poster

Nahý vrah

 • Hong Kong

  Chi luo gao yang

 • Hong Kong

  赤裸羔羊

 • Hong Kong

  Chik loh go yeung

 • anglický

  Naked Killer

Akční / Krimi / Drama / Romantický

Hong Kong, 1992, 100 min

Režie:

Clarence Ford

Scénář:

Jing Wong

Kamera:

Peter Pau

Producenti:

Jing Wong
(další profese)
 • Shit
  ***

  Tohle je film o nájemných vražedkyních, kterej obsahuje daleko víc nahoty, sexuálních a hlavně lesbických scén než akce, což je sice fajn pokoukání a řada scén je hodně odvážných a jít to ještě o kousek dál, tak je to porno, ale jelikož akce, pokud se objeví, tak to je naprosto zběsilej masakr s hromadou mrtvol vytvořenou během pouhý jedný minuty, tak docela zamrzí, že je jí tady zatraceně pomálu. Navíc příběh nestojí na moc silnejch základech a působí nekonzistentně a bez nějaký zásadnější zápletky, takže jenom průměr.(16.1.2010)

 • d-corso
  ****

  Vizuální orgie okořeněné bizarním humorem, erotikou a zalité spoustou krve. Baletní choreografie akčních scén má své neopakovatelné kouzlo. Pokud budeme filmy Johna Woo, Tsui Harka či Ringo Lama považovat za hongkongský mainstream, potom je Chiklo gouyeung (Naked killer) ne snad úplným undergroundem, ale nezávislým, nebo lépe řečeno alternativním produktem.(23.1.2007)

 • HKstars
  ***

  Vítejte v šíleném světě, který je našláplým drinkem mixujícím Brutální Nikitu, Základní instinkt a bůh ví co ještě s mimořádnou zručností hongkongských šílenců. Filmová realita ve které hrají prim krásné ženy, vraždící zločince (výhradně muže) na zakázku těmi nejvynalézavějšími způsoby. Jejich brutalita nezná mezí a hlavní mužská postava (Simon Yam hrající impotentního policistu, který nedokáže po smrti bratra, kterou zavinil, udržet zbraň) jen bezmocně sleduje, že do jedné z těhle smrtonosných koček se zamiloval. Začne to nařezaným penisem ve steaku a pokračuje to bojem o holý život. Smrtonosné kočky mají totiž jisté sklony k lesbické lásce a pro muže není v tomto krutém světě místo. Vyřeší to rej rychle putujícího olova nebo dojde k sexuálním orgiím? Lákavá otázka nutí diváka vydržet až do konce téhle akční eskapády... Bohužel ale není přiliš na co koukat - najdeme tu celkem solidní "hitwomanský" příběh, který ale není ničím co bychom jindy a jinde neviděli - snaha šokovat tak zůstá u rozřezaných částí lidských těl, popř. u agresivity ženských lovkyň, erotické scény však postrádají potřebnou chemii a těch akčních je tu naopak pomálu, užijete si jen parádní finále, ale to je trochu málo na celovečerák. Režisér Fok se snaží jak to jen jde, ale vymáčkne ze sebe jen pár uměleckých záběrů soulože ve standarním stylu a na pozadí předvídatelného příběhu mu trochu ujíždějí nohy. To je trochu škoda, protože kdyby se přidalo trochu akčního koření a poodhrnula se trochu rouška zakázané dívčí lásky, mohl být tento film něčím skutečně zajímavým - takhle zůstává na půli cesty mezi nadupaným erotickým thrillerem a podřadným akčním béčkem... Kam je to blíž už musíte zjistit sami... 50%(21.4.2017)

 • Flipnic
  ***

  Asijská akční kriminálka s hrozně jednoduchým dějem, nevýrazným Simonem Yamem a několika holkama, který si to jako nájemný vražedkyně docela hustě rozdávaj ... A to myslím v obou smyslech. Jednak je zde dost lesbický soft erotiky a jednak pár hodně divokých (ale opravdu hodně!) akcí, které končí většinou dost brutálně, cákance krve na kameru, chlapi jsou stříleni do rozkroků apod. Sice to patří mezi CAT III snímky známé extrémním násilím a otevřeným přístupem k sexuální brutalitě, ale tohle je ještě docela v pohodě. I když snědený penis policajtem, zapletený za párek s horčicí je fakt ekl ...(16.9.2012)

 • PetrPan2
  ***

  Akční šílenost z producentské dílny Jinga Wonga, který stojí i za sérií Rape by an Anegel, jejíž některé snímky byly řazeny i do série Naked killer, vzávislosti na distribuční společnosti, a to přestože tématicky a dějově s Naked killer nijak nesouviseli. Jing Wong stojí také za dalším v evropě úspěšným Hong Kongským akčňákem s tématem žen jakožto nájemných vražednic, a to Naked Weapon z roku 2002.(11.6.2008)