Bol som príjemne prekvapený kvalitou tohoto filmu. Dokonca ani historickej hodnovernosti je málo toho čo vytýkať. Týmto samozrejme oponujem "kolegovi" Orlau32. To že vojaci 101. výsadkovej divízie mali pri nasadení u Bastogne vystroj "každá ves jiný pes" sa zakladá na skutočnosti. Táto jednotka bola na "zaplátanie" diery vzniknutej prekvapivým útokom v Ardenách nasadená tak kvapne, že nemala čas sa ani poriadne vystrojiť. Dokonca mala aj muníciu len tú, ktorú mali vojaci pri sebe. Preto sa vojaci snažili vystrojovať a vyzbrojovať "za chodu" (čo u výsadkárov vôbec nie je neobvyklé). Tieto fakty sa uvádzajú ako v oficiálnej histórii, tak aj v tej neoficiálnej, ktorú tvorí hlavne kniha S. Ambroseho "Bratstvo neohrozených". Celkovo je to pomerne pravdivý príbeh výsadkárov u Bastogne, ktorému nechýba ani drsný vojácky humor či ukážka psychického rozpoloženia vojakov. Myslím, že znesie aj porovnanie s dielom "Bastogne" zo seriálu Band of Brothers, a keď prihliadneme k roku vzniku, tak nedopadne ani tak zle.(23.3.2008)

Solidni valecny film natoceny pouze ctyri roky po valce, kteremu toho nejde moc vytknout. Snad vice bojovych akci a temer absence nemeckych vojaku (situace kolem nemeckych spionu v americkych uniformach byla vsak vyborna a povazuji ji za nejzajimavejsi z celeho filmu). Nechybi jednoduchy rozbor hlavnich postav, trochu humoru a mraziva atmosfera belgicke zimy.(28.10.2012)

Mam rad filmy z druhej svetovej vojny a to specialne v Europe. Skoda, ze vo filme ani poriadne neukazali nemeckych vojakov. V jednom boji a to konkretne pri tom moste sa mi pacil najviac. A to zasnezene prostredie v Belgicku to len skraslilo. Chcelo by to viacej bojov, ale film tu len ospevuje Americanov, aki su najlepsi a najdrsnejsi. Troska mi liezli na nervy, kolkokrat som im zelal nech len schytaju tu gulku do hlavy. Keby tych bojov bolo viacej ako to branenie pri tom nepatrnom moste, tak by som aj dal viacej hviezdiciek. Najviac mi isiel na nervy jeden american, co stale nieco zul v papuli.(10.9.2011)

Na rok vzniku až prekvapujúco svižný, nepatetický, neglorifikujúci vojnový film, ktorý ukazuje život jednej americkej jednotky bojujúcej pri Bastogne. Nekladie taký dôraz na samotnú bojovú akciu, skôr na vykreslenie postáv a atmosféry. Prím tu hrajú dialógy, ktoré sú skvelé, vtipné hlášky striedajú realistické názory na vojnu. Jeden z TOP vojnových filmov, aké som videl a to som ich videl požehnane, z WWII určite TOP5. 90%(24.10.2018)

Vzhledem k tomu, že je film z roku 1949, tak se mu musí ledacos odpustit. Že se našla četa amerických vojáků bez munice, bez jídla, dezorientovaná v prostředí vlivem nepříznivého počasí, to by se dalo ještě pochopit. Ale že jejich výstroj připomínala nejspíše válečné bezdomovce - tomu se prostě věřit nechce. Chápu, že válka není módní přehlídka, ale aby jejich uniformy byly "každá ves jiný pes" a bez bot s onucemi na nohou v mrazu ? No nevím.... Jinak kamera výborná, děj trochu chudý, ale jak už jsem výše uvedla, na možnosti filmového umění 4 roky po válce dost dobrý.(3.1.2008)

• - Skoro celý film se natáčel ve studiu. (kellne)

• - James Whitmore, který hraje seržanta Kennieho, sloužil u mariňáků během druhé světové války. (kellne)

• - Dvacet veteránů, kteří bojovali v Bastogne, bylo najato, aby trénovali herce. (kellne)