Doktor z hor

Německo, (1992–1999), 76 h 12 min (Minutáž: 45–90 min)

Gerhard Lippert, Anita Zagaria, Manuel Guggenberger, Enzi Fuchs, Walther Reyer, Carin C. Tietze, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Klaus Wildbolz (více)

Série(6) / Epizody(95)

Príbeh lekára, ktorý sa ožení s dcérou horského zverolekára, ale odmietne prax v alpskej dedine a ide za kariérou do Mníchova. Nešťastnou náhodou príde jeho manželka pri autonehode o život a svokor mu túto udalosť dáva za vinu. Dôjde k rozkolu, ktorý vyústi takmer zo strany svokra v nepriateľstve. Zmierenie tých dvoch zariadi gazdiná zverolekára a priláka zaťa lekára, aby začal prax u nich na horách. Vplyvom lavíny príde lekár o život a namiesto neho nastúpi nový mladý lekár a dedina tak konečne získala opäť svojho lekára, ktorý poskytuje všestranné služby obyvateľom hôr tak, ako je to bežné odjakživa u vidieckych lekárov. (RTVS)

Boogeyman

Je těžké takovýto seriál nějak hodnotit. Já, jako pětadvacetiletý fanoušek zběsilých akčních filmů nejsem cílová skupina na kterou je poklidný seriál a horském mesiášovi směřován, takže to, že mi padají vlasy jen co ho na obrazovce zahlédnu nemůžu brát jako jeho nedostatek a vytýkat to tvůrcům. Moje babička na něm naopak velmi ujížděla. ()

playboxguest odpad!

U nějakého uživatele jsem tuhle četla, že nemá rád, když dá někdo odpad seriálu, kterej svýho času pravidelně sledoval. No já si pamatuju, že v době, kdy byl zázrak naladit na naší bedně alespoň dva české kanály, tam Der Bergdoktor strašil víc, než by bylo zdrávo a přesto jsem nevydržela do konce jediný díl. Doktore, zůstaňte si tam někde v horách a nevracejte se, bitte schön! ()

viruscrack odpad!

Musím říct absolutní NE! Nemám nic proti němcům, ale tohle, pokud už teda natočily, mělo to zůstat v Německu, ať si to tam odtrpí. Mě tímto trápila babička, když jsem u ní byl na hlídání. Ale to nic nemění na mém úsudku. Mírně sexuálně nevyhraněný doktor je vždy ku pomoci. Přišlo mi to, jako německý psycho-medicínský MacGiver. ()

Malarkey

Jako malej jsem to s mámou neskutečně žral. Doktor vyléčil nevyléčitelné a já měl radost, že i nejmenčí naděje dokáže plnit ty největší sny. Jenže takhle to ve skutečnosti není a nikdy nebude. Doktor z Innsbrucku byl možná bůh, ale nejspíš si na něj hrál, jestli se tomu dá tak nazvat. Respektive, Rakušáci a Němci točili citlivě naivní příběhy už v době, kdy seriálová aktivita u nás byla kriminální a podobně laděné seriály začali točit až v novém tisíciletí. (1/10) ()

Jello Biafra odpad!

Čistokrvné televízne zlo, ktoré dlhé roky vysielala TV Prima a navyše s príšerným brnenským dabingom. Obraz idylickej bavorskej dedinky, kde ordinuje spravodlivý felčar a kde sa majú všetci radi, len rúžoví jednorožci im tam chýbajú. Keby mňa niekto dnes nechal sledovať 5 dielov za sebou, tak by som si asi od núdze podrezal žily kuchyňským nožom. ()

• Filmování probíhalo v rakouské obci Wildermieming. Příběh vycházel z úspěšných románů. (dyfur)
  • První čtyři série zaznamenaly nečekaně obrovský úspěch napříč celou Evropou. Každý týden tento seriál sledovalo přes deset milionů diváků. (mar48)
  • Představitel hlavního hrdiny Gerhard Lippert se objevoval v prvních 4 řadách a natočil 60 dílů. Poté se sám rozhodl seriál opustit. (M.B)