom nejlehčím provedení, pro porovnání a za sebe řeknu asi tolik - cenzurovaná verze je osekaná, někdy začerněná a jindy jsou dramatické dialogy a scény prostě nahrazeny dvouminutovým pohledem do krbu, nebo na spícího ještěra (zdejší obdoba koně), což je samozřejmě z podstaty cenzurované verze logické, ale vzhledem k faktu, že některé činy, které se během sexuálních scén dějí, mají vliv na příběh, přicházíte o různé souvislosti a někdy to nebude tak úplně dávat smysl. Tedy cenzurovaná verze je pro komplexní vhled do téhle šílenosti nepoužitelná a bude vypadat dost hloupě, na druhou stranu vás zachrání od mnohých věcí, jejichž sledování by vám mohlo být krajně proti srsti. Toliko k první kontroverzi a pojďme na tu druhou - smysl pomsty a morální dopad. Řekněme si to upřímně, z morálního hlediska je pro mě tohle dílo naprostý odpad! Seriál se zarputile drží archaické myšlenky shrnuté do biblického "Oko za oko, zub za zub" a zároveň se nás snaží přesvědčit, že hlavní postava nemá na výběr, že se stal obětí něčeho odporného, šíleného, co by přeci zlomilo každého a tak je Keyarugova pomsta oprávněná a správná. On je přeci antihrdina, který se mstí zkaženým lidem a vrací jim stejnou mincí, bojuje proti ohni ohněm! Ale je tohle morálně v pořádku a kdy přesně se z někoho, kdo trestá lidská monstra stejným způsobem stává vlastně jen další takové monstrum? Za mě je hranice jasně daná - v momentě, kdy se v tom násilí, týraní a ponižování začneš sám vyžívat! V tu chvíli u mě ztrácí postava jakýkoli high ground a klesá na stejnou úroveň jako ti, kterým se mstí. A když o sobě Keyaruga ještě neironicky prohlásí, že si o sobě myslí, že je vlastně postavou kladnou, po všem co za zvěrstva zvládl během série vykonat, pak už je mi doslova zle. Díky tomuhle pohledu autorů na morálku jsem si doslova zhnusil i některé další postavy. Dokonce i Setsuna u mě ztrácí jakýkoli punc kladné postavy v momentě, kdy přizná, že si zabíjení lidí vlastně užívá. Můžete hlavního hrdinu hájit tím, že se mstí pouze těm, kteří na něj sami zaútočili, ale po pravdě, to je jen chabá výmluva, která s přibývajícími díly, kdy Keyaruga volí pomstu mnohem horší a brutálnější, než byl samotný přečin proti němu (třeba ta episoda o pomstě kvůli jídlu), ztrácí na síle. Očekávám také, že se začnou ozývat hlasy o tom, že to s tou pomstou tak mizerné není, i ve zdejší diskuzi jsem našel názor na úplně první pomstu, s kterým absolutně nesouhlasím - "Mohl ji v tom jejím pokoji zabít (nebo zmrzačit tak, že by ji nešlo vyléčit), neudělal to.". A to má být obhajoba toho, co hlavní hrdina reálně udělal, nebo snad omluva za to co bylo dle mého v některých ohledech možná i horší než rychlá smrt? A co má kdokoli z vás proti rychlé smrti v takovémto případě? Já ji považuji za opodstatněné řešení, protože souhlasím s legendární myšlenkou že "Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem!" a to by tady mohlo být do puntíku naplněno. Zároveň nesouhlasím s tím, že hrdina nemá na výběr, těch možností měl tolik, ale on volí dle mého vždy jednu z těch nejhorších. It's so low! Nevěříte? Fajn, dokážu si vymyslet hned několik verzí příběhu, jak se mohl stát, aby z toho nebyl takový přehnaný, sadistický, odporný a zvrácený cringe festival. SPOILERY 1) Cesta hrdiny - hned v první linii stačilo v momentě, kdy Keyaruga překoná účinky drog nechat celou skupinu hrdinů napospas paní démonů, prostě za to, jak se k němu chovali je nechat drasticky pochcípat! Pak porazit paní démonů, čímž by logicky získal v království zásluhy, slávu a vliv, protože by byl jediný hrdina co přežil. A toho všeho by se dalo využít k tomu, aby změnil zdejší společnost tak, aby se už nikdy nikomu nestalo to samé, co se stalo jemu. 2) Cesta rebela - V druhé časové linii prostě stačilo hned na začátku po získání schopností vzít roha. Stejně jako v anime se toulat po království a v okolí, dělat dobré skutky, najít si spojence s jejichž pomocí dokážu rozvinout své vlastní schopnosti, nebo porazit ostatní hrdiny, rozjet otevřenou revoluci, změnit vládnoucí režim a zase změnit společnost, aby už nikdo netrpěl tak, jako hlavní hrdina. 3) Rafinovaná pomsta - která by ale vyžadovala, aby Keyaruga ze začátku s ostatními "hrdiny" spolupracoval. Prostě v tom momentě, kdy poprvé použije své schopnosti a zjistí jaká je za léčení cena se nesesypal jak malé děcko, ale vzmužil se a jako správný hrdina pokračoval v léčení druhých i za cenu vlastní šílené bolesti. Díky tomu by ostatní nemuseli ani přejít k zacházení, jakého se mu dostalo, získal by informace o každém z vyléčených, lépe by poznal všechny v království (jejich sílu i slabůstky) a pak by mohl obratně využít těchto znalostí k rafinované pomstě s pomocí zde získaných spojenců (např. Kureha). Klidně by asi i mohl použít Fleur jako svojí loutku, vymazat jí mozek jako v originále a s její pomocí se dostat k vlivu, kterého by mohl použít na veřejné odhalení zvráceností ostatních hrdinů, likvidaci dalších nebezpečných a zkažených postav v království, což by vedlo k jeho postupné změně k lepšímu... KONEC SPOILERŮ Tady to máte, hned tři verze komplexnějšího a pro mě osobně zajímavějšího a méně odpudivého příběhu, než to co je tady a ani mi to nedalo moc zabrat. Další věc, co mě tu nehorázně štve, je absence jakéhokoli soucitu. Jako kdyby to byla slabost! Stejně tak tvrzení, že pomsta může člověku dodat sílu (uvedeno v případě jednoho malého chlapce). Dobře, chápu. Ale co z člověka, který žije jen pro pomstu může vyrůst a jaký bude smysl jeho života, až své pomsty dosáhne? To si můžeme akorát domýšlet. Dál by stálo za zamyšlení, kdy má jedinec právo na to brát spravedlnost do svých rukou. Pokud je křivě obviněn, aby se očistil (viz Hrdina se štítem)? Určitě! Pokud je napaden, aby se bránil? Ano! A pokud je v situaci, kdy nemá jinou možnost, jak se spravedlnosti dovolat, nebo způsob, jak nespravedlivou společnost změnit. To ale Keyaruga má! Vždyť je hrdina, má nadprůměrné schopnosti a díky špatnému psaní autora má pod jednou jedinou schopností, nazvanou Heal, celý arzenál kouzel, jako je mazání paměti, přeměna podoby... S tím vším se toho dá udělat hodně pro dobro hodných lidí a k veřejnému odhalení těch zlých. No jo, ale k čemu to používá zdejší hlavní postava? K zneužívání lidí okolo (Setsuna, Eve...), zvrácené pomstě (která je v provedeních vlastně skoro pořád jen o tom samém, tedy brutalita + rape, což mě časem až nudí) a spoustě zbytečností. It's so low! To se mi pak nemůže nikdo divit, že nedokážu Keyarugovi fandit, že je mi krajně nesympatický a celé tohle anime je za mě jeden velký neobhajitelný průšvih z kterého je mi až příliš často psychicky i fyzicky nevolno. Ale svoje fanoušky si to najde, stačilo mi jen zajít na jakoukoli diskuzi o tomhle seriálu a mám jasno. Dokonce jsem si všiml, že kdybych si chtěl zvednout popularitu svého Disqus účtu, tak by stačilo jen obcházet diskuze u každé cenzurované episody hned po vydání a na každou napsat něco ve stylu "Don't mind me, just waiting for a cultured version!" a palce nahoru by se jen hrnuli, jak šíleně kulturní prostředí to tam bylo - chtěl bych být zase mladý a neklidný. Ale mě bude letos 35, viděl jsem už hodně a nějak se to na mě podepsalo a tady vidím jen průměrný hentai s poselstvím, které je mi krajně nesympatické, stejně jako většina postav a proto max 2/10 za fantasy zasazení a za to, že jsem se dozvěděl zase něco nového o svých vlastních hranicích. () (méně) (více)

Scalpelexis odpad!

[Shlédnuty 2 díly + několik útržků z dalších dílů, drop] A je to tu. Pravidelný divák anime tvorby posledních let si musel nepochybně všimnout tichého vkrádání hentai tématiky i do světa regulérních sezónních show. Přilívalo se postupně, jako kdyby se zkoušela tolerance audience a marketingově se testovaly vody, kde až se zvedne nějaká vlna nevole v touze ukončení tohoto perverzního tažení z dob Rape wars - a pokud vůbec se někdy dostaví. Jestli jste sadističtější nátury a užíváte si tento styl v lechtivějších tématikách, dobro došli, vítajte, jste na správné adrese! Redo of a Healer je totiž nefalšovaný edgy hentai se vším všudy, bez jakéhokoliv možného protiargumentu. Dokážu si představit názor, že ona celá sexuální tématika je zdůvodněná způsobem odhodlání, agresivitou a touhou po pomstě hlavní postavy. Třeba to tak v předloze i je, ale ani náhodou na tomto rozpohybovaném plátně. Ať se stane cokoliv, i kdyby tamější svět měl za pár vteřin rozplácnout meteorit, tak díl co díl nebylo záhadně možné vynechat aspoň nějakou scénu Keyaruova nenasytného a explicitního ukájení se na účet okolních slečen. Přijde mi zhola zbytečné dodávat a potvrzovat absenci podstaty hlavního tématu spravedlivého revanšu: Kayaruovi jednou vykonaná perverzní pomsta velmi brzo nestačila a jeho nekonečný mindrák z doby dřívější zmaximalizoval jeho "ctnosti" na úrovně nejvyšší tak, že se ji rozhodl provozovat na těchto postižených osobách neustále a oplzle dokola. Autorovi byla nějaká hlubší myšlenka absolutně šumák; budiž důkazem i fantastická hloubka kreativity nad nulovým vymýšlením schopností a čar hlavní postavy. Stačí jedno dementní "hýl" (proč pořád volá zrovna tohoto ptáka?) a měl z Big Macu kaviár. "Hýl" - namaloval Monu Lisu. "Hýl" - a stal by se klidně tím blbým hýlem. Děj se bezostyšně snaží totálně pokřivený charakter celé show napravovat rádoby filosofickým a vteřinama humanistickým projevem Keyarua vůči svému lobotomizovanému harému a neexistujícímu cíli jeho cesty. Pokud to bylo myšleno upřímně, tak je to smutné a pokud to je jen výstřelek, pak je to patetické; vždyť všechny postavy jsou úplně prázdné a vymleté! Tragikomický je, že Redo of a Healer vyšel i v hodně cenzurované verzi, ale pokud jste to dočetli až sem, snadno jste pochopili, že tím ztrácíte vždy několik minut v každém díle hleděním do blba (čti krb, podlaha, stůl) a že se tak ze sprosté nicoty stává pouze nicota. Ono né, že by ten slušnější zbytek za něco stál. Za mě tedy není nic vhodnějšího, než si zahlásit onen "hýl" a smazat tento odpad z jakýchkoliv zápisků a vzpomínek. ()

Blackhand47 odpad!

Při prvním zjištění, že něco takového existuje, jsem si říkal, jestli je tvůrce vůbec normální. Uplynul nějaký ten rok a já jsem se odvážil zkouknout první dva díly. Už ze zcela morálního hlediska říkám, že by něco takového nemělo ani existovat. Na jednu stranu nemůžeme tvrdit, že se to v životě skutečně neděje - opravdu tu jsou zbídačené duše, které dopují drogami a znásilňují je... ale tohle je odporný příběh pomsty, kdy se takováto zlomená bytost rozhodne vrátit se časem, vymazat mysl všem, kdo mu ublížili a ženy pochopitelně brutálně znásilnit... Dlouhodobě sleduji IG stránku Proč jsme to nenahlásily/i, kdy čtu příběhy sexuálního zneužívání nebo obtěžování dennodenně. A podobný příběh je jednoduše obří urážkou celé morálky lidstva. Znásilňující psychopat protagonistou... to fakt ne. Hodnocení: Nemělo to nikdy vzniknout. ()

Mafiapau

BEZ SPOILERŮ - Po shlédnutí 6. dílu (necenzurované verze): Je super, že existuje anime série kterou dělal týpek, co je alespoň tak úchilnej jako já. A je i poměrně záhada, že z toho nechytám weeb-shit cringe. Asi je to docela poctivý, ale stejně, polovinu metráže trávím konstantním odříkávám frází jako: "To je sračka, to si děláš prdel, to je kokot, to je píčovina" atd. se současným upřímným blaženým pobaveným úsměvem na tváři. zatím to vidím alespoň na 4*. Po dokoukání 12. dílu: Jo, udrželo si to tu kvalitku v celý sérii a má to jedno z nejlepších finále anime sérií co jsem viděl xD. Rozhodně tuto fetišistickou jednohubku doporučuju. Osobně se mi to líbilo snad ještě víc než-li No Game No Life, ale ten byl debilně cenzurovanej a měl lepší soundtrack i grafický řemeslo.  A byl samozřejmě epičtější. Nechávám tedy na tomto anime čtyři hvězdy. Nejjednodušší vysvětlení tohoto anime je, jako kdyby jste vzali Akame Ga Kill, přepnuli ho do easy modu, přihodily k tomu dobře úchilnýho týpka, a přimíchaly happy ending (tak nějak) a bohužel neměli tak skvělej soundtrack Takua Iwasakiho. Ale soundtrack tu nebyl nejhorší.  PS. Raichu.Cz je ubrečenec. ()

DaeGurth

Kombinace hentai a isekai. Některé fetiše mi nesedly (Hlavně první díl), na druhou stranu, celkem chápu, že výsledný produkt takového zacházení nebude uplně normální. Takže jsem se částečně bavil, jaká zhovadilost to je a hlavně tím, že po všech těch "Omráčím ho, odpustím mu a silou přátelství zachráníme svět." přišlo zase něco jiného. Animace mohla být lepší, hudbení doprovod taky a vlastně i víc jiných věcí. Ale stejně si to nechám. ()

gumbo

Tohle se těžko hodnotí, jelikož by se to ve stručnosti dalo nazvat jako kombinace Letopisů Narnie a Saló aneb 120 dnů sodomy. A to jsou dvě kategorie tak od sebe vzdálené, že by se každá musela hodnotit zvlášť, jenže tady je to prostě pohromadě a já tak hodnocení dát dokupy nedokážu. Každopádně je to často hodně přes čáru a pokud se vám při popisu jedné scény z tohoto díla "hlavní 'hrdina' si dává večeři a sleduje jak na pódiu 3 muži přeměnění v krvežíznivá monstra znásilňují ženu, která je musí celou noc uspokojovat a když přestane tak jí snědí zaživa" dělá špatně, tak si to rozhodně nepouštějte!!! ()

kondor77

Tendenční cesta za pomstou zneužitého hrdiny laděná do erotického hávu (o hentai rozhodně nejde), kterou shazuje zbytečný důraz na sexuální aspekty hrdinovy pomsty a utužování sociálních vazeb jeho party prostřednictvím nenápaditých erotických dobrodružství. ()

DaweForeman

Původně jsem na tohle nechtěl koukat, abych si nezkazil dojem z mangy, ale nakonec mi to nedalo a kouknul na to. Bohužel moje předpověď byla na místě, kdy si tenhle příběh upravily, kdy to začalo nejdříve menšími změnami, které se ještě daly pochopit jako odlišnost v interpretaci, ale postupně toho bylo více, až v závěru toho bylo nejvíce. Autoři se tu především zaměřili na fanservis a to v podobě hraničního hentaie, kdy bylo vidět, že se na to zaměřili více, než bylo nutné a udělali z toho skoro primární část příběhu. Souboje a drama jsou právě oním, co bylo okucháno, což je velká škoda, kdy spousta věcí se tu sice dá domyslet, ale v manze to má člověk více vysvětlené, kdy hlavní hrdina nepoužívá jedno a to samé kouzlo, ale různé variace. Svým způsobem tohle vůbec nemá smysl sledovat, pokud ještě k tomu máte cenzurovanou verzi, protože cenzurovaných věcí je tu docela hodně a pak z toho už člověk nemá žádný požitek. Největší paradox je hlavně to, že i když máte necenzurovanou verzi, tak se sem tam objeví cenzura určitých brutalit, kdy naopak různé erotické brutality jsou v pohodě (aneb klasická zvrhlost asijské produkce). Na druhou stranu tomu ale musím uznat tu odvahu se do tohohle pustit a ukázat celkem dost z té erotiky. Problém ale u asijské produkce je to, že buď to strašně s ní přehání nebo naopak se jí strašně bojí, kdy je velice obtížné najít nějaký kompromis mezi. Psychologická stránka věci tu sice je, ale jaksi to prostě necítím z tohohle zpracování, kdy je člověk otupělí a znechucený z různých věcí a tak se ani nesnaží do toho vžít. Obecně tohle vůbec nedoporučuji, kdy by to obzvláště neměli sledovat lidi se slabým žaludkem, protože už jen první díl celkem začíná velice nechutně z mnoha hledisek. Kdo chce tomuhle dát šanci, tak spíše doporučuju tu mangu, ale nečekejte od toho nějaký zázrak, kdy je to spíše něco ke čtení, když člověk neví co by. Po animační stránce je to celkem slušné a po hudební nic moc. ()

Kimkong

Asi trochu kontroverzní anime. Určitě 18+. Více krve už dneska nikoho nepřekvapí, ale trocha explicitně vyobrazené erotiky v tomto žánru nebývá běžné. Klasické fantasy, kde hrdina získá schopnosti aby čelil démonickému nepříteli a zachránil svět, je poněkud upravena. Hrdina má schopnost na houby. Ostatní jej využívají a zneužívají. Podaří se mu ale vrátit čas a uchovat si vzpomínky a díky tomu se bude všem mstít. Skáče zde z role hrdiny, kdy zachraňuje kde koho, do role padoucha. Padouchova role však k útrapám, které prožil obhájitelná. Kromě toho buduje harém, kde místo běžného obdivování a kamarádství, jak to běžně bývá, přidají trochu toho užívání si spolu. Což je asi činnost, kterou by každý čekal v jakémkoliv hrdinském anime. Jen zde je to dosti detailně vyobrazeno. ()

cumhead

Redo of Healer   Tohle opravdu neni pro káždého. Redo of Healer je tak zatraceně blízko být hentaiem, obzvlášť verze bez cenzury kterou jsem samozřejmě viděl. Chápu proč tohle dostalo takovej hate a vůbec se tomu nedivim, ale pro mě, kdo je znuděnej průměrem je to perfektní.   Keyaru je náhodnej týpek kterej umí dobře healovat, sice jeho schopnost je nefér jako svině a nedává moc smysl ale to je vedlejší. Byl tedy vyvolený jako jeden z hrdinů králoství. Ale Keyaru byl využit, chovali se k němu jak k otrokovy a možná ještě hůř. Při boji proti nějaké démon královně zradil své spolubojovníky, protože abilita "heal" jako uzdravit zřejmě dokáže víc než cokoliv na světě a bez problému zabije všechno. Poté co zabije královnu, a vrátí se v čase, tím začne jeho cesta za pomstou. Sice nechápu jak dostal zpátky vzpomínky, který tim ztratil, ale to je asi jedno.   Jeho cesta je plná znásilňování, vymývání mozků a brutálních poprav. Keyaru působí jako velkej antagonista i přesto že se k němu chovali jak k otrokovy. Ale poté co jsou ukázané flashbacky o hrdinech a otom jak celé království funguje, jsem změnil názor. Keyaru si sám prošel znásilňováním a celá minulost je dost krutá. Keyaru se postupně stává čím dál tím víc OP a zjišťuje jak celé království je zkažené.    Jelikož hlavní postavy jsou všechny vymleté a slouží Keyarovy jako sexualní potěšení tak nemaj moc charakter. Sám Keyaru není zas takovej zmrd, jednoduše si jde jenom pro pomstu a ostatní co jsou mu v cestě vynechá a chová se i ke svým partnerkám hodně. Samozřejmě mu už úplně jeblo a nemá to v hlavě v pořádku, ale potom co si prošel to dává smysl. Celej příběh jede na stejným goalu, až na pár vyjímek.    Postavy nemaj žádnou váhu, příběh se moc neposouvá a vlastně furt jebou. Ale i přesto je to originální zážitek a úplně jinej pohled na anime. Neřekl bych že doporučuju ale jestli už jste znudění jak já, tak to určitě zkoukněte ()

tanmo13

Nu řekněme si na rovinu toto dílo, rozhodně není pro každého. Koukám na anime již 15 let a takovýhle dílo jsem jaktiživ nezažil. Dílo je tvrdé objevují se prvky sadismu ponižování atd i sexu a sexuálního násilí. I přes pocit , že člověk co tohle napsal musí mít v sobě velký hněv se nad to dokážu povznést. Upřímně takovýhle styl anime jsem neviděl. Přišlo mě to úchylné přes čáru ale zároveň i svěží. Děj odsýpal a cesta byla vykonána. Klidně dokážu říct , že je krásně vyzobrazeno co se stane s člověkem , kterého systematicky mučíš. Hlavní hrdina je zlomený plný vzteku a chutě udělat těm co mu ublížili , přesně to co dělali l jemu. Pravidla karmy takový jsou a rozhodně mě nevadí vidět trpět hazli sadisty a špínu. Ano anime je krutý, ano je přes čáru, ano je tam hodně sexu ALE dostávají za uši parchanti a to se mi na tom libí. Magie je taky supr udělaná :) ()

poleno

Kdybyste se mé maličkosti zeptali, co je první slovo, které mě napadne když se řekne Redo of Healer, nebude to záchrana světa, znásilnění ani pomsta, nýbrž manipulace... a taky trochu bizár... ale popořadě: Hlavní postava Keyaru je mistr manipulace, během seriálu manipuluje snad se všemi, aby je nakonec mohl využít jen pro své vlastní potěšení a prospěch. Psychopat? Jistě! Možná vám ani nebude líto postav, s nimiž si Keyaru takto hraje, poněvadž jsou ze začátku všichni tak trochu hovada (když se tak zamyslím, v tomhle seriálu snad neexistuje kladná postava, každá z nich je tak trochu svině). Nejblíže ke kladné postavě má asi Setsuna (s velkým sebezapřením). Příběh je o pomstě a záchraně světa... ó jak originální. Jistě... ale jak se hlavní protagonisté k záchraně světa a pomstě prokopají... toť nechutnost. Nechybí zde násilí, znásilnění, již dříve zmíněná manipulace, využívání, no to jste ještě nežrali (a já taky ne). Art je tak nějak fajn. Především se mi líbilo, jak tvůrci vykreslili změnu povahy Keyaru pouhým změněním tvaru očí, za to palec hore. Postavy... jo... tady se fakt nedá fandit nikomu, na jedné straně královská rodina, která nemá žádné morální zábrany, na straně druhé psychopat se smutnou minulostí, který baží po pomstě a neváhá překročit hranice u čehokoli.  Ale Keyaru se aspoň tváří, že mu jde o dobro ostatních. Hudba mi v hlavě nijak neutkvěla, párkrát jsem tedy v pozadí zaslechl řezání do elektrických kytar, což mě jak milovníka metalu potěšilo, jinak nic moc. Shrnutí: Je to zvrhlost... sex, kam se podíváte, hnus, kam se podíváte, manipulace, kam se podíváte. Ale pořád tady bylo něco, co mě na RoH bavilo. Sám to moc nedokážu identifikovat.  Asi mě to bavilo pro to, že jsem dychtivě očekával, kam až jsou autoři schopni zajít. Navíc, kdo by nechtěl vidět jak svině dostávají přes držku... nebo do držky... nebo třeba do... dost. Tak či tak, beru toto dílko jako lehký nadprůměr, 60% se mi zdá málo, 65% zase moc, tudíž: silnější 3*/63%/ ()

RealGaze

Vnímám toto „anime“ za jakýsi pokus autora, jestli by se z hentaie dalo udělat anime, ubere-li se sexu, a přidá trocha 'plotu'. Za mě je Redo of Healer pořád jenom hentai, a tak jej tedy i hodlám hodnotit. Takže; animace ničím nevybočuje, lechtivé scény zaujmou leda svou surovostí. Co nám tady, u hentaie, nesedí je neobyčejně dobrý soundtrack... Postavy jsou navrženy a zpracovány účelně, a jednorozměrně. Opět jediný zajímavější je Keyaru, Keyarga, nebo jak, který je slabší odvárek Naofumiho. Vážně. Pokud se chcete podívat na anime (!), isekai, s lidmi odmítaným hlavním hrdinou, který se stane záporákem, aby ochránil celý svět, na cestách posbírá harém, v kterém se vyskytují mj. pololidé - pak se koukněte na Tate no yuusha. Pokud se chcete podívat na zvrácený hentai, pak prosím, jste zde na správném místě. Jako anime toto selhalo. Jako hentai taky. Nicméně má to i světlé stránky, takže dávám průměrné 2*. ()

paveltommy odpad!

Wow, jak tohle vůbec hodnotit. Po morální stránce? Naprosto na dně. Hlavní hrdina se sice chce pomstít na těch kteří mu moc ubližovali, a kdyby jim hezky usekal hlavičky jednu po druhé, asi by to bylo OK. Ale ve chvíli kdy se sníží ke stejným odpornostem jako ty co on sám musel zažít, už to není hrdina, a i ta troška lítosti či sympatií co jsem k němu měl ztratil velice rychle. Zabít tyrana a postavit se na jeho místo není z mého pohledu něco, na co být hrdý.  Po grafické stránce? Znáte ty anime kde je k trošce té erotiky velmi blízko, flirtuje se tam o sto šest, a jenom přemýšlíte jestli už to občas není trošku za hranou? Tohle to o žádné "hraně" vůbec neslyšelo, je to prostě regulérní porno a 18+. Ano, je sice cenzurovaná verze, ale to je spíš výsměch protože dost těch brutálních scén je tak nějak důležitých pro příběh, a několik minut koukáte na obraz nebo krajinku. Nějaký rozvoj postav? Vlastně ani ne, "hrdina" je od první brutální vraždy stejný, a i osud ostatních mu je celkem lhostejný. Holky to s ním dělají o sto šest, a vlastně se nic nezmění až do konce. A u "padouchů" je to vlastně jedno, stejně umřou skoro hned krásnou krvavou smrtí - buď je někdo sní, znásilní k smrti, nebo, no, vyberte si. Přesto že kvalita samotné animace není špatná, naprostá arogantnost a sobeckost "hrdiny" to prostě zabíjí. Za mě hnus - Velebnosti, jdu blejt. ODPAD pro sadomaso úchyláky 40+ co nemají nad čím masturbovat. Fuj, tohle se už nikdy nesmí dostat na můj počítač. ()

Raichu.Cz odpad!

POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! Měl jsem tu původně recenzi která byla dosti otravná ale teď to napíšu v lepším smyslu... ehm Takže to co se tady dozvíme v tomhle anime je vlastně to jak nečekané může pokazit naše romantické pocity, to co tady vidíme není žádné ecchi (na my animelistu to už dali jako Erotica DÍKY BOHU...) ale kompletně P*rno kde vlastně týpek kompletně znásilňuje ženy za to že ho zneužívaly a mučily drogama? Aaaa to jako je prostě nemohl podříznout? Celkově od 2 epizody se dozvíme jakou nejhorší zvrácenost hlavní postava mohla vymyslet, kdyby to bylo tak že by ji do hlavy dal všechny pocity kterýma trpěl když jeho schopnost mu dala ty bolesti kterýma lidi trpěly okey bylo by to v pohodě ALE TOHLE?!!! Prostě týpek znásilní ženskou a dá ji svým d*ckem facku?!!! WTF?!!! Dal to potom pokračuje tak že si týpek naverbuje nějakou vlkoholku která si pak vycucá jeho sp*rma a řeknu vám že jsem se u tohohle kompletně zhroutil... skončil jsem na záchodě plný zvratků a až po cirkev 20 minutách jsem ze záchoda vylez... či že ne že mě to anime pokazilo romantické pocity ale taky kompletně zhroutilo až jsem skončil na záchodě... dál už to asi vysvětlovat nemá smysl prostě týpek dělá to samí znásilňuje, znásilňuje a znásilňuje a neustále se nechá zmanipulovanýma holkama vycucávat svoje sp*rma... a ještě to nejhorší je to že potom co jsem viděl co manga obsahuje tak jsem už kompletně ztratil vědomý protože to už nebyla ecchi ani erotica žánr ale už 100% P*rno kde šli vidět pohlavní orgány, d*ck zastrčující no víme do čeho a další nechutnosti... Či že to co jsme se dozvěděli je prostě jaký autor i je... Naprostý prasák... Pokud jste lidi co máj romantické pocity tak prosím nikdy se na tohle nekoukejte bo si tím zkazíte úplně všechno a hlavně neposlouchejte přátele kteří o tom říkaj že to je dobrý anime, bo pravdou je že to jsou velký prasata a hlavně neposlouchejte výmluvy typu ale hej ten příběh o pomstě je super, tak hezky jim do tváře řekněte ´Tohle? tohle že je dobré? mohli to udělat líp kdyby ty mrchy podřízl hned a hotovo tečka!´ Místo toho si radši pusťte Ishuzoku Reviewers kde aspoň tvůrci přemýšleli chytře než tady tihle tvůrci... Za mě 0% ()

Kaqes88

Mám svoje osobné pravidlo, že všetky anime dopozerám do konca a až potom ich hodnotím. Toto bolo skutočne utrpenie, pretože od druhej epizódy som si prial, aby hlavný hrdina umrel a do konca sezóny sa na tom nič nezmenilo. Je mi jedno, ako mu bolo ukrivdené v minulom živote, jeho metódy pomsty boly rovnako hrozné, ako tie na ňom spáchané, v niektorých prípadoch aj horšie. Jednu hviezdičku dávam za animáciu. Ak by to bolo bez hentai prvkov, tak by sa tam dal nájsť aj celkom zaujímavý príbeh o pomste. Čo už, ďalšiu sezónu si to nezaslúži. ()