poster

Too Much Johnson

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1938, 40 min (Director's cut: 66 min)

Režie:

Orson Welles

Scénář:

Orson Welles
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • strougy

  Vzhledem k "The footage was most fully edited by Welles in its opening reel—the first seven minutes here—but most is a rough assemblage, and all of it lacks the intertitles he planned to write." jsou výtky ohledně nestřídmé stopáže či čehokoli jiného poněkud mimo mísu. Podobně zcestné mi ovšem přijde i hodnocení na základě existujícího workprintu. Ten má k hotovému dílu totiž skutečně daleko. V této podobě je to tak vhodné primárně (a asi jen pouze) pro filmové historiky/teoretiky/zanícené fanoušky Orsona Wellese.(28.10.2016)

 • Arkanoid
  **

  Názov hovorí sám za seba. Jedna veľká naháňačka (a jedno krátke zamyslenie sa na streche) užitočná pre Wellesa na nácvik uhlov kamier, rýchleho strihu a práce s hercami, ktorá dopláca na svoju prepálenú dĺžku z dôvodu minima nápadov. A aj tie sú nedotiahnuté. Nič viac od tejto grotesky nečakajte.(27.11.2017)

 • JimiH
  **

  Žádné komentáře a přitom hodnocení pohybující se od jedné do pěti hvězd... zajímavé :) Viděl jsem nezkrácenou verzi (66 min) a upřímně jsem žasl, že takový perfekcionista jako Welles, byl v této grotesce tak nestřídmý roztáhl ji do trojnásobné délky než mu dovolal scénář a nápady. Inu, mladická nerozvážnost. Další léta ale ukázala, že Orson je geniálním auterem... možná jedním z prvních.(17.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace