Ultra Force 2.

Devil Hunters

Ultra Force 2.

Akční

Hong Kong, 1989, 90 min

Na zaciatku filmu dobra hlaska od policajtky, ked nahanala jedneho kriminalneho zivla: Zostante tam a nikam nechodte:) To by fakt musel byt riadny idiot, aby sa tak rychlo vzdal. Film mi kvalitou bol podobny, ako jednotka, takze to nebol ziadny prepadak, aj ked sem tam sa mu da nieco vytknut. Aj tu znova v plnej krase robila brokovnica neskutocne vybuchy, ako od granatov:) Dobry typek bol tiez ten po usi ozbrojeny manik, ktory likvidoval nepriatelov, ako Rambo. Zaverecne finale spotrebovalo kvantum nabojov, ako aj pocas celeho filmu, kde sa na nich nesetrilo. Vsetko to malo dobry efekt a preto som si to znova rad pozrel po dlhej dobe.(1.10.2012)

Je to dobrý akčný film, ktorý je pokračovaním dosť dobrej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o troch rôznych ľudoch, ktorí sa snažia zničiť jednu zločineckú organizáciu, pričom každý ma na to iné dôvody, ale je celkom nezaujímavo podaný a tak nanešťastie a hlavne v prvej polovici miestami nudí. Akcie je tu dosť, ale väčšinou je iba priemerná. Jej štýl sa od jednotky moc nezmenil, súboje stále nemajú moc prepracovanú choreografiu, ale v jednotke boli akčné scény aspoń zábavné. Prestrelky ma zo začiatku tiež sklamali, ale neskôr sa vylepšia. Ale aj celkovo sa film v druhej polovici vylepší, príbeh sa vyjasní, všetky dôvody konania jednotlivých postáv sú už tiež jasné a aj akcia začne byť zaujímavejšia. A tak ma najviac zaujali posledné dve akčné scény, najprv jedna z dôležitých postáv pri záchrane svojho kamaráta pozabíja mnohých protivníkov a ešte koniec, kde traja hlavní hrdinovia vyčistia od zvyšku zločincov celú budovu. Dosť ma na tomto filme zaujalo aj to, že tu celkom často ľudia skáču z veľkých výšok, dopadnú na nohy a vôbec nič sa im nestane. A určite muím spomenúť koniec, ktorý informuje o ťažkom zranení hlavných hrdinov behom natáčania. Nie je to zlý film, ale z tejto trilógie je to určite najslabší diel. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 58%.(23.7.2009)

• Artie

Jedná se o výborný akční film, který splňuje pojem "akční" v každém svém okamžiku. Od mala jsem si pamatoval jen několik scén, hlavně to mučení dcery bývalého šéfa pomocí podivných brouků... bojové scény jsou dobré a tempo filmu se nezastavuje. Herci jsou vybráni výborně, jen český dabing ve kterém se dá film sehnat působí docela komicky. Netradiční velkolepý konec filmu mě docela překvapil, hlavně ta poslední obrazovka pod níž běží titulek, že v této scéně došlo k chybě načasování výbuchu střelného prachu a všichni 3 představitelé hlavních rolí, kteří trvali na tom, že budou scénu točit osobně byli při výbuchu budovy zraněni. Počítám, že scénář konec plánoval trochu jinak:)(12.10.2007)

Samozřejmě, že to s lety ztratilo na onom "wow" efektu, však se tu tyhle akční perly z Hongkongu objevily ve chvíli, kdy se člověk ještě vzpamatovával z titulů nadabovaných jedním hlasem, ale hodnotím své první zhlédnutí a to mi vyrazilo dech (v dobrém slova smyslu), navíc skvělé bojové scény jsou nadčasové.(4.7.2010)

Druhy diel je o chlp horsi. Zapletka je dlho chaoticka. Je tu niekolko linii, ktore sa poriadne vyjasnia az na konci. Akcnych scen je dost. Ale tentokrat mi pripadali priemerne nielen bitky ale aj väcsina prestreliek. Neustale sa tam niekto mlati a po niekom sa striela, ale postupne to zacne byt monotonne. Az ohnive finale tomu doda grady. Podla zaverecneho dodatku az prilis velke. Ale nastastie to ustredne trio hercov prezilo. Co sa tyka hercov, tak Moon Lee tu je miestami dost nesympaticka, nastastie to zachranuje dalsia kraska, Sibelle Hu. Na strane zaporakov kraluje zakerny Francis Ng a jeho nekompromisna gorila Ken Lo. Aj v dalsich ulohach sa tu mihne viacero znamych xichtov. Vysledkom ja solidny standard svojej doby s finalnym kaskaderskym kuskom, ktory stoji za zhliadnutie. 6/10.(31.1.2018)

• - Moon Lee, Wu Wai Chung a Lu Liang Wai se během natáčení závěrečné scény exploze zranili. Moon Lee utrpěla dokonce popáleniny 2. a 3. stupně. Jako oficiální příčina bylo uvedeno špatné nadávkování střelného prachu. Dalšími možnostmi však zůstává také nepřesné načasování výbuchu a samovznícení, kterému nahrává fakt, že oblečení herců i okolní rekvizity byly nasáklé střelných prachem. O nehodě referují novinové výstřižky v závěru filmu. (Vavča)