Texaský jezdec Steve Burden (Guy Madison) má u svých nadřízených pověst nemilosrdného střelce, jehož oběti většinou končí zastřelením. Přijímá funkci zástupce šerifa v městečku El Solito, kde jeho přítele obvinili z vraždy. Podezření směruje k farmáři Rice Martinovi (Lorne Greene), který vládne okolí železnou rukou. V nerovném boji proti němu získává nečekaného spojence. (ilclassico)

ilclassico

Příběh je sice vystřižen jak ze správné mexický telenovely, ale koukatelné to je. Že se film utápí v průměrnosti, za to může špatný scénář (nebo předloha) a rutinní, nevýrazná práce režiséra. Námět měl rozhodně na víc. V rámci žánru za 3. ()

Mol

YOU GOT TO BELIEVE ME STEVE! YOU GOT TO BELIEVE ME! NOT ME! THE JURY!! Teda, Steve Burden byl neskutečnej tvrďák a killer! Tak chladnokrevného pistolníka jsem již dlouho neviděl. V čem si asi nejsem úplně jistý, tak je Fern. Měla k němu opravdu nějaké city, nebo to jen hrála? Výborný byl taky záporák Rice Martin, který do role protřelého dobytkáře, který musí mít všechno a nikdo jinej nic, dokonale seděl. Bezvadný. ()