Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje. (Netflix)

DavidS.

Mohla to být obstojná vánoční pohádka, kdyby to v elfí vesnici nevypadalo jako na indicko-pákinstánské hranici nebo africkém safari...Ale kvóty jsou kvóty a politickou korektnost je třeba narvat i do vánoční punčochy...Zcela mimo i postavička evidentně psychicky narušené víly... ()

ProgLaney

Místní filmoví "kritici" opět nezklamali a svou dávkou retardovanejch připomínek dokázali, že ztratili vše z dětský duše. Pohodovej a vtipnej vánoční film. Jestli někdo čekal hluboký myšlenky a obrovskej přesah, nepochopil vůbec nic. ()

Gulde

Chtěl jsem nějaký vánoční film, ale tady jsem se nakonec docela zklamal. Plno do očí bijících nelogičností, klišé momentů (i když ty bych u vánočního filmu asi překousl), a plno nehezkých 3D zvířat. Ale příroda je tu vyobrazená krásně, to zase jo. ()

Untentrauer

A je to tady! Vánoční filmy...Huráááá! Ale tohle se nepovedlo. Když i děti poznají, že je něco špatně, tak je to špatné celé! Je to film typu: Děkujeme, vánoční náladička - parádička, ale příští rok a nikdy jindy naneshledanou. Filmu chybí dobrý příběh a podle dětí: Ta víla je nějaká divná. Mě osobně potěšila Mcgonagalová a Horácio Křiklan yep yep yep...A proto ta třetí *!! ()

Gerrard8

Asi už som starý na takéto rozprávky. Zbytočne zdĺhavé. Mám pocit, že za môjho mládi sa vyrábali kvalitnejšie rozprávky. ()

BOURQUE

Jednoduchá a nenáročná rozprávka o origin Vianoc (jedna z ďalších verzií), predovšetkým pre stredne-veľkých divákov. Jednotlivé detaily radšej neriešte, zamerajte sa na tie myšlienky, ktoré sú za príbehom. Kristen Wing vo vedľajšej roli dostane len pár minút, no dokáže ich dobre využiť (opatrovateľku s takým zlým srdcom som už dávnejšie nevidel na filmových plátnach). P.S.: Rozprávku v podaní Maggie Smith by som kedykoľvek vypočul. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

CaptainCzech

Někomu to sice může připadat zbytečně přísný, ale za mě hodně naivní a nudný snímek. Vánoční filmy jsou značně specifický, ale jsem zastáncem toho že každý snímek může být jak pro děti, tak i dospělé. Což jasně dokazuje Klaus, který je taky od Netflixu. Herci nejsou vůbec sympatičtí, příběh ušitý na míru pro předškoláky, završený dialogy a chováním postav u kterých si člověk akorát tak ťuká na čelo. Jediné co můžu pochválit je obsazení Maggie Smith a vizuál některých scén. Velká slabota ze které se pro mě Vánoční klasika rozhodně nestane. ()

Rathalos

Velmi pekny pribeh o tom,ako vznikli Vianoce,pre milovnikov tychto sviatkov i rozpravok povinnost pozriet si to,urcite budete spokojni...:-) ()

JetDryerFan

Příjemná vánoční pohádka, která je sice plná klišé a situací, které jsme všichni viděli už v desítkách jiných vánočních příběhů a občas to všechno působí dost uměle a nepřirozeně, přesto je to hezká a zábavná akční podívaní se zajímavou myšlenkou; a má Maggie Smith a taky Micheila Huismana! ()

ER

Tahle směska pohádkových vzorů mně moc nebavila, nesednul mi ani ten klučina. Ale děti mohou být nadšené, vizuál je povedený a mluvící myš k tomu. ()

rublik05

Zpočátku sympatická rodinná vánoční oddechovka, po čase se z toho však stalo takové prapodivné fantasy, zimní atmosféra byla tatam, humor takřka žádný, příběh začal být strašně hloupý a nesmyslný, občas zbytečně moc emotivní, přidala se taktéž čím dál tím větší nezáživnost, no ve finále jsem byl rád, že už to konečně skončilo. Zkrátka klasický Netflix poslední doby, obyčejný neoriginální televizní film, který jsem víceméně protrpěl. 3/10. ()

E lan

Docela originální vánoční příběh, slušné triky a přiměřená délka. Herecké výkony dobré, scénář neokoukaný. Ok, na Vánoce je to prostě ok. ()

Pilsen_Kafka

Mně se náhodou příběh líbil, byl okouzlující.              Jsem rád, že to nebylo jako Americká obvyklá pohádka o Santa Clausovi, ale bylo to jedinečné. Což se asi opakovat nebude. Takže proto dávám pět hvězd. ()

george82

Jako příběh není úplně špatnej, ale je to hrozně dlouhý občas. Chvílema dost smutný. I moje 2-letá dcera brečela. Celkově průměr. ()

koty2201

Na tento film som na Netflixe narazil len čírou náhodou. Bolo to v období Vianoc, takže mi prišiel ako doporučenie. Ale musím povedať, že nie je ničím originálny. Príbeh o tom ako vznikli Vianoce a istý známy deduško, Santa Claus. Videl som už niekoľko variant tohto príbehu, takže ma A Boy Called Christmas ničím neprekvapil. Len to bolo podané trochu svojským spôsobom. Bohužiaľ, nebol to najlepší spôsob aký som videl. Aj animák Klaus, ktorý je tiež na Netflixe je oveľa lepší. Ani nejde o to, že by bol príbeh podaný príliš detsky. Predsa len ide o produkciu pre deti od 7 rokov. Takže chápem, že to má byť niečo infantilnejšie. Ale aj tak tomu chýbala taká tá radostná vianočná atmosféra. Mimochodom, ja milujem Vianoce. Jednoducho mi toto nezapasovalo a od vianočnej rozprávky čakám oveľa viac. Bolo to dosť chladné, respektíve emočne dosť slabé. Vianočný film by mal robiť presný opak, všakže? Potešilo ma obsadenie z hľadiska toho, aký som fanúšik Harryho Pottera. A teda, že tu hrá Maggie Smith a Jim Broadbent. Síce obaja majú skôr menšie úlohy, ale aj tak boli príjemným spestrením. Hlavný hrdina Nicholas bol fajn... teda jeho predstaviteľ Henry Lawfull to zvládol obstojne. Aj keď ho nepoznám. Zvyšok osadenstva zostal nevýrazný a zabudnuteľný. Po technickej stránke to tiež nehýrilo nejakými nápadmi, ktoré by som špeciálne vypichol. Zábery, kostýmy, zasadenie deja, masky, CGI a aj hudba.... všetko taký príjemný štandard, ale len štandard a nič viac.  Takže ak to zhrniem, tak ako taká jednohubka na jeden vianočný večer je to okej. Ale nič extra a neviem či by to bavilo aj deti. Napriek tomu, že je to pre ne určené. ()