Bol som príjemne prekvapený kvalitou tohoto filmu. Dokonca ani historickej hodnovernosti je málo toho čo vytýkať. Týmto samozrejme oponujem "kolegovi" Orlau32. To že vojaci 101. výsadkovej divízie mali pri nasadení u Bastogne vystroj "každá ves jiný pes" sa zakladá na skutočnosti. Táto jednotka bola na "zaplátanie" diery vzniknutej prekvapivým útokom v Ardenách nasadená tak kvapne, že nemala čas sa ani poriadne vystrojiť. Dokonca mala aj muníciu len tú, ktorú mali vojaci pri sebe. Preto sa vojaci snažili vystrojovať a vyzbrojovať "za chodu" (čo u výsadkárov vôbec nie je neobvyklé). Tieto fakty sa uvádzajú ako v oficiálnej histórii, tak aj v tej neoficiálnej, ktorú tvorí hlavne kniha S. Ambroseho "Bratstvo neohrozených". Celkovo je to pomerne pravdivý príbeh výsadkárov u Bastogne, ktorému nechýba ani drsný vojácky humor či ukážka psychického rozpoloženia vojakov. Myslím, že znesie aj porovnanie s dielom "Bastogne" zo seriálu Band of Brothers, a keď prihliadneme k roku vzniku, tak nedopadne ani tak zle.(23.3.2008)

Na rok vzniku až prekvapujúco svižný, nepatetický, neglorifikujúci vojnový film, ktorý ukazuje život jednej americkej jednotky bojujúcej pri Bastogne. Nekladie taký dôraz na samotnú bojovú akciu, skôr na vykreslenie postáv a atmosféry. Prím tu hrajú dialógy, ktoré sú skvelé, vtipné hlášky striedajú realistické názory na vojnu. Jeden z TOP vojnových filmov, aké som videl a to som ich videl požehnane, z WWII určite TOP5. 90%(24.10.2018)

Na okraj Bojiště pár slov Sartrových: "Čím dál tím jasněji vidím, že si lidé válku zasluhují a že si ji zasluhují tím víc, čím víc v ní jsou. Je to jako Adamův hřích, jejž podle Kierkegaarda každý jednotlivec svobodně přijímá. My všichni jsme tuto válku v jednu nebo jinou chvíli vyhlásili. Avšak místo abychom ji odpykali, místo abychom řekli, to je moje válka, a pokusili se ji prožít, všichni před ní prchají svými postoji, neupřímně ji zavrhují, úplně stejně jako člověk odmítá chybu, kterou právě spáchal."(25.10.2015)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Belgie, Ardeny, prosinec 1944, všude mlha, mráz, začíná sněžit. A vtrhnou sem Němci v jejich největší západní ofenzívě po obsazení Evropy na začátku války. Není je moc vidět, spíš slyšet, tak to alespoň vnímá četa amerických pěšáků právě dovezená z pochodových cvičení do války v lese u Bastogne. Zakopat, popojít, zakopat, popojít, zakopat. Zdánlivý klid. A mlha, pořád mlha a mráz, bomby, střelba a propagační letáky nacistů, že 300 m odsud dostanou teplé jídlo - u Němců. Pak akce, střílečka a zase mlha. A odvážení zraněných a loučení s mrtvými. A mlha. Charaktery se tříbí, vojáci se učí bojovat a postarat se o sebe. Výborný válečný film. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MrkN0q7Hs1o(22.6.2015)

Třetí válečný film v roce 49 a pro mě nejlepší. Tentokrát tu není žádný John Wayne nebo Gregory Peck, ani jiné hvězdy. Jen parta víceméně anonymních vojáků ze 101. divize, které je v prosinci 1944 uvězněna v nějaké zmrzlé díře uprostřed ničeho a čelí německým útokům. Neustálá zima, sníh, mlha bránící posilám, nejasné rozkazy a povědomí o tom co, kde a proč. Anonymní smrt přicházejících od neznámých střelců či vzdálených bombardérů/artilerie. Nechybí tu ani hlad, spaní v zákopech, přemýšlení jak se dostat z armády a nechybí ani vynikající přestřelky. Konec je trošku zabit dokumentárními záběry ale i tak se mi Bojiště líbilo, mám podobné filmy ala Četa zkrátka rád. Válečný film roku 1949.(11.3.2018)

• - Dvacet veteránů, kteří bojovali v Bastogne, bylo najato, aby trénovali herce. (kellne)

• - James Whitmore, který hraje seržanta Kennieho, sloužil u mariňáků během druhé světové války. (kellne)

• - Skoro celý film se natáčel ve studiu. (kellne)